06 Temmuz 2013, Cumartesi 22:29:08

ASIANA AIRLINES'IN B777-200 UÇAĞI ABD'DE DÜŞTÜ

ABD'de, Boeing 777 tipi bir uçağın San Francisco Havalimanı'na acil iniş sırasında düştüğü bildirildi.
  • The landing must have something wrong. Bad judgement? Wind factors? The tail hit the edge of the runway and caused the off course of the plane which landed on stomach. This was weird and thank God the casaulties are limited.
  • Merak ettim bu tayyarenin sol makinasını gören varmı?
  • Herkese Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun ölenlere Allah rahmet eylesin. B777 serisininin hizmete girdiği sanırım 1995 yılı olmalı ilk ölümlü kazası oldu. Bundan 5 yıl önce BA uçağı İngiltere de piste çuval gibi düşmüştü. Ancak bu uçak havada emergency çağrısı yaptı diye duyuyoruz. Acaba doğru mu? Bu doğru ise ve havada yangın başladı ise farklı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yakıt kritiğine girdiğini hiç zannetmiyorum. Çünkü böyle bir durum olsaydı öncelik alır ve daha erken inmek isterdi. Çok Geçmiş olsun. Benim en sevdiğim büyük kuş B777 birkaç kezde okyanus aşırı uçma şansım oldu. B777 nin ne kadar sağlam bir omurgası olduğu bu kazada birkez daha ispatlanmış oldu. Saygılarımla
  • 777 ye camur atan kedi pilotlar, kedi uzanamadigi cigere pis dermis.Anladiniz siz ;)

ABD'de, Boeing 777 tipi bir uçağın San Francisco Havalimanı'na acil iniş sırasında düştüğü bildirildi. Uçağın, Asiana Havayolları'na ait olduğu belirtildi.

Asiana Havayolları'nın 291 yolcusu ve 16 kabin ekibi ile birlikte Güney Kore'nin başkenti Seul'den ABD'nin Kalifornia eyaletinin San Francisco kentine giden Boeign 777-200ER tipi yolcu uçağı piste teker koyduğu sırada alev aldı.

Kaza sonrası tüm yolcuların kurtulduğu belirtiliyor...

NTSB'nin (National Transportation Safety Board) olay yerine araştırma ekibi gönderdiği öğrenildi.

**Güncellendi   Son gelen bilglere göre olayda 2 kişinin öldüğü, 70'e yakın da yaralı olduğu belirtiliyor.

Uçakta bulunanların milliyetleri de belli oldu. Düşen Asiana uçağında 141 Çinli, 77 Güney Koreli ve 61 ABD vatandaşının bulunduğu belirtildi. Ölen yolcuların kimliği konusunda net bilgi edinilemedi.ASIANA AIRLINES'IN B777-200 UÇAĞI ABD'DE DÜŞTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (113)

Pilot hongkong. ~ 5 yıl önce
The landing must have something wrong. Bad judgement? Wind factors? The tail hit the edge of the runway and caused the off course of the plane which landed on stomach. This was weird and thank God the casaulties are limited.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt.Almond Moustache ~ 5 yıl önce
Debate on possible causes of a crash-landing Insurer: It was pilot error Pilot : It was design error Insurer: I disagree. The pilot is at fault for trusting the designer PS: I reckon your Turkish is like my Kurdish: you understand it but can't speak - can you?
Awacs ~ 5 yıl önce
Merak ettim bu tayyarenin sol makinasını gören varmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murka ~ 5 yıl önce
Herkese Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun ölenlere Allah rahmet eylesin. B777 serisininin hizmete girdiği sanırım 1995 yılı olmalı ilk ölümlü kazası oldu. Bundan 5 yıl önce BA uçağı İngiltere de piste çuval gibi düşmüştü. Ancak bu uçak havada emergency çağrısı yaptı diye duyuyoruz. Acaba doğru mu? Bu doğru ise ve havada yangın başladı ise farklı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yakıt kritiğine girdiğini hiç zannetmiyorum. Çünkü böyle bir durum olsaydı öncelik alır ve daha erken inmek isterdi. Çok Geçmiş olsun. Benim en sevdiğim büyük kuş B777 birkaç kezde okyanus aşırı uçma şansım oldu. B777 nin ne kadar sağlam bir omurgası olduğu bu kazada birkez daha ispatlanmış oldu. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 Pilot ~ 5 yıl önce
777 ye camur atan kedi pilotlar, kedi uzanamadigi cigere pis dermis.Anladiniz siz ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000