15 Haziran 2011, Çarşamba 10:10:59

TALPA’DA İSTİFA SÜRPRİZİ

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği TALPA’da beklenmedik bir istifa yaşandı. Hangi isim yönetimden ayrıldı?
  • TALPA Yönetim Kurulundan henüz açıklama gelmedi mi? Bina işinin aslı nedir? Genel Sekreter neden istifa etti?
  • Her meslek kurulusu Ülke'nin mevcut yasaların ışığı altında dernekler kurma hakkına sahiptir. Bu konuda dernekler yasasını ve ilgili derneğin tüzüğünü okumanız yeterli hak ve sorumluluklarınız için. Bunları okumadan TALPA bana ne verecek, ne verdi menfaate dayalı düşüncelerle üyeliği sorgulamak doğru değildir. Üye olmanın önce onurunu sonra da sorumluluğunu anlamak gerekir. Eğer doğru gitmeyen şey varsa sorgular Dernekler Masasını göreve davet eder veya Yönetime başvurup olağan genel kurula davet edersiniz. Sahiplenme duygunuz yoksa onu kimse size veremez. Ama TALPA artık toparlanma ve kendini topluma doğru tanıtma yanlış bilgilerden arınma durumuna gelmiştir. Eğer üyeler yeterli duyarlılıkta olsalar zaten cılız yönetimleri seçime götürür.
  • HİÇBİR HALTA YARAMAYAN BİR DERNEK.YILLAR ÖNCE ÜYELİKTEN AYRILMIŞTIM.KPT.PLT.
  • Tüm işsiz pelotlar pazartesi talpaya gitsin (h.h)
THY’de kaptan pilot olarak görev yapan Nuri Sakarya, TALPA’daki Genel Sekreterlik görevinden istifa etti.

Bazı konularda uyuşmazlık yaşadığı yönetime istifasını sunan Sakarya’nın istifası kabul edildi.

Kaza-kırım konusunda uzman olan Sakarya’nın neden istifa ettiği konusunda net bir bilgi edinilemezken, Talpa Hukuk Müşaviri Yaşar Öztürk de bir süre önce görevinden ayrılmıştı.

Bu arada Talpa, Yeşilköy Saadetli Sokak’taki adresini değiştirmeye hazırlanıyor. Talpa’nın kendi imkanlarıyla satın aldığı binaya taşınması beklenirken yeni alınan binanın bir türlü boşaltılmaması yüzünden taşınma gerçekleştirilemiyor.

Ancak sorunun kısa süre içinde halledilip Talpa’nın yeni adresine geçmesi bekleniyor.
TALPA’DA İSTİFA SÜRPRİZİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Misafir ~ 7 yıl önce
TALPA Yönetim Kurulundan henüz açıklama gelmedi mi? Bina işinin aslı nedir? Genel Sekreter neden istifa etti?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Her meslek kurulusu Ülke'nin mevcut yasaların ışığı altında dernekler kurma hakkına sahiptir. Bu konuda dernekler yasasını ve ilgili derneğin tüzüğünü okumanız yeterli hak ve sorumluluklarınız için. Bunları okumadan TALPA bana ne verecek, ne verdi menfaate dayalı düşüncelerle üyeliği sorgulamak doğru değildir. Üye olmanın önce onurunu sonra da sorumluluğunu anlamak gerekir. Eğer doğru gitmeyen şey varsa sorgular Dernekler Masasını göreve davet eder veya Yönetime başvurup olağan genel kurula davet edersiniz. Sahiplenme duygunuz yoksa onu kimse size veremez. Ama TALPA artık toparlanma ve kendini topluma doğru tanıtma yanlış bilgilerden arınma durumuna gelmiştir. Eğer üyeler yeterli duyarlılıkta olsalar zaten cılız yönetimleri seçime götürür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HİÇBİR HALTA YARAMAYAN BİR DERNEK.YILLAR ÖNCE ÜYELİKTEN AYRILMIŞTIM.KPT.PLT.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Tüm işsiz pelotlar pazartesi talpaya gitsin (h.h)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000