13 Kasım 2009, Cuma 08:52:09

Hava-İş Genel Kurulu öncesi son durum...

Genel Kurulları tamamlanan Hava-İş Ankara, İzmir ve Antalya Şube başkanları ortak bir basın açıklaması yaparak 12-13 Aralık 2009 tarihinde yapılacak Hava-İş Genel Kurulunda Atiay Ayçin önderliğindeki Hava-İş Genel Merkez Listesini destekleme kararını açıkladı.
  • bu tabanın sesi bunu kulak arkası yapan aldanır.3 kişi 20 delegeye ipotek koymadı tabandan aldığını deklere etti. herkesin seçim öncesi söylediğiyle seçim sonrası açıklamalrı tutarlı .bir şeyi yazarken iyin araştırın!!!!!!!
  • eş başkanlıktan bahsediyorlar ama başkan adayı oldukları anda kendileriyle çelişecekler haberleri yok .kimlere kaldı bu işler inanılır gibi değil!en azından hareketin lideri ise lider gibi davransınlar yok bunuda yapamayacaklar ise bel altı vurmaktan vazgeçsinler!bunları gördükçe aklıma organize işler geliyor bu kadar da olmaz. daha kaç kişiyle saldıracaksınız.yönetim hükümet yetmedi pgs ve alisabancıdaha yokmu. bu kadar da yüreksiz olunmaz!!!!
  • bahadır altan kaptanı iyi analiz edin arkadaşlar.işten çıkarılmasını sonraki yapılacak olan eylemi nasıl durduduğunu(kendi başına)kendisinin de yer aldığı atillay ayçin yönetimini despotlukla suçlayışını ! bugüne kadar görev aldığı dönemlerde kendini mi ifade edememiş ne oldu da şimdi ipe sapa gelmez söylemlerle ortada?gerçi söylediği bir şey de yok aslında öncülüğünü ettiği bir hareketi bir oluşumu sahiplenemeyecek kadar da acz içinde adayım bile
  • Aycin 20 yilda kac özel havayolu calisanini sendikaladi ya da en azindan sendikalamaya calisti ?

İşte Şubeler tarafından yapılan ortak açıklama:

Değerli üyelerimiz,

Ankara, İzmir ve Antalya şube olağan genel kurullarında, özgür ve demokratik şartlarda seçilerek göreve gelen şube başkanları olarak, gündemdeki konuları ve sorunları tartışmak üzere 12 Kasım 2009 tarihinde Antalya Şube binamızda, yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelinmiş ve aşağıdaki değerlendirmelerin yapılması kararlaştırılmıştır.

TGS firması ile ilgili gelinen aşama değerlendirilmiş, varlığı bilinmezle dolu bu yapının, üyelerimiz üzerinde oluşturduğu baskı ve tehditler ile ilgili, tarafımızca bazı tedbir ve çözüm planları hazırlanmıştır. Genel merkez başkanlar kurulunun da onaylaması durumunda hazırlanan bu çalışma, kararlılıkla uygulanacaktır.

Toplu iş sözleşmesi ile ilgili gelinen noktada ise; işverenin tüm planlarını, genel merkez genel kuruluna odaklaması tarafımızca çok manidar bulunmak ile birlikte, bu oyuna gelinmeyeceği konusunda üzerimize düşen bir dizi çalışmayı da başlattık. Önümüzdeki günlerde de devam edeceğimiz Anadolu istasyonları gezimizde, üye arkadaşlarımızı genel merkez genel kurulu konusunda aydınlatmaya çalışacağız.

Ayrıca toplantımızda, her üç şubemizin şube sekreterleri, toplu iş sözleşmesi maddelerinin uygulanmasından doğan farklılıkları ortadan kaldıracak çalışmaları birlikte yürütmek üzere görevlendirilmişlerdir.

Bu sıcak gelişmeler karşısında, bizlerin sorumsuzca davranmak yerine, her türlü fedakarlığı yapmaya ve yüreğimizi ortaya koymaya hazır olduğumuz bilinci ile duruma müdahil olmaya karar verdik. Yani Genel Başkanımız Sayın Atilay Ayçin ve onun belirleyeceği kurulları desteklediğimizi deklere ediyoruz.

Saygılarımızla.

KORKU ÜZERİNE EGEMENLİK KURULAMAZ.
M.KEMAL ATATÜRK

ANKARA ŞUBE BAŞKANI
KAZIM KARAKUŞ

İZMİR ŞUBE BAŞKANI
SERKAN MUTLU

ANTALYA ŞUBE BAŞKANI
ENGİN TONCER

Hava-İş Genel Kurulu öncesi son durum...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 9 yıl önce
bu tabanın sesi bunu kulak arkası yapan aldanır.3 kişi 20 delegeye ipotek koymadı tabandan aldığını deklere etti. herkesin seçim öncesi söylediğiyle seçim sonrası açıklamalrı tutarlı .bir şeyi yazarken iyin araştırın!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
eş başkanlıktan bahsediyorlar ama başkan adayı oldukları anda kendileriyle çelişecekler haberleri yok .kimlere kaldı bu işler inanılır gibi değil!en azından hareketin lideri ise lider gibi davransınlar yok bunuda yapamayacaklar ise bel altı vurmaktan vazgeçsinler!bunları gördükçe aklıma organize işler geliyor bu kadar da olmaz. daha kaç kişiyle saldıracaksınız.yönetim hükümet yetmedi pgs ve alisabancıdaha yokmu. bu kadar da yüreksiz olunmaz!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bahadır altan kaptanı iyi analiz edin arkadaşlar.işten çıkarılmasını sonraki yapılacak olan eylemi nasıl durduduğunu(kendi başına)kendisinin de yer aldığı atillay ayçin yönetimini despotlukla suçlayışını ! bugüne kadar görev aldığı dönemlerde kendini mi ifade edememiş ne oldu da şimdi ipe sapa gelmez söylemlerle ortada?gerçi söylediği bir şey de yok aslında öncülüğünü ettiği bir hareketi bir oluşumu sahiplenemeyecek kadar da acz içinde adayım bile

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Aycin 20 yilda kac özel havayolu calisanini sendikaladi ya da en azindan sendikalamaya calisti ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000