16 Kasım 2017, Perşembe 12:32:48

Ve THY ile Hava İş imzaladı

THY ile Hava İş Sendikası, zam farklarının yatırılmasına ilişkin protokolü imzaladı.
  • Hava - İş Sendikasi olarak THY bunyesinde calisan tum taseron isciler icinde THY yonetimi ile bir imza atsaniz. Iyi calismalar.
  • Hava iş ne yapar anlamadım. .bak Türk iş tüm kamudaki taseron lari kadroya alma çabası sonuç verdi siz hava iş thy taseron la ilgili hiç çalışma yapmiyi düşünüyorsunuz..ben 10 yıldır hala askeri ücret calisiyorum. .siz ce bu ahlakimi. . Biraz da taserona el atın yetkililer
  • Alacağımız hak edilen maaş zamları hesaplarsanız 1500-2000 tl bi para tutarı ortaya çıktığını görünce bu kadar konuşılmasının gereksiz olduğunu düşünmekteyim.
  • zaten yıl başında imzalanan protokolün gereği yerine getirilmiş. sanırsın yeni bir zam aldılar şirketten. thy bunu reklam yapıyor. sendika bunu reklam yapıyor. oysa ortada çalışanların hakkını, alın terini vermekten başka yapılan birşey yok. neyin reklamı bu.

THY ile Hava İş Sendikası, zam farklarının yatırılmasına ilişkin protokolü imzaladı. Türk Hava Yolları’nın krizi gerekçe göstererek bu yıl uygulamadığı zam, enflasyon farkları ile birlikte eksiksiz olarak Aralık ayı maaşlarında yatırılacak.

Türk Hava Yolları’nda binlerce çalışanın merakla beklediği zam farklarına ilişkin müjdeli haber geldi. Bugün THY ile Hava İş yönetimi bir araya gelerek 2017 yılına ilişkin verilmeyen zam farklarının eksiksiz iade edilmesi konusunda protokole imza attı.

Geçen yıl yaşanan krizi gerekçe göstererek THY yönetiminin talebi ve çalışanların büyük çoğunluğunun onayı ile zam farklarının bir sonraki yıl verilmesi konusunda protokole imza atan Hava İş, seçimi kazanır kazanmaz THY ile masaya oturdu. THY yönetiminden ücret farklarını eksiksiz isteyen Hava İş’in talebi THY yönetimi tarafından kabul edildi. Bugün bir araya gelen taraflar binlerce çalışanı sevindirecek imzayı attı.

Buna göre, 2017 yılından kalan her altı ay için yüzde 2.5 fark ile enflasyon farklarının(ilk altı ay %0.73 ve ikinci altı ay %1.89)  hesaplanarak Aralık ayı maaşlarına yansıtılması karara bağlandı.

Hava İş'ten de konuya ilişkin şu açıklama yapıldı:

Değerli Üyelerimiz;

Ocak 2017’de tüm dünyada yaşanan ve ülkemizi de olumsuz yönde etkileyen ekonomik kriz neticesinde; üyelerimizin ortak kararı ile imzalanan protokol gereğince, zamlarımızın bir kısmından feragat ederek, üyelerimiz iş yerlerine sahip çıkarak, dayanışma örneği sergilemişti.

Sizlerin desteği ve fedakarlığı ile tasarruf tedbirlerini zaruri hale getiren olumsuz koşulların, zor günlerin geride kaldığını belirtebiliriz.

Sendikamızın davetine icabet ederek, bugün sendikamıza gelen THY yöneticileri ile Sendikamız Yönetimi arasında, tüm zam ve enflasyon farklarını ve diğer sosyal yardımları sanki hiç vermemişiz gibi, geri ödenmesine ilişkin protokol imzalandı. Aralık ayında alacağınız maaşlarınıza, tüm zam farklarının geriye dönük eksiksiz yatacağının müjdesini sizlerle paylaşırken, ülkemizin bayrak taşıyıcısı, hepimizin gurur kaynağı Türk Hava Yollarının tekrar yükselişinde en büyük katkı payına siz çalışanların sahip olduğunun farkında olarak, yeni protokolün hepimize hayırlı olmasını dileriz.

Birlik ve beraberliğimiz daim olsun!


©AirportHaber

İşte THY ile Hava İş Sendikası arasında imzalanan o protokol:

Ve THY ile Hava İş imzaladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (188)

TAS-ERON ~ 6 ay önce
Hava - İş Sendikasi olarak THY bunyesinde calisan tum taseron isciler icinde THY yonetimi ile bir imza atsaniz. Iyi calismalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy taseron u ~ 6 ay önce
Hava iş ne yapar anlamadım. .bak Türk iş tüm kamudaki taseron lari kadroya alma çabası sonuç verdi siz hava iş thy taseron la ilgili hiç çalışma yapmiyi düşünüyorsunuz..ben 10 yıldır hala askeri ücret calisiyorum. .siz ce bu ahlakimi. . Biraz da taserona el atın yetkililer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
I sınıfı ~ 8 ay önce
Alacağımız hak edilen maaş zamları hesaplarsanız 1500-2000 tl bi para tutarı ortaya çıktığını görünce bu kadar konuşılmasının gereksiz olduğunu düşünmekteyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hesap ~ 8 ay önce
Hesap yapmadan önce yazdığın yazıyı 2-3 kez daha oku bence.
manasız ~ 8 ay önce
zaten yıl başında imzalanan protokolün gereği yerine getirilmiş. sanırsın yeni bir zam aldılar şirketten. thy bunu reklam yapıyor. sendika bunu reklam yapıyor. oysa ortada çalışanların hakkını, alın terini vermekten başka yapılan birşey yok. neyin reklamı bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000