06 Temmuz 2018, Cuma 15:25:21

Hava İş Sendikası'ndan flaş adım; 211 kişi için umut!

Hava İş Sendikası, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası işten çıkarılan 211 çalışanın iadesi için THY’nin kapısını çaldı.
  • 6 hafta önce thy ye takipsizlik kararım ile başvurumu yaptım.haber bekliyorum umarım bir an önce durumum netleşir
  • Hava iş bunu neden kendi sitesinde yayınlamıyor? Sonuçta geç de olsa herkesin bildiği bu haksızlığı kendileri de kabul etmişler. Eğer gerçekten böyle bir girişimi varsa arkasında durmalidir.
  • Davalar kazanıldı, tazminatlar ödendi, geri dönüş artık mümkün değil gibi yorumlar var. Doğru değil. THY isterse geri alır,buna bir engel yok. Ödenen tazminatlar 2 yıllık işsizliği karşılamıyor. En fazla 8-10 maaş ödendi.Dönmek istemeyenler, isteyenlerin yerine konuşmasa daha iyi. Birçok kişi üzerindeki leke kalksın diye dönmek istiyor. Çünkü başka işe de giremiyorlar.
  • Hava İş işçinin değil İşverenin sendikasıdır,bize faydalı iş yapmaz.Burda amaç zamanın modası olan algı oluşturup işçisinin yanında görünmek, zamanında madur ettiği üye üzerinden algı yapmak.Samimiyetinize asla inanmıyorum.

Türk Hava Yolları’nın, bylock kullanıcısı oldukları gerekçesiyle işten çıkardığı ancak sonradan mor beyin mağduru oldukları ortaya çıkan 26 çalışanın işe dönüşünü sağlaması, darbe girişimi sonrası işten çıkarılan 211 kişi için umut oldu.

Hava İş Sendikası, 15 Temmuz darbe kalkışması sonrası farklı departmanlarda görev yapan 211 kişi ile yollarını ayıran THY’nin kapısını çalarak, işe iade hakkı kazananların yeniden işe alınmasını istedi.

Hava İş, 26 bylock mağdurunun işe iadesinin sağlanmasından sonra eşitlik ilkesi gereğince, 211 kişi arasında masumiyeti kanıtlanan ve işe iade hakkı kazananların da görevlerine dönebilmelerini talep etti.

FETÖ’CÜ DAMGASI YEDİLER
Bilindiği gibi THY, 25-26 Temmuz 2016 tarihinde farklı birimlerde görev yapan 211 çalışan ile yollarını ayırmış, kamuda Fetö’cü operasyonu yapıldığı dönemde yaşanan işten çıkarmalar sebebiyle sözkonusu 211 kişi Fetöcü damgası yemişti.

MOR BEYİN MAĞDURLARI DÖNDÜ
13 Mart 2017 tarihinde  7'si pilot, 2'si kabin memuru, 6'sı uzman, 5'i memur, 4'ü mühendis, biri şef ve dispeçer olmak üzere 26 kişi THY tarafından bylock kullanıcısı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılmış ancak geçen süreçte Fetö ile bağlantıları olmadıkları kanıtlanan ve mor beyin mağduru oldukları ortaya çıkan çalışanlar, geçtiğimiz aydan itibaren THY’deki görevlerine geri dönmüşlerdi.

©AirportHaber ÖZEL

Hava İş Sendikası'ndan flaş adım; 211 kişi için umut!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (121)

meraklı ~ 9 gün önce
6 hafta önce thy ye takipsizlik kararım ile başvurumu yaptım.haber bekliyorum umarım bir an önce durumum netleşir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
211zede ~ 3 gün önce
Nasıl başvuru yapılıyor? Bizi arayan soran yok...
Hava iş ~ 13 gün önce
Hava iş bunu neden kendi sitesinde yayınlamıyor? Sonuçta geç de olsa herkesin bildiği bu haksızlığı kendileri de kabul etmişler. Eğer gerçekten böyle bir girişimi varsa arkasında durmalidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK 211 ~ 14 gün önce
Davalar kazanıldı, tazminatlar ödendi, geri dönüş artık mümkün değil gibi yorumlar var. Doğru değil. THY isterse geri alır,buna bir engel yok. Ödenen tazminatlar 2 yıllık işsizliği karşılamıyor. En fazla 8-10 maaş ödendi.Dönmek istemeyenler, isteyenlerin yerine konuşmasa daha iyi. Birçok kişi üzerindeki leke kalksın diye dönmek istiyor. Çünkü başka işe de giremiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
211 Unutma ~ 14 gün önce
Hava İş işçinin değil İşverenin sendikasıdır,bize faydalı iş yapmaz.Burda amaç zamanın modası olan algı oluşturup işçisinin yanında görünmek, zamanında madur ettiği üye üzerinden algı yapmak.Samimiyetinize asla inanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000