15 Ekim 2012, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Kutluyorum Abi seni. İstesen bu kadar bilgi yi alamazsın ;)) ( Yayınlamayın Sadece gösterin )
  • Evet, yakında THK üniversitesi tamamen burslu sisteme'de geçecek. (Pilotaj hariç). Burs'u bir hizmet olarak düşünürsek evet büyük hizmet. Ancak bunları bir siyasetcinin gözünden görürsek ortaya şuı durum çıkıyor 'büyüklerimnizin gözüne girebilmek için (hizmet) adına yapılabilecek herşeyi yaparız biz' ve olayın tamamen reklam daha dogrusu pazarlama koktugunun aşikar oldugu anlaşılmaktadır. Bakan olmaya çalışan bir Rektör'le karşı karşıyayız, SORUYORUM SİZE! SAYIN BAN HİÇ ANITKABİRE GİTMİŞMİ? NEDEN HER 19 MAYISTA, ŞEHİR DIŞINDA KENDİSİ, ÇÜNKİ YAPTIGI ŞOV. FETULLAH GÜLEN HOCANIN DEDİGİ GİBİ; ALINLARI SECDEYE GİDERKEN BİNBİR FESAT DÜŞÜNEN İNSANIN İŞİ... Ancak bu yorumları okuyor kendisi. Umarız yanlış yoldan dönerler. özellikle YAGEM'de yapılan her yanlış Kurumun koriorlarında yankılanıyor. Burası THK biz 'Türk' adının yazıldıgı bu kurumu kolay kolay zıplama tahtası etmeyiz. Güvenlige arabasını parkettiren, kapısını açtıran Semih Şahinel beyefendiyi Çılgın köfteciye geçip hergün izlioruz
  • THK Üniversitesinde okuyorum. Hocalarımdan ve üniversitemden çok memnunum. yersiz kişiler yersiz konuşuyor. ilkler her zaman karalanır ama en çok o kara boya karayanın eline bulaşır....
  • kaleminize sağlık ali bey. yiğidi öldür hakkını yeme demiş atalarımız. bu yazınızla bunu çok iyi özetliyorsunuz. THK üniversitesinin yüksek bursiyer oranları zaten herşeyi açıklıyor. Halkından aldığını halkına vermeye çalışan bir kurumu yerlere değil gökelre çıkarmak gerekirken asinin yapılması karş tarafın iyi niyetinden şüohe ettiriyor insanı

TÜRK HAVA KURUMU’NDAKİ HIRSIZLAR

Türkiye’de manevi ve milli değeri olan en güzide kurumumuz Türk Hava Kurumu. Bu güzide kurumun üzerindeki kokuşmuş düzenin kalkacağına inanmaya başladım.

Ne zaman? Geçen hafta.

Türk Hava Kurumu’nun üniversitesinin 2012-2013 yılı eğitim döneminin açılışına davetliydim. Defalarca gidip görmeme rağmen, çeşitli programlar yapmama rağmen manevi ve milli değerinin vermiş olduğu heyecandan başka bir şey hissetmemiştim geçen haftaya kadar.

Köhnemiş binalar, köhnemiş yönetim anlayışları, akılsız yatırımlar, kurban derisi kavgaları bu kurumun üzerine çöreklenmiş karabulut idi.

Bu karabulutları dağıtacak bir çıkış yolu bulunmalıydı. Bir cengaver çıkacak. Atamızın yadigarı, “İstikbal Göklerdedir”in meşalesini gerçek anlamda yakacak bir cengaver.

Bazılarımızın “Astronot” bazılarımızın “Aman yine mi asker” dediğimiz Osman Yıldırım o ışığı yaktı.

Nasıl diye sormayın.

Bana göre Türk Hava Kurumu’nun kuruluşundan beri en olumlu işi üniversite kurmak olmuş. İşte bunu da Osman Yıldırım gerçekleştirdi.

Ve en büyük şans Ünsal Ban.

Geçen başlanan yolculukta çok büyük yol kat edilmiş durumda.

Bugün sekiz yüzden fazla öğrencisi olan ve sadece yerli değil yabancı öğrenciye de eğitim verecek bir temayülü yakalamış gencecik bir üniversite.

Vurmak kolay. Geçmişten gelen kinle, nefretle, içimize işleyen “Aman THK’mı herkes orayı söğüşlüyor” düşüncelerimizden sıyrılma zamanı.

Kişilere değil ama kuruma gerçek anlamda destek vermek lazım. Geçmişten gelen duygularımızdan arınıp üniversitenin Türk Hava Kurumu markasını yücelteceğini düşünerek destek vermek lazım.

Türkiye için Türk Hava Kurumu Üniversite’si bir şans diyorum.

Daha yolun başında olmalarına rağmen gözle görülür değişim yaşanmaya başlanmış bile. THK’nın geçmiş yöneticilerinin el atmadığı birer viraneye dönen binalar elden geçiriliyor ve üniversitenin, THK’nın şanına yakışacak hale getiriliyor.

Yeter mi? Yetmez.

Yapılacak o kadar çok iş var ki? Uçuş okulunun, bakım hangarlarının tamamen uluslararası bir yapıya kavuşması gerekir. Eğitim gören öğrenciler için uygulamalı derslerin yapılacağı bu alanlar da modern yapıya kavuşmalı.

Türkiye’de önüne gelen herkesin havacılık dalında eğitim verdiği düşünülürse Türk Hava Kurumu’nun alt yapı anlamında çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Diğer üniversitelerde hiçbir alt yapı olmamasına rağmen (Anadolu Üniversitesi hariç) havacılık eğitimi verdiğini düşünürsek THK’nın bu avantajları kullanarak ön plana çıkacağı bal gibi ortada.

Ancak; Türk Hava Kurumu’nun tüm yapısında köklü değişikliğe gitmesi gerekiyor. Diğer birimleri ya yenilemeli ya da THK’nın üzerinde kambur olan birimlerden kurtulmalı. Makyaj olarak üniversite kullanılıp diğer yan kuruluşlarda aynı tas aynı hamam devam edilecekse boşuna çırpınmanın anlamı da yok.

Osman Yıldırım, Ünsal Ban konusunda isabetli karar vermiş. Embry Riddle, FIT gibi uluslararası havacılık üniversitesi gibi üne kavuşması için top yekûn destek vermek gerekiyor.

Ben umutluyum.

Umut var hep var olacak. Bu yüzden ben Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin geleceğinin parlak olduğunu bir kez daha vurguladıktan sonra,

İyi haftalar diliyorum.

TÜRK HAVA KURUMU’NDAKİ HIRSIZLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

Çok Zekice ~ 6 yıl önce
Kutluyorum Abi seni. İstesen bu kadar bilgi yi alamazsın ;)) ( Yayınlamayın Sadece gösterin )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Evet, yakında THK üniversitesi tamamen burslu sisteme'de geçecek. (Pilotaj hariç). Burs'u bir hizmet olarak düşünürsek evet büyük hizmet. Ancak bunları bir siyasetcinin gözünden görürsek ortaya şuı durum çıkıyor 'büyüklerimnizin gözüne girebilmek için (hizmet) adına yapılabilecek herşeyi yaparız biz' ve olayın tamamen reklam daha dogrusu pazarlama koktugunun aşikar oldugu anlaşılmaktadır. Bakan olmaya çalışan bir Rektör'le karşı karşıyayız, SORUYORUM SİZE! SAYIN BAN HİÇ ANITKABİRE GİTMİŞMİ? NEDEN HER 19 MAYISTA, ŞEHİR DIŞINDA KENDİSİ, ÇÜNKİ YAPTIGI ŞOV. FETULLAH GÜLEN HOCANIN DEDİGİ GİBİ; ALINLARI SECDEYE GİDERKEN BİNBİR FESAT DÜŞÜNEN İNSANIN İŞİ... Ancak bu yorumları okuyor kendisi. Umarız yanlış yoldan dönerler. özellikle YAGEM'de yapılan her yanlış Kurumun koriorlarında yankılanıyor. Burası THK biz 'Türk' adının yazıldıgı bu kurumu kolay kolay zıplama tahtası etmeyiz. Güvenlige arabasını parkettiren, kapısını açtıran Semih Şahinel beyefendiyi Çılgın köfteciye geçip hergün izlioruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
burslu öğrenci ~ 6 yıl önce
THK Üniversitesinde okuyorum. Hocalarımdan ve üniversitemden çok memnunum. yersiz kişiler yersiz konuşuyor. ilkler her zaman karalanır ama en çok o kara boya karayanın eline bulaşır....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
kaleminize sağlık ali bey. yiğidi öldür hakkını yeme demiş atalarımız. bu yazınızla bunu çok iyi özetliyorsunuz. THK üniversitesinin yüksek bursiyer oranları zaten herşeyi açıklıyor. Halkından aldığını halkına vermeye çalışan bir kurumu yerlere değil gökelre çıkarmak gerekirken asinin yapılması karş tarafın iyi niyetinden şüohe ettiriyor insanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000