24 Haziran 2010, Perşembe 15:57:24

15 YILLIK ENKAZ DİRİLİYOR

Türk Sivil Havacılığını Geliştirme Vakfı HAVAK’ın Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kurulda, HAVAK’ın geleceğine ilişkin önemli kararlar alındı.
  • Bana göre havacılık "Duayeni" sayın Çizmeci artık böyle işleri bıraksın ve hayatını, yaptıklarını ince detaylarıyla anlatan kitap yazsın, sonra da Havak bu kitapları havacılık sektörüne girmek isteyenlere ücretsiz dağıtsın. Böylece insanlar kitapta yazanların tersini uygulayarak, havacılık sektöründe gerçekten başarılı olabilirler.
  • EKİM ayında yapılacak Genel Kurul çok önemli. Havacılıkta son yıllarda meydana gelen dengelerde dikkate alınarak oluştURULACAK YENİ YÖNETİM KURULUYLA BİRLİKTE HAVAK ÖNCÜ BİR KUVVET OLACAK
  • HAVAK mutlaka gelişerek yaygınlaşacak ve sektörün tüm poyuncularını kucaklayacaktır.
  • ARGE EKİBİNİN BASINA SEFA İNAN GETİRİLMELİDİR.

1995 yılında kurulan ve son dönemde adından sıkça söz ettiren Türk Sivil Havacılığını Geliştirme Vakfı HAVAK’ın olağan genel kurulu yapıldı.

Sefaköy’deki HAVAK Genel Merkezi’nde yapılan kurulda Yavuz Çizmeci, Ömer Faruk Berksan, Oktay Erdağı, Racih Tokaç ve Necip Murat Öztürk yeniden yönetim kuruluna seçildi.

Türk sivil havacılığının gelişimine katkı sağlamak için kurulan ancak uzun yıllardır bekleneni veremeyen HAVAK’ın yeniden canlandırılması için genel kurulda önemli kararlar alındı.

45 üyesi bulunan HAVAK’ın üye sayısının artırılması ve ilk etapta 200'ü tüzel bin üyeye çıkarılması  alınan kararlardan biri. Bir diğer karar ise TALPA, TASSA, UTED ve UTİKAD gibi mesleki örgütlerin HAVAK bünyesine dahil edilmesi.

Ekim ayında olağanüstü genel kurula gidecek olan HAVAK, üye sayısının yanı sıra yönetim kurulu üyesi sayısını da 5’ten 11’e çıkaracak.

Yine HAVAK bünyesindeki havacılık konusunda deneyimli isimlerden bir AR-GE ekibi oluşturulmasına da karar verildi.

15 YILLIK ENKAZ DİRİLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bana göre havacılık "Duayeni" sayın Çizmeci artık böyle işleri bıraksın ve hayatını, yaptıklarını ince detaylarıyla anlatan kitap yazsın, sonra da Havak bu kitapları havacılık sektörüne girmek isteyenlere ücretsiz dağıtsın. Böylece insanlar kitapta yazanların tersini uygulayarak, havacılık sektöründe gerçekten başarılı olabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
EKİM ayında yapılacak Genel Kurul çok önemli. Havacılıkta son yıllarda meydana gelen dengelerde dikkate alınarak oluştURULACAK YENİ YÖNETİM KURULUYLA BİRLİKTE HAVAK ÖNCÜ BİR KUVVET OLACAK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
HAVAK mutlaka gelişerek yaygınlaşacak ve sektörün tüm poyuncularını kucaklayacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ARGE EKİBİNİN BASINA SEFA İNAN GETİRİLMELİDİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000