14 Temmuz 2012, Cumartesi 11:25:53

ATİLAY AYÇİN'DEN SALVOLAR

Hava İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin, işten çıkarılmalar sonrası yaşanan süreci değerlendirdi, muhalif Gökkuşağı Hareketi’ne fena yüklendi.
  • Bos atiyorsun, tutmuyor. Pass haklari TIS kapsaminda degildir. Pas THY AO Yonetiminin takdirindedir. Gokkusagi hareketine katilan arkadaslar isten atildiklari icin magdurdur, tercihlerini yaptiklari icin onlara zavalli demek cirkindir, ayiptir.
  • kamuoyu bunu bekliyor,nedir olayınız türk işle? türk iş in göz boyaması falan yok.başarısızlığınızı böyle geçiştiremezsiniz.açıklayın yoksa açıklarlar her şeyi..öyle videolarda konuşmaya benzemez bunlar..
  • Sendikanin A.Aycin doneminde uyenin hakini aramistir, aramayada devam edecektir. ornegin bundan oceki toplu sozlesmede pass biletlerini isveren vermeyecegini soyledi sonuc ne oldu calisanlar tarafindan biliniyor. Isveren yonetimi ne diyor. elimde olsa bende sendikali olurum. bu sendika baskani,uyesinin haklari icin hic taviz vermiyor. tabiki butun oylamalari kazanir. Dogru sendikacilikda budur. Yalniz bazi cikar cevreleri bu dayanasmayi nasil parcalariz onun pesindeler. Uyelerin bunlari gormeleri lazim. A.Aycin'nin durslugune hickimse laf edemez. BAZI CIKAR CEVRELERI ISINI KAYPETMIS ISCILERDEN, NASIL PARA KAZANIRIMIN PESINDE KOSUYORLAR.
  • TÜRK İŞ İLE HAVA İş arasında bir kıyaslama yapılamaz.eşit değerlere sahip olmadıkları için...Malum bir vekil var sen o musun.yoksa o nun görevlendirdiği bir provakatörmüsün...

İşte Ayçin’in konuşmalarından bazı başlıklar:

İŞVERENE;
“Grev amaç değil araçtır.”

“Özverili çalışmama hakkını kullanmanın bedeli işten atılmak olmamalıydı”

“ Ben yaptım oldu anlayışı faşist anlayıştır.”

ÇALIŞANLARA;
“Uçma uçtukça sıra sana gelecek.”

“Direnişimiz sadece işe iade için değil grev yasağıının kalkması için”

“İşten atılan arkadaşlardan avukatlık ücreti isteyecek kadar gaddar değiliz.”

“İşten atılan arkadaşlarımıza maddi manevi desteği esirgemeyeceğiz.”

GÖKKUŞAĞI HAREKETİ'NE;
“İşverenin gölegesinde siyaset yapan Gökkuşağı hareketi 13zavallı arkadaşımızı kandırmış ve yanına almıştır.”

“ITF, 29 Mayıs Birliği’nin mektubu ahlaksız ve terbiyesiz davranış olarak kabul etti.”

“Gökkuşağı Hareketi’nin maskesi düşmüş, kirlenmiş bir harekettir.”

“Gökkuşağı hareketi bizimle muhatap olacak karakterde değil.”

“Küçük insanların küçük gölgeleriyle uğraşacak zamanımız yok.”

ATİLAY AYÇİN'DEN SALVOLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (69)

Sendika Uyesine Not ~ 6 yıl önce
Bos atiyorsun, tutmuyor. Pass haklari TIS kapsaminda degildir. Pas THY AO Yonetiminin takdirindedir. Gokkusagi hareketine katilan arkadaslar isten atildiklari icin magdurdur, tercihlerini yaptiklari icin onlara zavalli demek cirkindir, ayiptir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
türk iş le aranızdaki işkiyi açıklayın ~ 6 yıl önce
kamuoyu bunu bekliyor,nedir olayınız türk işle? türk iş in göz boyaması falan yok.başarısızlığınızı böyle geçiştiremezsiniz.açıklayın yoksa açıklarlar her şeyi..öyle videolarda konuşmaya benzemez bunlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendika Uyesi ~ 6 yıl önce
Sendikanin A.Aycin doneminde uyenin hakini aramistir, aramayada devam edecektir. ornegin bundan oceki toplu sozlesmede pass biletlerini isveren vermeyecegini soyledi sonuc ne oldu calisanlar tarafindan biliniyor. Isveren yonetimi ne diyor. elimde olsa bende sendikali olurum. bu sendika baskani,uyesinin haklari icin hic taviz vermiyor. tabiki butun oylamalari kazanir. Dogru sendikacilikda budur. Yalniz bazi cikar cevreleri bu dayanasmayi nasil parcalariz onun pesindeler. Uyelerin bunlari gormeleri lazim. A.Aycin'nin durslugune hickimse laf edemez. BAZI CIKAR CEVRELERI ISINI KAYPETMIS ISCILERDEN, NASIL PARA KAZANIRIMIN PESINDE KOSUYORLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
türk işle aranızdaki ilişkiden bahsedin'e ~ 6 yıl önce
TÜRK İŞ İLE HAVA İş arasında bir kıyaslama yapılamaz.eşit değerlere sahip olmadıkları için...Malum bir vekil var sen o musun.yoksa o nun görevlendirdiği bir provakatörmüsün...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000