27 Ekim 2013, Pazar 10:36:25

EMEK MECLİSİ'DEN ÇOK SERT AÇIKLAMA!

Hava-İş Sendikası 26. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut sendikaya muhalif olarak seçimlere girecek olan Emek Meclisi, Uçuş İşletme'de yapılacak delege seçimi öncesi Hava-İş genel Başkanı Atilay Ayçin ve Gökkuşağı Hareketi lideri Bahadır Altan'a verdi veriştirdi.
  • tgs yi de sendikaya dahil edinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn...............................................
  • Yazık bu yalakalara ya artık insanlar ıştemio insanların tercihlerine saygı gostereceklerine yalakalar dil dokmeye bayılıyor . İstemiyor insanlar
  • sn emek meclısıne inananlar ank takı secimde yurtdışından gelen şirket prenslerinin görev pasıyle gelip emirle emek meclisi adayına oy verdigini biliyormusunuz başka birşey yazmaya gerek varmı
  • Bu açıklama hafif bile kalmış. Güzel günler ileride. Bu mavicilerin tarzı bu galiba. Kaç yazar, Munzır mı hınzır mı hep efelik hep külhanbeylilik. 24 sene efelik ve kabadayılık ile götürdünüz işi ama yeter artık. Bu sefer Emek Meclisi geliyor. Çok az kaldı sabret göreceksin. İnsanlar artık her şeyi görebiliyorlar.

İŞTE EMEK MECLİSİ TARAFINDAN YAPILAN O AÇIKLAMA:

"28 Ekimde yapılacak olan Uçuş İşletme delegelerinin belirleneceği seçimler öncesi Hava-İş Sendikasının mevcut yöneticileri yalan söylemeye devam ediyor.

Yalancılardan işci temsilcisi olmaz, yalancıdan Hava-İş’e başkan hiç olmaz.

Kendileri dışındaki herkesi işveren yanlısı ilan ederek, 24 yıllık saltanatlarına bir dört yıl daha ilave etmek istiyorlar.

Yağma yok yalanları para etmeyecek, bu oyunu bozacağız.

-Başka sendika gelecek diyorlar, yalan söylüyorlar!
Başka Sendika gelmeyecek, Hava-İş bizimdir.

-SHT 6A-50 CCM Rev-3 uygulanacak diyorlar yalan söylüyorlar!
Bunu önleyemeyen ve kabul eden mevcut Hava-İş Yönetimidir.

-Kabin AŞ kurulacak diyorlar,yalan söylüyorlar!
Asıl, bu grev yapmayı bile beceremeyen yönetim tekrar seçilirse Kabin AŞ kurulacak.

-Toplu İş sözleşmesini imzalayacaklar diyorlar, yalan söylüyorlar.
Başta uçuş personelinin uçuş dinlenme saatleri olmak üzere kazanılmış hiç bir hakkımızdan taviz verilmeyecektir. Bu hakların alınmadığı bir Toplu Sözleşmeyi imzalamayacağız.

- 305 Konusunda yalan söylüyorlar.
Teknik AŞ’de TİS imzalandı. İşten atılan 305 çalışanın içinde olan 40 Teknisyene ne oldu?

-Uçuş İşletme Delege Seçimleri en az 3 gün olmalı dedik. Kabul etmediler.

-KAYBEDECEKLERİNİ ANLADILAR, ÜYE İRADESİNDEN KAÇIYORLAR.

Koltuklarını korumak için her türlü ayak oyununu ve hileyi mübah sayan 24 yıllık bu sendika bürokratlarını, Kabin ve Kokpit personeli başta olmak üzere tüm Hava-İş üyeleri bu yönetimi sandığa gömecektir.

İşverenler karşısında, bizi onursuzlaştıran imzaladığı sözleşmeyi bile sahip çıkamayan bu yönetim gidecektir.

15 Mayısta alınan grev kararına üyelerinin büyük kısmının katılmadığı bu yönetim gidecektir.

BİRLEŞME NEDEN OLMADI.

Emek Meclisi olarak, tabandan gelen sendika yönetimine aday olan grupların birlikte davranmaları konusundaki talebine hep olumlu yaklaştık,  sorumlu davrandık. Sendika yönetim organlarının tespitinde başkanlık dahil, delege seçimleri sonrasında demokratik katılım ile belirlenmesini ilkesel olarak kabul ettik.

Ancak, geçen dönem olduğu gibi, yine Bahadır ALTAN engeline takıldık. Kendinden başkasını demokrat kabul etmeyen bu arkadaşımız, 4 sene önceki oyununu tekrar sahneliyor. Önce ısrarla başkan adayı oldu, sonra vazgeçti, şimdi de başka şeyler söylemektedir. Bu, ne yaptığını bilmeyen anlayış Hava-İş’i temsil edemez.

Hava-İş üyeleri, özellikle uçuş işletme personeli, tabanın talebine kulak tıkayan ve görüşmelere kapısını kapatan bu tavrı artık görmelidir. Bu birleşmenin olmamasının tek nedeni Bahadır ALTAN’ın ne yaptığını bilmeyen, gözlerini kör eden hırsı ve sendikal mücadeleyi kişiselleştirmesidir. Bu tarz Atilay AYÇİN tarzıdır. Çalışanlara zarar vermekten başka bir işe yaramaz.

Hava-İş Sendikamızı tekrar ayağa kaldırarak, 24 yıldır koltuğuna yapışan bu, sözde solcu sendika ağalarını gönderecek tek ekip Emek Meclisi’dir.

Saygılarımızla."

EMEK MECLİSİ'DEN ÇOK SERT AÇIKLAMA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

RUMUZ ~ 5 yıl önce
tgs yi de sendikaya dahil edinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn...............................................

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Yazık bu yalakalara ya artık insanlar ıştemio insanların tercihlerine saygı gostereceklerine yalakalar dil dokmeye bayılıyor . İstemiyor insanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
baskent konusuyor ~ 5 yıl önce
sn emek meclısıne inananlar ank takı secimde yurtdışından gelen şirket prenslerinin görev pasıyle gelip emirle emek meclisi adayına oy verdigini biliyormusunuz başka birşey yazmaya gerek varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KABİNİN SESİ ~ 5 yıl önce
Bu açıklama hafif bile kalmış. Güzel günler ileride. Bu mavicilerin tarzı bu galiba. Kaç yazar, Munzır mı hınzır mı hep efelik hep külhanbeylilik. 24 sene efelik ve kabadayılık ile götürdünüz işi ama yeter artık. Bu sefer Emek Meclisi geliyor. Çok az kaldı sabret göreceksin. İnsanlar artık her şeyi görebiliyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000