19 Aralık 2014, Cuma 12:25:58

TAV ZİRVEYE KURULDU

Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nde üstlendiği havalimanı projeleriyle öne çıkan TAV İnşaat 1 milyar 245 milyon dolar ciroyla bu alanda dünyanın en büyük şirketi oldu. TAV İnşaat’ın bugüne kadar üstlendiği projelerin toplam sözleşme bedeli 16,2 milyar doları aştı.
  • izmir tav işletmeciliği...çok farklı bir işletmecilik. Ne kadar emekli müdür, şef, amir varsa hepsi izmir tav a toplanmış..Hepside birbirinden yetenekli. işletme müdürlerin kimisi bakan yakını.kimisi ikinci emekliliğini yaşıyor.kimiside personelleriyle, veya alt grup yöneticileriyle ikinci baharını yaşayarak gününü gün ediyor. sayın Cio bunları biliyormu..
  • İzmir tav işletmeciliği..havaş için yapacağını yapıyor..izmir havaştan çıkarılan izmir tav a şef amir olarak atanıyor. Daha ne yapsın..kendi bünyesinde çalışan şeflerde kızağa çekiliyor.
  • ya havaş işi bilmiyen bir kaç acemi ve acımasızların idaresinde
  • sektorde havas yonetimi için iyi yorumlar yapılmıyo nedense
  • Tav holding kendi bünyesindeki Havaşı Tav kadar değer verse Havaş suan dünya lideri olur fakat kendi alt Şirketine değer vermeyen ender firma
  • Tav holding işletmeciliği büyük bir kurumsal bir şirket.bunu tüm dünya zaten öğrendi.birde izmir tav işletmeciliğini özellikle yöneticilerini sayın cio bir incelese neler görür neler..
  • Bademlerin ihale verdiği havuzcular kaçıncı sırada. Onlar olsa olsa götürmede dünya lideri olurlar.
  • fransızları lider ettik =( çalışanlar az para alıyor kaymak yine yabancıya
  • TAV havalimani insaatinda dunya lideri oladursun, bizim bademler at hirsizlarina 3. havalimanini yaptirmaya calisiyorlar.
  • TAV Zirveye Havaşta dibe vurdu sayenizde.

Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nde üstlendiği havalimanı projeleriyle öne çıkan TAV İnşaat 1 milyar 245 milyon dolar ciroyla bu alanda dünyanın en büyük şirketi oldu. TAV İnşaat’ın bugüne kadar üstlendiği projelerin toplam sözleşme bedeli 16,2 milyar doları aştı.

Türkiye ve bölge ülkelerinde gerçekleştirdiği havalimanı projeleriyle büyüyerek kısa sürede sektörün liderleri arasına giren TAV İnşaat, bu alanda dünyanın en büyük şirketi oldu. Sektörün saygın yayınlarından Engineering News Record (ENR) üstlendikleri projelere göre 2014’te her sektörde dünyanın en büyük inşaat şirketlerini açıkladı. TAV İnşaat “Havalimanı İnşaatı” kategorisinde ilk sırada yer aldı.

TAV Grup CEO’su Sani Şener “TAV İnşaat havalimanı tasarımı, yapımı ve finansmanı gibi zorlu ve karmaşık bir alanda uzmanlaştı ve hızla büyüyerek sektörün lider markaları arasına girdi. Son üç yılda Abu Dabi Midfield Terminali, Medine Havalimanı, Cidde Havalimanı Saudi Airlines Hangarları, Riyad Havalimanı gibi projeleri üstlenerek Körfez Bölgesi’nde önemli bir başarı ivmesi yakaladık. Geçtiğimiz yıllarda zirveyi zorladığımız ENR listesinde ilk sıraya yükselmekten ve ülkemizi bu şekilde temsil etmekten dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz. Mimarlarımızdan, mühendislerimize, sahadaki işçilerimizden yöneticilerimize, 35 bin kişilik TAV İnşaat ailesinin ekip çalışması ve büyük bir emekle kazandığı bu başarı Türk inşaat sektörün dünyada geldiği noktayı da gösteriyor. Bu başarıdan aldığımız güçle daha büyük hedeflere ulaşmak üzere çalışmayı sürdüreceğiz ” dedi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’yla çıktığı yolda TAV İnşaat’ın bugüne kadar üstlendiği projelerin kontrat bedeli 16,2 milyar doları aştı.  TAV İnşaat’ın devam eden projeleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dabi Havalimanı Midfield Terminal Kompleksi, Suudi Arabistan’da Riyad King Khaled Havalimanı Terminal 5, Cidde King Abdülaziz Havalimanı Uçak Bakım Hangarları ve Medine Prince Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı, Umman’da Muskat Havalimanı Altyapı İşleri yer alıyor.

TAV İnşaat’ın tamamladığı projeler arasındaysa Türkiye’de Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Gazipaşa Alanya havalimanları; Tunus’ta Enfidha, Mısır’da Kahire Terminal 3, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Emirates Hangarları; Katar’da Hamad Havalimanı Yolcu Terminal Kompleksi, Makedonya’da Üsküp ve Ohrid, Gürcistan’da Tiflis ve Batum havalimanları bulunuyor.
TAV İnşaat, gerçekleştirdiği yüksek katlı projeleriyle de tanınıyor.

Bu projelerin başında Dubai Marina’da 425 metre yüksekliğe ulaşan ve inşaatı son aşamada bulunan Marina-101 Hotel and Residences projesi geliyor. Proje tamamlandığında Burj Khalifa’nın ardından Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en yüksek ikinci gökdelen olacak. Dubai Marina’da yer alan 79 katlı bir rezidans gökdeleni, Sharjah’taki 52 katlı Majestic Tower ve Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nde (DIFC) yer alan 30 katlı ikiz kuleler Emirates Financial Towers ise, TAV İnşaat’ın tamamlamış olduğu diğer yüksek katlı projeler içerisinde yer alıyor. TAV İnşaat son olarak yine Dubai’de 300 milyon dolar bedele sahip Damac Towers by Paramount projesini üstlendi. TAV İnşaat’ın merkez ofisi İstanbul'da olmak üzere; Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nde Birleşik Arap Emirlikleri (Abu Dabi ve Dubai), Mısır, Katar, Libya, Gürcistan, Suudi Arabistan olmak üzere yedi şubesi ve Umman’da TAV Construction Muscat LLC, Suudi Arabistan’da TAV AL Rajhi Construction Co ve Katar’da TAV Construction Qatar LLC adı altında üç bağlı iştiraki bulunuyor.


 

TAV ZİRVEYE KURULDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

yavuz ~ 8 yıl önce
izmir tav işletmeciliği...çok farklı bir işletmecilik. Ne kadar emekli müdür, şef, amir varsa hepsi izmir tav a toplanmış..Hepside birbirinden yetenekli. işletme müdürlerin kimisi bakan yakını.kimisi ikinci emekliliğini yaşıyor.kimiside personelleriyle, veya alt grup yöneticileriyle ikinci baharını yaşayarak gününü gün ediyor. sayın Cio bunları biliyormu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dip.. ~ 8 yıl önce
İzmir tav işletmeciliği..havaş için yapacağını yapıyor..izmir havaştan çıkarılan izmir tav a şef amir olarak atanıyor. Daha ne yapsın..kendi bünyesinde çalışan şeflerde kızağa çekiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
ya havaş işi bilmiyen bir kaç acemi ve acımasızların idaresinde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
sektorde havas yonetimi için iyi yorumlar yapılmıyo nedense

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Tav holding kendi bünyesindeki Havaşı Tav kadar değer verse Havaş suan dünya lideri olur fakat kendi alt Şirketine değer vermeyen ender firma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oğuz ~ 8 yıl önce
Tav holding işletmeciliği büyük bir kurumsal bir şirket.bunu tüm dünya zaten öğrendi.birde izmir tav işletmeciliğini özellikle yöneticilerini sayın cio bir incelese neler görür neler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
no name ~ 8 yıl önce
Bademlerin ihale verdiği havuzcular kaçıncı sırada. Onlar olsa olsa götürmede dünya lideri olurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fr ~ 8 yıl önce
fransızları lider ettik =( çalışanlar az para alıyor kaymak yine yabancıya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dunya lideri ~ 8 yıl önce
TAV havalimani insaatinda dunya lideri oladursun, bizim bademler at hirsizlarina 3. havalimanini yaptirmaya calisiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adb ~ 8 yıl önce
İnşaat Şirket Müdürünü çok takdir ediyorum. Kazak bey yolunuz açık olsun.Diğer şirketlerinize de böyle saygın dalında bilgili kişileri getirebilseniz.
Dip ~ 8 yıl önce
TAV Zirveye Havaşta dibe vurdu sayenizde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000