12 Şubat 2016, Cuma 18:58:26

TAV’ın cirosu 1 milyar avroyu aştı

TAV Havalimanları 2015’te cirosunu bir önceki yıla göre yüzde 10 artırarak 1 milyar 79 milyon avroya yükseltti. Şirket 210 milyon avro net kar açıkladı.
  • Beğenmiyorsan ayrıl tav dan seni tutanmı var ki Tav çalışanı değilsen hangi gerekceye hangi bilgiye sahipsin de personelini görmediğine ben alt kademede çalışan torpilim olmayan bir tav çalışanıyım gayetde şirketimden yöneticilerimden memnunum. Not: herhalde sende Tav iş başvurusu yapanlardan birisin işe alınmıyınca gelip burada Tav karalayanlardan 1 tanesi de sensin.
  • Atatürk havalimanında tav son demlerini yaşıyor.. Yakında bazı birimlerini farklı firmalara Devredecek .. yüzde yüz kesin bilgidir :)
  • bu rakamlardan Atatürk havalimanını çıkarınca şirket batıyor : )) istanbulda size verilen şansı ülke çıkarlarını öne çıkartarak, çalışanlarının emeğinin karşılığını vererek, onların gelişimlerine katkıda bulunan eğitim olanaklarını geliştirecek şekilde kullansaydınız 2018 sonrasında da başarılarınız devam edebilirdi sanrırım...
  • Basarilarini kutluyoruz ancak, TAV in itiraf etmesi gereken bir gercekde, yurt icinde ki isletilen havalimani kalitesi yurt disina nazaran cok dusuk! Lutfen bu konuda ulkemiz standartlarini artiriniz

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki önemli markası TAV Havalimanları, 2015 yılında yolcu sayısını yüzde 8 artırırken cirosunu yüzde 10 yükseltmeyi başardı.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “Ciromuz, FAVÖK’ümüz ve net karımız elde ettiğimiz başarının bir göstergesi. Ancak bence sadece bunları açıklamak yetmemeli; ülkemize, çalışanlarımıza ve müşterilerimize yaptığımız katkılar da belirtilmeli diye düşünüyorum. Bu sene biz devlete imtiyaz ücreti, vergi ve SGK kapsamında yaklaşık 500 milyon avro ödeme yaptık. Çalışanlarımıza 200 milyon avro maaş ödedik. Yolcu mutluluğu için, ülkemiz gençlerine istihdam yaratabilmek için de 88 milyon avro yatırım yaptık. Ben başarının sadece karlılıkla açıklanmasının yeterli olmadığına inananlardanım.

Bir şirketin, ülke çıkarlarını öne çıkartarak, çalışanlarının emeğinin karşılığını vererek, onların gelişimlerine katkıda bulunan eğitim olanaklarını geliştirerek ve yatırım yaparak bu başarılarını taçlandırması gerekmektedir, diye düşünürüm. TAV’ın ana hedefi de böyle başarılar peşinde koşmaktır. Bu açıdan her sene olduğu gibi bu sene de finansal başarılarımızı sosyal faydalarla da taçlandırdık. 2016 yılında ciroda yüzde 7-9, FAVKÖK’te yüzde 7-9 ve net karda da yüzde 10-12 arasında artış bekliyoruz.

Elimizdeki mevcut portföyümüzde büyümeye devam ederken, yeni havalimanlarını portföyümüze katmak için, servis şirketlerimizle dünyanın her tarafındaki havalimanlarında hizmet verebilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

TAV’ın cirosu 1 milyar avroyu aştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

aynen yorumcuya ~ 5 yıl önce
Beğenmiyorsan ayrıl tav dan seni tutanmı var ki Tav çalışanı değilsen hangi gerekceye hangi bilgiye sahipsin de personelini görmediğine ben alt kademede çalışan torpilim olmayan bir tav çalışanıyım gayetde şirketimden yöneticilerimden memnunum. Not: herhalde sende Tav iş başvurusu yapanlardan birisin işe alınmıyınca gelip burada Tav karalayanlardan 1 tanesi de sensin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sana ~ 5 yıl önce
güvenlik dışında bi çalışansan en az aldığın para 2000 olduğu için memnunsun biz insan gibi çalıştırmayıp 10 senelik personele 1600 lira para verip yeni başlayana 1800 tl maaş veren bi şirketi savunduğunu bizim gib çalışan olsaydın anlardın. şirketin yalaklarından birisin sende
aynen aynen ~ 5 yıl önce
Atatürk havalimanında tav son demlerini yaşıyor.. Yakında bazı birimlerini farklı firmalara Devredecek .. yüzde yüz kesin bilgidir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
istanbul ~ 5 yıl önce
bu rakamlardan Atatürk havalimanını çıkarınca şirket batıyor : )) istanbulda size verilen şansı ülke çıkarlarını öne çıkartarak, çalışanlarının emeğinin karşılığını vererek, onların gelişimlerine katkıda bulunan eğitim olanaklarını geliştirecek şekilde kullansaydınız 2018 sonrasında da başarılarınız devam edebilirdi sanrırım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAV ~ 5 yıl önce
Basarilarini kutluyoruz ancak, TAV in itiraf etmesi gereken bir gercekde, yurt icinde ki isletilen havalimani kalitesi yurt disina nazaran cok dusuk! Lutfen bu konuda ulkemiz standartlarini artiriniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aynen ~ 5 yıl önce
işçilerinden üç kuruşa 5 köfte istediği sürece daha da kalite düşecek kazandığın paralarla hava atması güzelde personelinide görsen daha güzel olacak ...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000