23 Temmuz 2013, Salı 08:42:25

ABD'DE YOLCU UÇAĞI PİSTTEN ÇIKTI!

ABD'de Nashville-New York seferini yapan Boeing 737-700 tipi uçak New York LaGuardia havalimanına inişi sırasında ön takımlarında meydana gelen arıza nedeniyle gövdesinin üzerinde pistten çıktı.
  • dalgacılar eksisozlukten ithal herhalde.
  • Tasarruf peşindeki özellikle low cost ve bunları taklit eden diğer şirketlerin uyguladıkları Idle reverse ve auto brake off politikaları devam ettikçe bu çeşit olaylar olmaya devam edecektir.. Bu Sw havayollarının aynı sebeple olan ilk olayı değildir!
  • Sizin yorumlarınıza hastayım. Haber bahane yorumlar şahane :-)
  • Her yer uzman kaynıyor.. Dereyi görmeden paçayı sıvamak sizler gibileri için söylenmiş başkası aynı şeyi yaptığında eleştirmeyin bari..

Edinilen bilgiye göre, Southwest Airlines'e ait 345 sefer sayılı yolcu uçağı iniş sırasında piste teker koydukta sonra ön iniş takımında sorun meydana geldi.

Gövdesinin ön kısmı zeminde sürüklenerek pistten çıkan uçak çimlerle kaplı alanda durabildi.

150 yolcu bulunan uçakta arka kapıdan tahliye edilen yolcu ve mürettebattan 8'inin yaralandığı belirtildi. Uçağın pistten çıkması üzerine havalimanı bir süre ulaşıma kapatıldı.

Uçağın ön iniş takımındaki sorunun niteliği ve yaralıların sağlık durumuna ilişkin henüz bilgi verilmedi.

San Francisco Havalimanı'nda da 6 Temmuz'da Asiana Havayolları'nın uçağı iniş sırasında kaza yapmış ve üç kişi hayatını kaybetmişti. 

ABD'DE YOLCU UÇAĞI PİSTTEN ÇIKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

serkan ~ 5 yıl önce
dalgacılar eksisozlukten ithal herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 5 yıl önce
Tasarruf peşindeki özellikle low cost ve bunları taklit eden diğer şirketlerin uyguladıkları Idle reverse ve auto brake off politikaları devam ettikçe bu çeşit olaylar olmaya devam edecektir.. Bu Sw havayollarının aynı sebeple olan ilk olayı değildir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Sizin yorumlarınıza hastayım. Haber bahane yorumlar şahane :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B738 ~ 5 yıl önce
Her yer uzman kaynıyor.. Dereyi görmeden paçayı sıvamak sizler gibileri için söylenmiş başkası aynı şeyi yaptığında eleştirmeyin bari..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000