20 Ağustos 2015, Perşembe 15:12:41

Mahkeme Hava İş’i 'kötü niyetli' buldu

Hava İş Sendikası’nın işten çıkardığı iki çalışanın sendika aleyhine açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme, işten çıkarılmaları, “ Kötü niyet” olarak değerlendirerek tazminata hükmetti.
  • Önceki yönetim aldı paraları yemeye gitdi bunlarda borcu kaldı önceki yönetim ne yapdi ikitane zavalli bayanlari sandikadan çıkardı hemde cumagunu karar verip pazartesi günü isen çıkarıyorlar bir giden yönetim yetim hakki yediler hele Simay o varya o onun yatacak yeri yok yok ona hiç ama hiç hakkimi helal edmiyorum kayaya mustafaya hiç bir zaman hakkımı helal etmiyorum hem bu duyar hemde o dünyada hesabını verecekler bu sesde ka ne yapsinki okadar zarar varki hangisini kapadacaklar
  • http://www.airporthaber.com/dhmi-haberleri/shui-ogrencileri-dhmi-kadrolarini-geri-istiyor.html
  • Al parayı kıtır kıtır ye kardeşim onca sene dile kolay eski yönetim çayı nasıl içer ezbere bil tek şekermi çiftmi dikkat et evin gibi çayhaneyi ve sendikayı temiz tut gelsin yeni yönetim sen yine hizmetine devam et emekliliği hayal ederken bir bakmışsın Tatlıbalın hemşosu iş ister zart diye seni işten atsınlar o para helaldir üzülme sen yine hayatın güzel olsun iyiliklerle yaşa sesi soluğu çıkmayan bizi yıllarca ağırlayan kardeşimiz.
  • 305 kişinin geri dönüşü ,borçların bitirilmesi ve sendikanın kasasında parası olması,bedava ingilizce kurslari, abant eğitimleri aile ve çocuklar ücretsiz bütün üyeler katılabilir. Daha önceki yönetimde bırakın üyenin böyle bir yere gitmesini temsilci ailesini getiremiyordu.Meyve veren ağaç her zaman taslanir.Begenmeyen istifa edebilir.Birakin adamlar islerini yapsın. Zaten sizleri kafalarına bile takmiyorlardir.

Hava İş Sendikası’nın işten çıkardığı iki çalışanın sendika aleyhine açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme, işten çıkarılmaları, “ Kötü niyet” olarak değerlendirerek tazminata hükmetti.

Hava İş Sendikası’nda çalıştıkları sırada 2014 Mayıs ayında ekonomik gerekçeler öne sürülerek işten çıkarılan iki çalışan, hukuk mücadelesini kazandı.

2013 yılı Aralık ayında yönetimin değiştiği Hava İş Sendikası’nda, önceki yönetim döneminde görev yapan bir çok çalışanın iş akitleri feshedildi. İşine son verilenler arasında 6 buçuk yıllık şoför İbrahim Dalman ve 22 yıldır sendikada çalışan çaycı Cevdet  Toptaş da vardı.

İki çalışan, ekonomik gerekçelerle işten çıkarıldı. İşten çıkarılmalarını haksız bulan iki çalışan Bakırköy 11. İş Mahkemesi’ne başvurdu. Yaklaşık bir buçuk yıl süren hukuk mücadelesinde dün karar çıktı. Mahkeme başkanı, her iki çalışanın da kötü niyetli olarak iş akitlerinin feshedildiğine ve tazminata hükmedilmesine karar verdi. Mahkeme ihbar tazminatlarının üç katını almalarına hükmederken İbrahim Dalman 24 bin, Cevdet Toptaş da 26 bin TL tazminat hakkı kazandı. 

İşten çıkarılan diğer çalışanların da hukuk mücadelesinin devam ettiği kaydedildi.

©AirportHaber

Mahkeme Hava İş’i 'kötü niyetli' buldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Irmak ~ 2 yıl önce
Önceki yönetim aldı paraları yemeye gitdi bunlarda borcu kaldı önceki yönetim ne yapdi ikitane zavalli bayanlari sandikadan çıkardı hemde cumagunu karar verip pazartesi günü isen çıkarıyorlar bir giden yönetim yetim hakki yediler hele Simay o varya o onun yatacak yeri yok yok ona hiç ama hiç hakkimi helal edmiyorum kayaya mustafaya hiç bir zaman hakkımı helal etmiyorum hem bu duyar hemde o dünyada hesabını verecekler bu sesde ka ne yapsinki okadar zarar varki hangisini kapadacaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yardım edin ~ 3 yıl önce
http://www.airporthaber.com/dhmi-haberleri/shui-ogrencileri-dhmi-kadrolarini-geri-istiyor.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevdete ~ 3 yıl önce
Al parayı kıtır kıtır ye kardeşim onca sene dile kolay eski yönetim çayı nasıl içer ezbere bil tek şekermi çiftmi dikkat et evin gibi çayhaneyi ve sendikayı temiz tut gelsin yeni yönetim sen yine hizmetine devam et emekliliği hayal ederken bir bakmışsın Tatlıbalın hemşosu iş ister zart diye seni işten atsınlar o para helaldir üzülme sen yine hayatın güzel olsun iyiliklerle yaşa sesi soluğu çıkmayan bizi yıllarca ağırlayan kardeşimiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tmsc ~ 3 yıl önce
305 kişinin geri dönüşü ,borçların bitirilmesi ve sendikanın kasasında parası olması,bedava ingilizce kurslari, abant eğitimleri aile ve çocuklar ücretsiz bütün üyeler katılabilir. Daha önceki yönetimde bırakın üyenin böyle bir yere gitmesini temsilci ailesini getiremiyordu.Meyve veren ağaç her zaman taslanir.Begenmeyen istifa edebilir.Birakin adamlar islerini yapsın. Zaten sizleri kafalarına bile takmiyorlardir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000