25 Ocak 2009, Pazar
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • rüşvet hala devam ediyormu acaba çünkü bazı kişilerin işleri shgm de bir türlü düzelmiyor neder siniz
  • boşuboşuna hiçbilmeden tadmadan karnından konuşma gerçekler ortaya çıkınca ki çıkmayacak böyle konuşamıyanları çok gördük SHGMnin havanda su döğdüğünü herkez biliyor hani isparta hani bir evvelki helikopter kazası hani amstedam hani hızlı tren(ulaştırma bakanlığı)hani İRAN olayı okadar yazıldığı halde 2 yıldır bir kişi sormadı bu iran olayı nedir diye SHGM çok iyi bilmekte ve gizlemektedir LÜTFEN gerçekleri bilenlere saygılı olalım açıklanırda herkez canından malından korkmaya başladı
  • Olaydan bir kaç gün sonra Top Air Genel Müdürü İrfan Bey'in uçağının düşmesi, Hasan İşgüzar ve Rose Air işbirliği..Olay zor gibi ama genede olan olmuş artık.
  • Bir varmış bir yokmuş rumuzlu arkadaş, bildiklerini anlatırsan kıyametin kopacağını söylüyorsun, bu bana yıllar önce yayınlanan Saklambaç gazetesindeki bazı dansözlerin bacaklarını acarak konuşursam Türküye ayağa kalkar söylemlerini hatırlattı. Ne biliyorsan kimin hakkında biliyorsan benim rumuzuma teslim edilmek üzere Ali Kıdık'a gönder, ben onu alıp ulaştırma bakanlığı Teftiş kuruluna götürüp gerekli soruşturmayı açtırayım. sağda solda duyduğun dedikodularla insanlara camur atma. örneğin senin bizat herhengi birkimseye verdiğin birşey varmı verdiğsen hangi işin için verdin. İşini yapmaktan açiz bir kaç kişinin barlarda yaptığı dedikodularla insanların onuruyla oynama, çalışan insanlara camur atmakla bir yere varamazsın.

RÜŞVETÇİ GENEL MÜDÜR NEYİN PEŞİNDE?..

Bir genel müdür rüşvet suçlaması ile karşı karşıya. Bürokraside alnınıza sürülecek en büyük leke. Suçlu yada suçsuz ne olursanız olun kamuoyu nezdinde adınız “Rüşvetçi Genel Müdür” olarak lanse edildiği anda o leke her zaman sizinle beraber olacaktır.

Kaybettiğiniz onurunuz, gururunuz suçsuzluğunuz hukuki olarak iade edilmiş olsa bile kamu vicdanında siz hala rüşvet alan birisi olarak hafızalardan silinmeyeceksiniz.

Yıl 2000, tarih 3 Ocak ve soğuk bir kış günü. Televizyonlar alt yazı ile geçiyor “Sivil Havacılık Genel Müdürü Sermet Ünel rüşvet alırken gözaltına alındı. Flaş görüntüler Anahaber bülteninde”

Tüm televizyonlar akşam Anahaber bültenlerinde Sivil Havacılık Genel Müdürü Sermet Ünel’in rüşvet aldığına dair haberi ilk sıradan veriyor. Bu sırada babasının gözaltına alındığından habersiz küçük bir çocuk annesine sarılarak “Anne bu benim babam mı?” İşte rüşvetin en dramatik görüntüsü hiç kimsenin bulunmadığı o ortamda psikolojik çöküntüyle yaşanıyor.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Sermet Ünel, Antalya Merkezli Rose Air Genel Müdürü Alaattin Özdemir’den rüşvet alırken yakalanıyor.

Sermet Ünel, uzun bir yargılamanın sonucunda 4 yıl iki ay hapis yatarak serbest kaldı. Ancak yargılamanın adil olmadığını düşünerek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde Türkiye aleyhine dava açtı. Bu dava Sermet Ünel’i haklı gösterdi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin aldığı kararla Türkiye’nin İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 6-1 ve 6-d maddelerini ihlal ettiği vurgulandı. Mahkeme Sermet Ünel’e verilmek üzere Türkiye’yi 6500 Euro ödemeye mahkûm etti.

Şimdi Sermet Ünel kazandığı bu dava ile Türkiye’de yeniden yargılanmak üzere hakkını arıyor.

Peki, ne olacak? Koca bir sıfır. Sermet Ünel’in Türkiye’de yeniden yargılanması sonrasında beraat etmesi olasılığı oldukça yüksek. Ancak onuru, gururu ne olacak? Kamuoyu nezdinde kaybettiği imajını nasıl düzeltecek. Düzeltme imkânı var mı? Hayır yok...

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Türkiye’yi mahkûm etti etmesine ama peki Sermet Ünel bir otelde dolarlarla yakalanmasını nasıl izah edecek? Makamındaki para kasasında bulunan ziynet eşyalarını ve çekleri nasıl anlatacak?

Sermet Ünel, bugüne kadar hep sustu. Hiç kimseye konuşmadı. Belki de konuşmak istemedi. Konuşsa bile ona inanacak olan kimse olabilir miydi?

Sermet Ünel, kısa bir süre sonra Airport TV’de sunduğum Sorun Cevaplasın Programı’na katılacak. Tüm gerçekleri açıklayacak. Belki de bu program bundan tam 9 yıl öncesine ışık tutacak.

Şimdiden ben o programı iple çekmeye başladım. Eğer Sermet Ünel verdiği sözde durursa kendisini Airport TV’de ağırlayacağız. Zamanın Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz’ün operasyonu ile gerçekleşen bu suçüstü rüşvet olayının perde arkası oldukça ses getirecek. Bakalım “Bana komplo kuruldu” diyen Sermet Ünel bu komplonun nasıl kurulduğunu açıklayabilecek mi?

Haftaya görüşmek dileğiyle…

RÜŞVETÇİ GENEL MÜDÜR NEYİN PEŞİNDE?..

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 9 yıl önce
rüşvet hala devam ediyormu acaba çünkü bazı kişilerin işleri shgm de bir türlü düzelmiyor neder siniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
boşuboşuna hiçbilmeden tadmadan karnından konuşma gerçekler ortaya çıkınca ki çıkmayacak böyle konuşamıyanları çok gördük SHGMnin havanda su döğdüğünü herkez biliyor hani isparta hani bir evvelki helikopter kazası hani amstedam hani hızlı tren(ulaştırma bakanlığı)hani İRAN olayı okadar yazıldığı halde 2 yıldır bir kişi sormadı bu iran olayı nedir diye SHGM çok iyi bilmekte ve gizlemektedir LÜTFEN gerçekleri bilenlere saygılı olalım açıklanırda herkez canından malından korkmaya başladı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Olaydan bir kaç gün sonra Top Air Genel Müdürü İrfan Bey'in uçağının düşmesi, Hasan İşgüzar ve Rose Air işbirliği..Olay zor gibi ama genede olan olmuş artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Simyacı ~ 9 yıl önce
Bir varmış bir yokmuş rumuzlu arkadaş, bildiklerini anlatırsan kıyametin kopacağını söylüyorsun, bu bana yıllar önce yayınlanan Saklambaç gazetesindeki bazı dansözlerin bacaklarını acarak konuşursam Türküye ayağa kalkar söylemlerini hatırlattı. Ne biliyorsan kimin hakkında biliyorsan benim rumuzuma teslim edilmek üzere Ali Kıdık'a gönder, ben onu alıp ulaştırma bakanlığı Teftiş kuruluna götürüp gerekli soruşturmayı açtırayım. sağda solda duyduğun dedikodularla insanlara camur atma. örneğin senin bizat herhengi birkimseye verdiğin birşey varmı verdiğsen hangi işin için verdin. İşini yapmaktan açiz bir kaç kişinin barlarda yaptığı dedikodularla insanların onuruyla oynama, çalışan insanlara camur atmakla bir yere varamazsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000