08 Temmuz 2013, Pazartesi 09:06:36

"UÇAK SAVRULMAYA BAŞLADI VE..."

San Francisco’da yaşanan uçak kazasının nedeniyle ilgili belirsizlik devam ederken, yolcular ve görgü tanıkları dehşet anlarını anlattı...
  • Jorge Bu konular hakkinda biraz bilgi eksigin var,muhtemelen 737 de ucuyorsun malesef 777 de autothrottledan cikilmiyor sevgili arkadasim :)))
  • PİSTİ GÖRMESNE RAĞMEN KENDİNE GUVENSIZLIĞINDEN BECEREMEMDEN KAYNAKLANAN mınımuma kadar ap at devrede gelen tiplere ibret olsun. BU YAZDIĞIMIN TİPİK BİR ÖRNEĞİDİR.PİSTDE GEREKLİ REFERANSLARI SAĞLADIKDAN SONRA AP VE AT OFF OLMALIDIIIIIR.VE INIŞ ÖYLE TAMAMLANMALIDIR.CAT 1 ŞARTLARDA 1000 FEET IN ALTINDA KATİ SÜRETLE AP OFF AT OFF OLMALIDIR.ARKADAŞ SEN 200 FEETDE ÇIKIYOSUN O SAATDEN SONRA NEYİ TARTACAKSINDA INIŞI YAPACAKSIN EE BIDE PİSTİ ARARKEN "AMAN AT DEVREDE KALSIN SURAT DUŞERDE AÇAMAM KESEMEM DIYEN TIPLER VAR KI ONLAR ALLAH'A EMANET
  • Kabinde 16 kisi ucuyomus !!!agırlık yapmıstır.bak thy kabin ekibinin sayısını dusurdu sıkıntı yok.butun havayollarının bunu ornek alması lazım:))16 kisi ucarsan böle olur:))gecmis olsun
  • Çünkü pilotlar hep yabancı, bu filoya Türk kaptan almıyorlar

Kazanın pilotaj hatası kaynaklı mı yoksa mekanik bir sebeple mi olduğu henüz belirlenemezken güvenlik birimleri terörist saldırı ihtimali üzerinde de duruyor. Soruşturmada görev yapan FBI sorumlularından David Johnson olayla ilgili olarak “soruşturmanın geldiği noktada herhangi bir terörist eylem görüntüsü bulunmuyor” şeklinde konuştu.

Uçağın bağlı olduğu Asiana Airlines tarafından da pilotların deneyimli isimler olduğu ve uçakta da mekanik bir arıza tesbit edilmediği açıklaması yapıldı.

Seul-San Francisco seferi yapan uçağın inişe geçtiği sırada yaşanan kazada iki kişi hayatını kaybederken 49 kişi de ağır yaralanmıştı. Boeing 777 tipi uçakta 291 yolcu ve 16 kişilik mürettabat bulunuyordu. Vedpal Singh ayakta tedavi edilen yolculardan:

“Uçağın kuyruğu yere vurdu. Büyük bir ses duydum. Kırıldığını düşündüm. Uçak savrulmaya başladı ve pistin dışına doğru döndü. Son olarak şu an bulunduğu yere geldiğinde de yangın başladığını gördük.”

Sekope Tagilala ise kaza sırasında havalimanını gören bir noktada bulunan görgü tanıklarından:

“Uçağın kuyruğu piste çarptı. Büyük bir patlama duydum ve parçalandığını sandım. Normal bir iniş değildi. Uçak yerle çok sert bir şekilde buluştu. Gürültünün sonrasında da savrulmaya başladı. Korkunç bir şey olacağını düşündük.”

Kazanın ardından San Francisco havalimanı tümüyle ulaşıma kapanmıştı, Pazar günü erken saatlerde iki pist tekrar açıldı fakat çok sayıda uçuş çevre havalimanlarına yönlendirildi. (EuroNews)

"UÇAK SAVRULMAYA BAŞLADI VE..."

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Jorgeye ~ 5 yıl önce
Jorge Bu konular hakkinda biraz bilgi eksigin var,muhtemelen 737 de ucuyorsun malesef 777 de autothrottledan cikilmiyor sevgili arkadasim :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jorge ~ 5 yıl önce
PİSTİ GÖRMESNE RAĞMEN KENDİNE GUVENSIZLIĞINDEN BECEREMEMDEN KAYNAKLANAN mınımuma kadar ap at devrede gelen tiplere ibret olsun. BU YAZDIĞIMIN TİPİK BİR ÖRNEĞİDİR.PİSTDE GEREKLİ REFERANSLARI SAĞLADIKDAN SONRA AP VE AT OFF OLMALIDIIIIIR.VE INIŞ ÖYLE TAMAMLANMALIDIR.CAT 1 ŞARTLARDA 1000 FEET IN ALTINDA KATİ SÜRETLE AP OFF AT OFF OLMALIDIR.ARKADAŞ SEN 200 FEETDE ÇIKIYOSUN O SAATDEN SONRA NEYİ TARTACAKSINDA INIŞI YAPACAKSIN EE BIDE PİSTİ ARARKEN "AMAN AT DEVREDE KALSIN SURAT DUŞERDE AÇAMAM KESEMEM DIYEN TIPLER VAR KI ONLAR ALLAH'A EMANET

Yanıtla

Kalan karakter 1000
16 kabin ~ 5 yıl önce
Kabinde 16 kisi ucuyomus !!!agırlık yapmıstır.bak thy kabin ekibinin sayısını dusurdu sıkıntı yok.butun havayollarının bunu ornek alması lazım:))16 kisi ucarsan böle olur:))gecmis olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alakasız ~ 5 yıl önce
Arkadaşım,,yorumunuz yersiz,alakasız ve anlamsız..Bırakın Thy ile uğraşmayı...
.... ~ 5 yıl önce
senin kuyruk acın mı var???
kralinoglu ~ 5 yıl önce
kabin memurlari anlar bu yorumu ancak :)
Bızde olmaz ~ 5 yıl önce
Çünkü pilotlar hep yabancı, bu filoya Türk kaptan almıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000