11 Şubat 2013, Pazartesi 08:30:28

ESENBOĞA'DA YÜZLER GÜLÜYOR

TAV Havalimanları Holding tarafından işletmesi yapılan Esenboğa Havalimanı’nda elde edilen rakamlar yüzleri güldürdü.
  • acaba bu thy cilesi ne zaman bitecek ben ankaraya koskoca baskente direk almanyanin hannover -düsseldorf ve diger sehirlerinden direk ucamiyorum eskiden direk ankaraya direk ucuslara yer olmaz yedek ucaklar gelir onlarda aninda dolup tasardi simdi bizi ne isimiz varsa istanbuldan aktarmali saatlrce bekleyip eziyeti cabasi coluk cocuk yasli eziyet rezalet gecelerden sabahlara kadar bu cile ne zaman bitecek bitermi yoksa önce para sonra müsterimi yoksa önce müsterimi cünkü ben bu sene thy ucuz olmasina ragmen ret edip sun express den aldim hemde direk eziyetsiz bu sacmaligi birakirlar iysallah ankara sonucta köy degil baskent !!!!!!
  • Direkt Paris uçuslari 2014 projenizde varmidir?
  • Aslında THY Ankara'nın çok farkında. Şöyle ki THY Ankara-İstanbul(AHL) uçuşlarındaki astronomik ücretlerden müthiş kar ediyor. Yoksa günde 25 uçuş koymazdı. Ayrıca diğer havayollarının slot almasını da engelleyerek tekel konumunu devam ettiriyor. Nasıl olsa İstanbul'a gelecek adama neden direkt sefer koysun. Arada Lufthansa'ya , Qatar'a, Alitalia'ya bir kaç yolcu kaçmış umrunda değil.
  • 5 yil oncesine kadar suregelen, yaklasik 1 milyon yolcudan, bugun 10 milyonluk yolcu kapasitesine erismek muthis bir gelisme! emegi gecen herkesi ozellikle TAV isletmesini kutlamak lazim. insaat sirasinda, bosuna yatirim diyen firma muhendislerini animsayinca, baskentin potansiyelini dogru okuyanlari alkislamak lazim. ancak butun bunlara karsin, thy hala kendi baskentine 2. sinif bir alan gozuyle bakiyor; ic-hatlari low-cost anadolujet'e devretti... daha da otesi hemen hemen dis-hat ucuslarinin olmadigi, ana baskentlerle baginizin kurulmadigi bir durumla karsi karsiyayiz. ulastirma bakanligi ne denli ongorulu ise, thy o denli ongorusuz ve vurdumduymaz. sayisiz kez yazilip cizildi; arz-talep dengesi ticaretin on kosuludur. arz da talep de yaratilabilir: iste esb ornegi -- 5 yil icinde 1 milyondan 10 milyon yolcuya... bayrak tasiyicimiz thy'den de benzer bir tutum bekliyoruz: baskentinizi unutmayin!
  • THY ile yaptığım bir yolculuk sonrası esenboğadan yüzüm gülerek değil, yüreğim üzülerek ayrıldım. Nedeni ise Medine-İstanbul-Ankara aktarması ile esenboğaya indiğimde hiçbir bağajımı alamadım. Ve 15 gün bitti bu olay üzerinden hala hiç bir haber yok. Ve THY bu olayla ilgilendiği yok. İnternet sitelerinde binlerce şikayet var THY kayıp bağaj rezaleti ile. Avrupada birinci olup, ülkesinde rezil olan bir firma ile uçmayı Allah bir daha yaşatmasın. Yaşayacak olanlara da bir duyuru olsun. THY ile yolculuk yapmadan önce bir değil, bin düşünün. Valizlerinizi bağaja verip aktarmalı bir yolculuğa çıkarsanız bir daha o valizlerinizin sayısı kaç olursa olsun hiç birini alamayacağınızı bilin. Evinize döndüğünüzde üzerinize giyecek çamaşır bulamayacak durumda bırakmayın evinizi THY ile yapacağınız yolculuk öncesi........
  • Muteahhit sehri ankaradan libyaya direkt seferler baslamali
  • Türkiyenin başkenti sanki istanbul gibiiii.... Dünyanın dört bir yanına istanbuldan direkt uçuşlar var. Esenboğa neden köy gibi?. Şehir içinde küçük çapta uçuşlar gerçekleşiyo. İzmirde , Antalyada bile yurt dışı seferleri daha fazla.. Esenboğaya yatırım yapılmalı ve buna ilk olarak THY el atmalı..
  • THY yaz tarifesi: Hamburg, Berlin, Kopenhag, Stockholm, Hannover, Dortmund, Nantes. LH yaz: Frankfurt Ariana: Kabil Saudi hac: Riyad, Cidde, Medine Sunex: Frankfurt. AZAir:Bakü Germanwings, Star XL
  • 48 Direkt noktalar neresi merak ettim heralde charterları da dahil ediyorlar.Sezonluk yapılan Mulhouse falan sayıyorlar galiba.Tarifeli 48 nokta boardlarda nedense ben göremiyorum. :)
  • Dış dünyaya bu derece kapalı başka bir başkent bilen var mı? Sene 2013 Londra, Paris, New York uçuşları halen yok. Alitalia bile Ankara'daki potansiyeli görüyor ancak saltanat havayolları Thy inatla istanbul'dan başka hub tanımıyor. Umarım yakında Air France, British, Emirates gelir de çalar THY (Anadolujet'in) yolcusunu Ankara'dan. Hali hazırda Lufthansa ve Qatar Airways'in yaptığı gibi. Matematik ve ticaret sonuçta. Siyasi karar tanımaz.

Esenboğa Havalimanı’nda hizmet verilen yolcu sayısı bir önceki yıla göre yüzde 9 artışla 9 milyon 300 bine, uçak sayısı da yüzde 3 artışla 85 bin 865’e çıktı.

Bu yılın Ocak ayında ise geçen yılın aynı dönemine göre yolcu sayısında yüzde 6, uçuş sayısında yüzde 8 büyüme rakamı yakalandı. TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, Esenboğa Havalimanı’ndan uçuş yapılan merkez sayısının her geçen arttığını belirterek, şu anda iç hatlarda 37, dış hatlarda ise 48 noktaya direkt uçuş gerçekleştirildiğini kaydetti. Havalimanı’nda 2012 yılında 9 milyon 300 bin yolcu ile birlikte iç ve dış hatlarda toplam 24 havayolu şirketine hizmet verdiklerini ifade eden Demirer, 2013 yılının ilk yeni havayolu şirketinin ise Alitalia olduğunu bildirdi. Demirer, Alitalia ile 26 Mart’tan itibaren haftanın 3 günü Roma’ya direkt seferler düzenlenmeye başlanacağını dile getirdi.

 

Demirer ayrıca, Esenboğa Havalimanı’nda günlük yaklaşık 25 bin 500 yolcuya hizmet verildiğini söyledi.

ESENBOĞA'DA YÜZLER GÜLÜYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

süleyman ~ 9 yıl önce
acaba bu thy cilesi ne zaman bitecek ben ankaraya koskoca baskente direk almanyanin hannover -düsseldorf ve diger sehirlerinden direk ucamiyorum eskiden direk ankaraya direk ucuslara yer olmaz yedek ucaklar gelir onlarda aninda dolup tasardi simdi bizi ne isimiz varsa istanbuldan aktarmali saatlrce bekleyip eziyeti cabasi coluk cocuk yasli eziyet rezalet gecelerden sabahlara kadar bu cile ne zaman bitecek bitermi yoksa önce para sonra müsterimi yoksa önce müsterimi cünkü ben bu sene thy ucuz olmasina ragmen ret edip sun express den aldim hemde direk eziyetsiz bu sacmaligi birakirlar iysallah ankara sonucta köy degil baskent !!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paris-Fransa ~ 10 yıl önce
Direkt Paris uçuslari 2014 projenizde varmidir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESB ~ 11 yıl önce
Aslında THY Ankara'nın çok farkında. Şöyle ki THY Ankara-İstanbul(AHL) uçuşlarındaki astronomik ücretlerden müthiş kar ediyor. Yoksa günde 25 uçuş koymazdı. Ayrıca diğer havayollarının slot almasını da engelleyerek tekel konumunu devam ettiriyor. Nasıl olsa İstanbul'a gelecek adama neden direkt sefer koysun. Arada Lufthansa'ya , Qatar'a, Alitalia'ya bir kaç yolcu kaçmış umrunda değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
esenboga... ~ 11 yıl önce
5 yil oncesine kadar suregelen, yaklasik 1 milyon yolcudan, bugun 10 milyonluk yolcu kapasitesine erismek muthis bir gelisme! emegi gecen herkesi ozellikle TAV isletmesini kutlamak lazim. insaat sirasinda, bosuna yatirim diyen firma muhendislerini animsayinca, baskentin potansiyelini dogru okuyanlari alkislamak lazim. ancak butun bunlara karsin, thy hala kendi baskentine 2. sinif bir alan gozuyle bakiyor; ic-hatlari low-cost anadolujet'e devretti... daha da otesi hemen hemen dis-hat ucuslarinin olmadigi, ana baskentlerle baginizin kurulmadigi bir durumla karsi karsiyayiz. ulastirma bakanligi ne denli ongorulu ise, thy o denli ongorusuz ve vurdumduymaz. sayisiz kez yazilip cizildi; arz-talep dengesi ticaretin on kosuludur. arz da talep de yaratilabilir: iste esb ornegi -- 5 yil icinde 1 milyondan 10 milyon yolcuya... bayrak tasiyicimiz thy'den de benzer bir tutum bekliyoruz: baskentinizi unutmayin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Bağaj Mağduru ~ 11 yıl önce
THY ile yaptığım bir yolculuk sonrası esenboğadan yüzüm gülerek değil, yüreğim üzülerek ayrıldım. Nedeni ise Medine-İstanbul-Ankara aktarması ile esenboğaya indiğimde hiçbir bağajımı alamadım. Ve 15 gün bitti bu olay üzerinden hala hiç bir haber yok. Ve THY bu olayla ilgilendiği yok. İnternet sitelerinde binlerce şikayet var THY kayıp bağaj rezaleti ile. Avrupada birinci olup, ülkesinde rezil olan bir firma ile uçmayı Allah bir daha yaşatmasın. Yaşayacak olanlara da bir duyuru olsun. THY ile yolculuk yapmadan önce bir değil, bin düşünün. Valizlerinizi bağaja verip aktarmalı bir yolculuğa çıkarsanız bir daha o valizlerinizin sayısı kaç olursa olsun hiç birini alamayacağınızı bilin. Evinize döndüğünüzde üzerinize giyecek çamaşır bulamayacak durumda bırakmayın evinizi THY ile yapacağınız yolculuk öncesi........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
libya ~ 11 yıl önce
Muteahhit sehri ankaradan libyaya direkt seferler baslamali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ankaralı ~ 11 yıl önce
Türkiyenin başkenti sanki istanbul gibiiii.... Dünyanın dört bir yanına istanbuldan direkt uçuşlar var. Esenboğa neden köy gibi?. Şehir içinde küçük çapta uçuşlar gerçekleşiyo. İzmirde , Antalyada bile yurt dışı seferleri daha fazla.. Esenboğaya yatırım yapılmalı ve buna ilk olarak THY el atmalı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESB ~ 11 yıl önce
THY yaz tarifesi: Hamburg, Berlin, Kopenhag, Stockholm, Hannover, Dortmund, Nantes. LH yaz: Frankfurt Ariana: Kabil Saudi hac: Riyad, Cidde, Medine Sunex: Frankfurt. AZAir:Bakü Germanwings, Star XL

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1234 ~ 11 yıl önce
48 Direkt noktalar neresi merak ettim heralde charterları da dahil ediyorlar.Sezonluk yapılan Mulhouse falan sayıyorlar galiba.Tarifeli 48 nokta boardlarda nedense ben göremiyorum. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy nerde? ~ 11 yıl önce
Dış dünyaya bu derece kapalı başka bir başkent bilen var mı? Sene 2013 Londra, Paris, New York uçuşları halen yok. Alitalia bile Ankara'daki potansiyeli görüyor ancak saltanat havayolları Thy inatla istanbul'dan başka hub tanımıyor. Umarım yakında Air France, British, Emirates gelir de çalar THY (Anadolujet'in) yolcusunu Ankara'dan. Hali hazırda Lufthansa ve Qatar Airways'in yaptığı gibi. Matematik ve ticaret sonuçta. Siyasi karar tanımaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 11 yıl önce
sasirma sabrimizi tasirma. Once kendine sonra Baskentine gel...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000