17 Kasım 2014, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • bu yetkileri tek başına kullanırken kaç kişinin müdür olma yoluyla 657'ye geçtiği ,dışarıdan kaç kişinin kuruma geçiş yaptığı , liyakatlerinin olup olmadığına varıncaya kadar hepsi belirtilmiş.şimdi sormak lazım orhan birdal'a sayıştay raporunu neden dikkate almadınız diye? O rapordan sonra bir havalimanımızdan 4 tane kulecinin tayinini bir anda başka şehirlere çıkartıp kuleci sayısı azalan havalimanına tam üç yıldır geçici görevlendirmeyle kuleci yollayıp senelik 120.000 liralık bir maliyetin altına imza atmasından o sayıştay raporunu hiç dikkate almadığı ortaya çıkıyor zaten.hiç bir torpili olmayan personelinin tayin isteğini personel yetersizliğini bahane ederek geri çeviren genel müdür iş kendi torpilli kulecisi olunca birden bire 4 tanesinin aynı meydandan tayininin altına imzayı basıveriyor.bu mudur hak hukuk gözetmek!devletin kasasından bu iş için ödenen para ortada.sayesinde dhmi'de yalnızca torpili olanın hakkı hukuku gözetilir oldu.yazık ki ne yazık....
  • kimse kimseyi kandırmasın.savcı elinde somut bilgi ve belge olmadan dava açamaz. mahkemede böyle bir davayı kabul etmez. dhmi'nin sitesinden yapılan açıklama bu yüzden tam bir felaket.2012 yılı sayıştay raporunda; dhmi'nin mali yapısının kötü yönetimden dolayı bozulmaya başladığı ,personel politikasının yanlış olduğu,taşra teşkilatının %38'inin esenboğaya yığıldığını bunun diğer havaalanlarına dağıtılması gerektiği açıkça ifade ediliyor.Dahası kurumla ilgili olmayan insanların torpille kuruma geçiş yaptıkları,örneğin 2012 yılında 3 tane polis memurunun ne maksatla bu kuruma alındıklarını kendilerinin bir türlü anlayamadığını bundan sonra kuruma havacılıkla alakasız hiç kimsenin bu şekilde alınmaması gerektiği dile getirilmiş. yönetim kurulu üyeleri için 480.000 tl' lik harcırah ödemesinin çok fazla olduğu dahası yönetim kurulu çoğunluğu sağlayamadığı için orhan birdal'a tam yetkinin verildiği ve orhan birdal'ın bu yetkileri tam 3 ay boyunca kullandığı açıklanmış.
  • Bir yorumcu, birdal ve ekibi dogru insanlardir demis. Orhan birdalin ekibi var mi? Davalar acilmaya baslasin bakalim ekip arkadaslari neler yapacaklar.
  • Havacılık tazminatında ARFF'yi de 1. gruba alsaydı biz de çok dua edecektik.
  • Orhan birdal siyasilerin etkisinde kalıp yanlış atamalar yapmış olabilir.Ancak yolsuzluk konusu ona atılmış büyük bir iftiradır.
  • 10 gün sonra büyük haber dediğin bu mu ?
  • Burdan sizlere sadece sunu belirtmek isterim, 2007 de Ispartada dusen Atlasjet ucak kazasinin ilahi adaleti tecelli ediyor,Orhan Birdal"in da elleri kanli. Neden mi ? ucak duser dusmez 3.20 dakikada Ali Ariduru ile ilk enkaza ulasan Orhan Birdal dir, peki sizce neden ? dikkat edin yolsuzluk yapilan ihalelerde ISPARTA HAVALIMANI TRAFOSU VE PIST ISIKLANDIRMALARI VAR.Yani adi gibi biliyor ve korkuyordu uyduruk trafo ile pisti aydinlatip Havalimaninda VOR ve Pist isiklarini besleyen kesintisiz guc kaynagi jenerator olmadigini ve o korkusu ile kostu enkaz basina ve kazadan 1 yil sonra uydurma Elektrik idaresi raporu ile yirtmisti ama mahkemeyi kandirdi Allahi degil.Ve Orhan Birdal o Ispartada ne oldugunu en iyi bilenlerden birisi,Gece saat 3.30 da yola cikip 3.20 saatte enkaz basina Ankaradan gelecek kadar panikledi.Suclusun ve yargilanacaksin Orhan Birdal sanma kurtuldun sadece korku ile bekle....
  • Uzun Yazı >> Kıskanma seninde olur. Yarın senin adamın gelir sende olursun. Eminim yok demezsin. Kolay gelsin canım. Haaa bu arada sana aferim. Demekki yazılanları okuyup kiraya verdiğin aklınla muhakeme edebilme şansını yakaşamışsın. Bence sende yalakalığın ağa babalığını yapmak istiyorsun ama o kadar düşük kalitelisinki yağcılık yapacak adam bile bulamıyorsun. Öptüm canım. İyi çalışmalar. Tabi çalışmayı biliyorsan.
  • sayın Android uygulaması.çok uzun ve klasik yazınıza baktım da,torpil ile makam sahipliğinizi Meşru göstermeye çalışıyorsunuz.değil bu kadar uzun yalakalık ,destan yazsanızda o makamı zerre kadar hak etmiyorsunuz.
  • Nöronlarını askıya alıp,100 milyar tane beyin hücrelerini sükutu hayale uğratıp sadece larva görevi yapan beyincik akıllı müsveddelerin işi gücü kendilerine yüklenen sorumlulukları arka plana atıp bodoslama burunlarının dikine gidip sabahtan akşama onun bunun hakkında yalan yanlış iftiralar atıp, geceden sabaha kadar rüyalarında kime nasıl çamur atarız goy goylarıyla hayatlarını kabusa çeviren sağ ve sol lobları bozulmuş,sigortası atmış, akıl balansları bozulmuş, ruhsal şanzumanları dağılmış dar görüşlü şahsiyetler. Yorumlarınızda en kolay yolu seçip sadece ORHAN BİRDAL değil burarada bir şekilde haberlere konu olan kişilere ver yansın ederek çamur at izi kalsın düşüncesiyle kendini heder eden basiretten yoksun ferasetten uzak, güya kendini elit!, okumuş!, kültürlü!, çok bilen! Zanneden iki ileri dört geri giden kişilere acizane tavsiyem, eğer bu hayattan ve yaşadığınız çevreden ve iş hayatınızdaki çevrenizden ve aile hayatınızdan zevk almak ve mutlu olmak isitiyorsanız bırakın onun bunun arkasından laf atmayı-çekiştirmeyi-iftira atmayı olumlu ve hoş görülü bir bakış açısıyla açın pencerinizi, güneşin ışığı ile aydınlanıp, sıcaklığı ile buz dağına dönmüş sibiryanın en soğuk iklimlerini bile kıskandıran yüreğinizdeki buz dağını eritin. Kişiler dünyanın her yerinde geçerli akçe olan hal dili, tebessüm, hoşgörü ve ürettiği işlerdeki başarıyla değerlendirilirken, maslesef bizim dünyamızda sadece ve sadece kişilerin kaşına gözüne dünya görüşüne siyasi görüşüne ve inancına göre kararlar verilip kestirmeden sonuca gitme hastalığından düçar olmuş sığ beyinler oldukça fazladır. Öldürün içinizdeki kibir-hasetlik-fesatlık-çekememezlik hastalığını. Gerekirse kemoterapi-ışın tefavisi yada cerrahi operasyonla yok edin içinizdeki habis ruhlu tümörleri. Unutmayın İyi Düşünen ve Herşeye Olumlu Yönden bakan hayatından zevk alır. Üç günlük dünyada kendi kendimizi yiyip bitirme yerine dostlarımızla, çevremizle mutlu olma yollarını araştıralım. İster Başbakan olalım, ister Bakan olalım, ister Genel Müdür veya bir başka makamda olalım. Birgün bunların hepsi bittiğinde, emekli olduğumuzda yolda giderken karşı karşıya geldiğimizde acaba sevinçle sarılıp birbirimizr merhaba mı diyeceğiz yoksa yolumuzu değiştirip hatta yolun karşı tarafınamı geçeceğiz. İşte bunun tek cevabı, NE EKERSEN ONU BİÇECEKSİN. İş hayatınızdaki ahlaki ve insani duruşunuz belirleyecek bundan sonraki hayatınızın geleceğini. Neyse fazla söze hacet yok. Arif olan anlamıştır. Anlamak istemeyenlere tavsiyem GÜNE GÜLEREK BAŞLAYIN VESSELAM..... (İSTEYEN DEĞİL, İSTENİLEN OL)

ÇOK ŞAŞIRACAKSIN ORHAN BİRDAL...

Sen yine doğruları söylememişsin. Ama doğruları ben kamuoyuna açıklayacağım. Kendinden bahsetmemişsin ve o kısmı laf kalabalığı ile geçiştirivermişsin. Ama merak etme ben bu kez seni savunacağım. Eksilerine rağmen bu konuda sana hak vereceğim.

Şunu baştan söyleyeyim. Asla ve kat'a var olandan fazlasını yazarsak, abartırsak, karalama içine girersek bu bizim en büyük günahımız olsun.

Değerli okurlar, bu sitede gerek havacılık sektörünün tüm oyuncuları ve gerekse otoriteleri hakkında olumlu ya da olumsuz tüm haberleri bulabilirsiniz. Ama bu yazılar ve yorumlar yapılırken yinelemek isterim ki ne pozitif ayrımcılık ne de negatif ayrımcılık yaparız.

Kendimizi ifade etmekte maalesef on yıldır zorlanıyoruz. Tek istediğimiz kurumları veya şirketleri yönetenler eğrilerini ve doğrularını teraziye koysunlar. Empati yapsınlar.

Bunları neden yazdım?

Orhan Birdal'ın en azılı eleştiricisi benim. Ama gönderdiği her haberi yayınlayan da benim. "Senin elemanın ağzına tükürürüm" tavrı ile karşılaşan da benim. Doğru habercilik yapması engellenme çabası içinde olunan da benim. Olmuşları görmemem için baskı altına alınmak istenen de benim.

Bütün iletişimi kopararak bize ulaşımın engellenmesini sağlamaya çalışanlar bu yaptıklarının vicdani sorumluluklarını, ahlaki duruşlarını, uhrevi hakları düşünerek davranmarı gerektiklerini eminim bir gün anlayacaklardır.

Gelelim yazımın özüne.

Dedim ya en başında, bu kez Orhan Birdal'ı savunacağım diye. Evet bugüne kadar ben Orhan Birdal'ın atamalarını, adam kayırmalarını, haketmediği halde makam sahibi yaptığı kişiler üzerinde eleştirdim.

Şimdilik zulada sakladığım hatta onu makamından fırlatıp attıracak çokça belge ve bilgi olmasına rağmen sabredip bekiyorum. Zaten kendisi de biliyor bendeki belgeleri ve kaynakları. İşte bu yüzden belki de DHMİ'de cadı avına bile çıkmıştır.

Neyse biz geçen hafta Orhan Birdal ile ilgili önce Yurt Gazetesi'nde ve ardından da Hürriyet Gazetesi'nde yer alan haberin detayına bakalım.

Hemen başta söyleyeyim. Orhan Birdal'ın basın açıklamasında söyledikleri doğrudur. Soruşturmayı kendisi başlatmıştır. Benim bildiğim 3 kişi ama onun söylediği gibi 2 kişi yargılanmışlardı.

Bu yargılananlar mühendistir. Yine bana aktarılanlar ışığında söylüyorum. Bu kişiler beraat etti. Lakin savcılık dosyayı kapatmadı ve bilirkişi isteyerek derinlemesine araştırılmasını istediler.

Bakın yiğidi öldürün hakkını yemeyin lafı var ya. Gerçekten buna riayet ederim ben.

Orhan Birdal öyle güçlü ihaleler yapıyor ki bu minicik hatta mini minnacık ihalelerden nemalanacaksa hiç aklı yokmuş derim. Bugüne kadar da bu manada asla bir yazı yazmadım. Yani ihaleden komisyon almak, fesat karıştırmak Orhan Birdal'ın harcı olmasa gerek.

Bilirkişinin hazırladığı uyduruk rapora istinaden böyle bir dava açılmıştır. Amma velakin bu ihalelerin komisyonu, hukukçuları ve hazırlıyıcıları vardır. Orhan Birdal'a gelene kadar bir dizi yollardan geçer ve bu ihaleleri bazen yönetim kurulu bazen de makam, yani Orhan Birdal'ın ta kendisi imzalar.

DHMİ tarihinde çok mahkemeler yaşandı.Ama maalesef Orhan Birdal'ın haketmediği bu durum medyaya yansıyınca kara bir leke almış oldu. Onu sildirmek o kadar da kolay değil. Maalesef böyle bir dava var. Her ne kadar Orhan Birdal, kendini aklayan basın açıklamasında bilirkişiden bahsetmişse de kendisinin de yargılanacağından bahsetmemiştir. İşte ben buna takılıyorum.

Söyle be kardeşim. Alem yargılanıyor. Ak isen, pak isen zaten korkmana gerek yok. Makam kaybetsen ne olacak. Önemli olan senin kendine verdiğin hesap değil mi? Önemli olan yastığa kafanı koyduğunda huzur bulabiliyor musun? İşte bunlar yeter de artar bile sana.

Sözün özü şu ki; Orhan Birdal da şaşıracak ama bahsedilen bu mahkeme sürecinde Orhan Birdal'ın kum tanesi kadar suçu yok. En azından ben böyle inanıyorum.

Önemli olan Orhan Birdal'ın kendine inanmasıdır. Ben bu yazıyı yazarken çok önemli referanslara dayanarak ve gönlüm rahat bir şekilde yazdım. Gönlü rahat olmayanlar ve bu rahatsızlıklardan dolayı eli ayağı birbirine dolaşanlar zaten kendilerini biliyor.

Fazla söze gerek yok. Doğru olan hep kazanır. Riyakarlık yapmadığınız sürece adam olmayı becerdiğiniz sürece, işinizi yaptığınız sürece işleyiş o kadar rahatlayacak ki.

Hadi bakalım hayırlı haftalar...

ÇOK ŞAŞIRACAKSIN ORHAN BİRDAL...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

vivaldi ~ 4 yıl önce
bu yetkileri tek başına kullanırken kaç kişinin müdür olma yoluyla 657'ye geçtiği ,dışarıdan kaç kişinin kuruma geçiş yaptığı , liyakatlerinin olup olmadığına varıncaya kadar hepsi belirtilmiş.şimdi sormak lazım orhan birdal'a sayıştay raporunu neden dikkate almadınız diye? O rapordan sonra bir havalimanımızdan 4 tane kulecinin tayinini bir anda başka şehirlere çıkartıp kuleci sayısı azalan havalimanına tam üç yıldır geçici görevlendirmeyle kuleci yollayıp senelik 120.000 liralık bir maliyetin altına imza atmasından o sayıştay raporunu hiç dikkate almadığı ortaya çıkıyor zaten.hiç bir torpili olmayan personelinin tayin isteğini personel yetersizliğini bahane ederek geri çeviren genel müdür iş kendi torpilli kulecisi olunca birden bire 4 tanesinin aynı meydandan tayininin altına imzayı basıveriyor.bu mudur hak hukuk gözetmek!devletin kasasından bu iş için ödenen para ortada.sayesinde dhmi'de yalnızca torpili olanın hakkı hukuku gözetilir oldu.yazık ki ne yazık....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vivaldi ~ 4 yıl önce
kimse kimseyi kandırmasın.savcı elinde somut bilgi ve belge olmadan dava açamaz. mahkemede böyle bir davayı kabul etmez. dhmi'nin sitesinden yapılan açıklama bu yüzden tam bir felaket.2012 yılı sayıştay raporunda; dhmi'nin mali yapısının kötü yönetimden dolayı bozulmaya başladığı ,personel politikasının yanlış olduğu,taşra teşkilatının %38'inin esenboğaya yığıldığını bunun diğer havaalanlarına dağıtılması gerektiği açıkça ifade ediliyor.Dahası kurumla ilgili olmayan insanların torpille kuruma geçiş yaptıkları,örneğin 2012 yılında 3 tane polis memurunun ne maksatla bu kuruma alındıklarını kendilerinin bir türlü anlayamadığını bundan sonra kuruma havacılıkla alakasız hiç kimsenin bu şekilde alınmaması gerektiği dile getirilmiş. yönetim kurulu üyeleri için 480.000 tl' lik harcırah ödemesinin çok fazla olduğu dahası yönetim kurulu çoğunluğu sağlayamadığı için orhan birdal'a tam yetkinin verildiği ve orhan birdal'ın bu yetkileri tam 3 ay boyunca kullandığı açıklanmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birdal ve ekibi ~ 4 yıl önce
Bir yorumcu, birdal ve ekibi dogru insanlardir demis. Orhan birdalin ekibi var mi? Davalar acilmaya baslasin bakalim ekip arkadaslari neler yapacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF ~ 4 yıl önce
Havacılık tazminatında ARFF'yi de 1. gruba alsaydı biz de çok dua edecektik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sas ~ 4 yıl önce
Orhan birdal siyasilerin etkisinde kalıp yanlış atamalar yapmış olabilir.Ancak yolsuzluk konusu ona atılmış büyük bir iftiradır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bu mu ~ 4 yıl önce
10 gün sonra büyük haber dediğin bu mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BEKLENEN SON ~ 4 yıl önce
Burdan sizlere sadece sunu belirtmek isterim, 2007 de Ispartada dusen Atlasjet ucak kazasinin ilahi adaleti tecelli ediyor,Orhan Birdal"in da elleri kanli. Neden mi ? ucak duser dusmez 3.20 dakikada Ali Ariduru ile ilk enkaza ulasan Orhan Birdal dir, peki sizce neden ? dikkat edin yolsuzluk yapilan ihalelerde ISPARTA HAVALIMANI TRAFOSU VE PIST ISIKLANDIRMALARI VAR.Yani adi gibi biliyor ve korkuyordu uyduruk trafo ile pisti aydinlatip Havalimaninda VOR ve Pist isiklarini besleyen kesintisiz guc kaynagi jenerator olmadigini ve o korkusu ile kostu enkaz basina ve kazadan 1 yil sonra uydurma Elektrik idaresi raporu ile yirtmisti ama mahkemeyi kandirdi Allahi degil.Ve Orhan Birdal o Ispartada ne oldugunu en iyi bilenlerden birisi,Gece saat 3.30 da yola cikip 3.20 saatte enkaz basina Ankaradan gelecek kadar panikledi.Suclusun ve yargilanacaksin Orhan Birdal sanma kurtuldun sadece korku ile bekle....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kork ve bekle ~ 4 yıl önce
korkma titre değil miydi o kork bekle mi oldu şimdi :) çok güzel senaryo, bence harcanıyorsun burada. Haklısın, ne işi var Genel Müdürün kaza alanında değil mi , kendisi devlet su işlerinde genel müdür ne de olsa ne ilgilendirir ki onu ?
BAK SEN SENARIST ~ 4 yıl önce
Bak Orhan Birdal'in yagdanligi, Orhan efendinin ne isle istigal ettigini ben degil cumle alem biliyor,ayrica bakiyorum yalakalikta son noktaya gelmissin,bence sen de kork ucu sanada degiyorsa,peki o zaman senin su isleri genel mudurune sormak lazim,neden psit isiklari sondu kaza gecesi ? neden ucagi carptigi orman gozetleme kulesinde kirmizi beacon isigi yoktu bu kimin sorumlulugunda idi ? peki heryere para var ama ils takmaya para yok degilmi ? herseye para var ama yaklasma radarina yok degilmi ? her turlu ihalede yolsuzluk var ama masallah sutten cikmis ak kasik senin Orhan efendin sen yorma kafani hepsinin elimizde belgesi var saka degil gercekten korksun ve beklesin bu ihale davasida ISPARTA AGIR CEZADA birlesecek sadece bekle gor bakalim o zaman o uzun dilini nerende misafir edeceksin..KORK VE BEKLE (bu katiller icin canim benim bu yolsuzluk yaanlar icin ilahi adaletin enselerine binenler icin ) hadi bakalim simdi sen yaz senaryo senin Orhan Birdal oynasin ;)
BAK SEN SENARIST ~ 4 yıl önce
Bak Orhan Birdal'in yagdanligi, Orhan efendinin ne isle istigal ettigini ben degil cumle alem biliyor,ayrica bakiyorum yalakalikta son noktaya gelmissin,bence sen de kork ucu sanada degiyorsa,peki o zaman senin su isleri genel mudurune sormak lazim,neden psit isiklari sondu kaza gecesi ? neden ucagi carptigi orman gozetleme kulesinde kirmizi beacon isigi yoktu bu kimin sorumlulugunda idi ? peki heryere para var ama ils takmaya para yok degilmi ? herseye para var ama yaklasma radarina yok degilmi ? her turlu ihalede yolsuzluk var ama masallah sutten cikmis ak kasik senin Orhan efendin sen yorma kafani hepsinin elimizde belgesi var saka degil gercekten korksun ve beklesin bu ihale davasida ISPARTA AGIR CEZADA birlesecek sadece bekle gor bakalim o zaman o uzun dilini nerende misafir edeceksin..KORK VE BEKLE (bu katiller icin canim benim bu yolsuzluk yaanlar icin ilahi adaletin enselerine binenler icin ) hadi bakalim simdi sen yaz senaryo senin Orhan Birdal oynasin ;)
yağdanlık ~ 4 yıl önce
Nasıl yağcılık oluyor bu anlamadım ben Orhan Birdal burada isimsiz yazıları okuyup bu ismi olmayan insanlara "aa bak çok güzel savunmuş beni al sana müdürlük" mü diyecek :) Bu dava mahkemelerde görülmüyor mu kardeşim ? Orhan Birdal aleyhine açılmış dava var mı kazayla ilgili ? verilmiş bir hüküm var mı ? boş konuşmayın, insanlara iftira atmayın.
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Uzun Yazı >> Kıskanma seninde olur. Yarın senin adamın gelir sende olursun. Eminim yok demezsin. Kolay gelsin canım. Haaa bu arada sana aferim. Demekki yazılanları okuyup kiraya verdiğin aklınla muhakeme edebilme şansını yakaşamışsın. Bence sende yalakalığın ağa babalığını yapmak istiyorsun ama o kadar düşük kalitelisinki yağcılık yapacak adam bile bulamıyorsun. Öptüm canım. İyi çalışmalar. Tabi çalışmayı biliyorsan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzun yazı ~ 4 yıl önce
sayın Android uygulaması.çok uzun ve klasik yazınıza baktım da,torpil ile makam sahipliğinizi Meşru göstermeye çalışıyorsunuz.değil bu kadar uzun yalakalık ,destan yazsanızda o makamı zerre kadar hak etmiyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Nöronlarını askıya alıp,100 milyar tane beyin hücrelerini sükutu hayale uğratıp sadece larva görevi yapan beyincik akıllı müsveddelerin işi gücü kendilerine yüklenen sorumlulukları arka plana atıp bodoslama burunlarının dikine gidip sabahtan akşama onun bunun hakkında yalan yanlış iftiralar atıp, geceden sabaha kadar rüyalarında kime nasıl çamur atarız goy goylarıyla hayatlarını kabusa çeviren sağ ve sol lobları bozulmuş,sigortası atmış, akıl balansları bozulmuş, ruhsal şanzumanları dağılmış dar görüşlü şahsiyetler. Yorumlarınızda en kolay yolu seçip sadece ORHAN BİRDAL değil burarada bir şekilde haberlere konu olan kişilere ver yansın ederek çamur at izi kalsın düşüncesiyle kendini heder eden basiretten yoksun ferasetten uzak, güya kendini elit!, okumuş!, kültürlü!, çok bilen! Zanneden iki ileri dört geri giden kişilere acizane tavsiyem, eğer bu hayattan ve yaşadığınız çevreden ve iş hayatınızdaki çevrenizden ve aile hayatınızdan zevk almak ve mutlu olmak isitiyorsanız bırakın onun bunun arkasından laf atmayı-çekiştirmeyi-iftira atmayı olumlu ve hoş görülü bir bakış açısıyla açın pencerinizi, güneşin ışığı ile aydınlanıp, sıcaklığı ile buz dağına dönmüş sibiryanın en soğuk iklimlerini bile kıskandıran yüreğinizdeki buz dağını eritin. Kişiler dünyanın her yerinde geçerli akçe olan hal dili, tebessüm, hoşgörü ve ürettiği işlerdeki başarıyla değerlendirilirken, maslesef bizim dünyamızda sadece ve sadece kişilerin kaşına gözüne dünya görüşüne siyasi görüşüne ve inancına göre kararlar verilip kestirmeden sonuca gitme hastalığından düçar olmuş sığ beyinler oldukça fazladır. Öldürün içinizdeki kibir-hasetlik-fesatlık-çekememezlik hastalığını. Gerekirse kemoterapi-ışın tefavisi yada cerrahi operasyonla yok edin içinizdeki habis ruhlu tümörleri. Unutmayın İyi Düşünen ve Herşeye Olumlu Yönden bakan hayatından zevk alır. Üç günlük dünyada kendi kendimizi yiyip bitirme yerine dostlarımızla, çevremizle mutlu olma yollarını araştıralım. İster Başbakan olalım, ister Bakan olalım, ister Genel Müdür veya bir başka makamda olalım. Birgün bunların hepsi bittiğinde, emekli olduğumuzda yolda giderken karşı karşıya geldiğimizde acaba sevinçle sarılıp birbirimizr merhaba mı diyeceğiz yoksa yolumuzu değiştirip hatta yolun karşı tarafınamı geçeceğiz. İşte bunun tek cevabı, NE EKERSEN ONU BİÇECEKSİN. İş hayatınızdaki ahlaki ve insani duruşunuz belirleyecek bundan sonraki hayatınızın geleceğini. Neyse fazla söze hacet yok. Arif olan anlamıştır. Anlamak istemeyenlere tavsiyem GÜNE GÜLEREK BAŞLAYIN VESSELAM..... (İSTEYEN DEĞİL, İSTENİLEN OL)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olmamis android ~ 4 yıl önce
Bir ton laf etmissin ama soyledigin birsey yok, bos konusmussun. Yazdiklarini okurken bir an sizinti okuyorum zannettim, onlar da cok sey yazip aslinda hicbir sey soylemezler. Olmamis android, olmamis...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000