06 Ağustos 2009, Perşembe 08:02:39

Sunexpress uçağına arıza rötarı

Samsun- İstanbul seferini yapacak olan Sun Express Hava Yolları'na ait uçak, teknik bir arıza nedeniyle rötar yaptı...
  • Bu yolcuyu anlamak mümkün değil. arızalı uçağı sefere verip düşüp ölme ihtimali varken niye gecikiyoruz diye hesap soruyorlar. Teknik arızadan geciktik deniliyor. ne yapsın adamlar arızalı herneyse değişmeden veya düzelmeden uçağı sefere mi versinler. böylece belki zamanında! bir uçuş yapabilirler. ama ulaşacakları neresi olur onu bilemem..
  • Teknik ve hava durumu hariç rötarların neredeyse tamamı 30 dakika'da uçak kapatmaya çalışmaktan kaynaklanıyor. 24 saat içinde uçağı daha çok uçurmak için iç hat yer zamanını 30 dakikaya çektikten sonra tüm şirketler rötarda tavan yaptı. Oysa bu zaman 45 - 50 dakika olsa rötarların çok büyük bir bölümü azalır. Neticede tarife saatleri de uçakların 30 dakikalık yer zamanı hesaplanarak çıkarılıyor, ve hava yolu şirketleri de taahhüt ettikleri zamanda kapı kapayamayınca rötar gerçekleşmiş oluyor.
  • 1. Uçağın rötar yapması hem uçuş hem de yer personelini üzmektedir. Hem mesai saatleri uzamaktadır, hem de o kadar kızgın yolcu ile muhatap olmak zorunda kalmaktadırlar. 2. Firma mutlu değildir. Çünki tehir edilen bir uçuş bir sonraki uçuşları da etkilemektedir. Bir sonraki uçuşa slot alımı, uçuş planının yenilenmesi, operasyonun ve yolcunun bilgilendirilmesi ... bir sürü ilave iş. Zaman ve para kaybı, müşteri memnuniyetsizliği de cabası. 3. Hava trafikçiler mutlu değildir. Yığılan trafiği açmak için ilave gayret göstermek lazım. Mutlu olan kim? Belki havalimanı kafeteryasını işletenler. Ama umursamayanı biliyoruz, Altyapıdan sorumlu olanlar. Onlar kendini bilirler.
  • Havaalanına 1 saat önce gelen bir yolcu, bir de uzun rötarlar ile bekletilince verdiği onca paraya rağmen çektiklerine sinirlenmekte çok haklı. Sunexpress değil bütün havayolları özellikle trafiğin yoğun olduğu yaz döneminde çok rötar yapıyorlar. bunun için bir önlem, bir yol bulunmalı ve şirketler zamanında kalkmaya mecbur bırakılmalı aksi durumda hemen, yolcular lehine, tazminat devreye girmeli...
  • Yaz döneminde her şirket rötar yapıyor. kimisi 10dk kimisi 10saat kimisi 24saati geçiyor. Ama yolcusu yanında olan firmalar yok. ben izmirde 3-4 saatten fazla rötara uğramış tk uçağı gördüm. bırakın bilet ofisi check-in görevlilerini şefleri müdürleri yoktu. Ama sunexpress'te de gördüm aynısını her türlü açıklamayı anons'u hepsini yaptılar..yedikleri onca lafa rağmen..Her nekadar rötarları olsada her koşulda yolcusunun yanında olan tek şirket bence...Bu arada adb'de tüm şirketler anonslarını yapar hergün hepsini duyuyorum. ama bazı gate'lerde anonslar duyulmuyor. hoparlorler arızalı veya sesi az birde yoğunluk olunca kalabalık seside var... artık onların sorununu devlet çözsün...saygılar
  • Rötar dünyadaki bütün firmalarda olabilen ve olan doğal bir durum, neden haber yapılıyor ki, sanki rötarı olmayan firma varmış gibi!
  • ben cumartesı adb saw uctum 45dk royar gerı donus saw adb ucusum yıne aynı yarım saat rotarlı olrak uctum .aynı sekılde kımden duyduysam hep rotar lı ucusları.bu bekleyıs sırasında hıcbır anons da yapılmadı tam bır rezıllıktı.bu havayolunu tht lufthansa ortak bır kurus ıyı bır fırma dıye tercıh etmıstım ama cok cok kotu bır hızmet fırmaya yakısmıyor.
  • KEŞKE IZMIR UÇAĞI ROTAR YAPSAYDI AYRICA ÇORUM BIR KALEDIR DUŞMEYECEK.....
  • eeee yani, olması gerekende bu değilmi?

Samsun- İstanbul seferini yapacak olan Sun Express Hava Yolları'na ait uçak, teknik bir arıza nedeniyle rötar yaptı. Saatlerce Çarşamba Havaalanı'nda arızanın giderilmesini bekleyen 110 yolcu için Antalya'dan yeni bir uçak gönderildi.

Samsun Çarşamba Havaalanı'ndan saat 20.50'de İstanbul'a hareket etmesi gereken Sun Express Hava Yolları'na ait uçakta, kalkış öncesi teknik bir arıza saptandı. Bunun üzerine uçuş iptal edilirken, 110 yolcu havalanında beklemeye alındı. Görevliler arızanın giderilmesi için çalışma başlattı. Ancak saatlerce bekleyen yolcular, arızanın bir türlü giderilemesi ve başka bir uçağın da gelmemesine tepki gösterdi. Uçaktaki arıza giderilemeyince firmaya ait Antalya Havalimanı'nda bulunan bir uçak Samsun'a yönlendirildi. Yolcular bu uçakla saat 03.00 sıralarında İstanbul'a götürüldü.

Hürriyet

Sunexpress uçağına arıza rötarı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
Bu yolcuyu anlamak mümkün değil. arızalı uçağı sefere verip düşüp ölme ihtimali varken niye gecikiyoruz diye hesap soruyorlar. Teknik arızadan geciktik deniliyor. ne yapsın adamlar arızalı herneyse değişmeden veya düzelmeden uçağı sefere mi versinler. böylece belki zamanında! bir uçuş yapabilirler. ama ulaşacakları neresi olur onu bilemem..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Teknik ve hava durumu hariç rötarların neredeyse tamamı 30 dakika'da uçak kapatmaya çalışmaktan kaynaklanıyor. 24 saat içinde uçağı daha çok uçurmak için iç hat yer zamanını 30 dakikaya çektikten sonra tüm şirketler rötarda tavan yaptı. Oysa bu zaman 45 - 50 dakika olsa rötarların çok büyük bir bölümü azalır. Neticede tarife saatleri de uçakların 30 dakikalık yer zamanı hesaplanarak çıkarılıyor, ve hava yolu şirketleri de taahhüt ettikleri zamanda kapı kapayamayınca rötar gerçekleşmiş oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
1. Uçağın rötar yapması hem uçuş hem de yer personelini üzmektedir. Hem mesai saatleri uzamaktadır, hem de o kadar kızgın yolcu ile muhatap olmak zorunda kalmaktadırlar. 2. Firma mutlu değildir. Çünki tehir edilen bir uçuş bir sonraki uçuşları da etkilemektedir. Bir sonraki uçuşa slot alımı, uçuş planının yenilenmesi, operasyonun ve yolcunun bilgilendirilmesi ... bir sürü ilave iş. Zaman ve para kaybı, müşteri memnuniyetsizliği de cabası. 3. Hava trafikçiler mutlu değildir. Yığılan trafiği açmak için ilave gayret göstermek lazım. Mutlu olan kim? Belki havalimanı kafeteryasını işletenler. Ama umursamayanı biliyoruz, Altyapıdan sorumlu olanlar. Onlar kendini bilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Havaalanına 1 saat önce gelen bir yolcu, bir de uzun rötarlar ile bekletilince verdiği onca paraya rağmen çektiklerine sinirlenmekte çok haklı. Sunexpress değil bütün havayolları özellikle trafiğin yoğun olduğu yaz döneminde çok rötar yapıyorlar. bunun için bir önlem, bir yol bulunmalı ve şirketler zamanında kalkmaya mecbur bırakılmalı aksi durumda hemen, yolcular lehine, tazminat devreye girmeli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yaz döneminde her şirket rötar yapıyor. kimisi 10dk kimisi 10saat kimisi 24saati geçiyor. Ama yolcusu yanında olan firmalar yok. ben izmirde 3-4 saatten fazla rötara uğramış tk uçağı gördüm. bırakın bilet ofisi check-in görevlilerini şefleri müdürleri yoktu. Ama sunexpress'te de gördüm aynısını her türlü açıklamayı anons'u hepsini yaptılar..yedikleri onca lafa rağmen..Her nekadar rötarları olsada her koşulda yolcusunun yanında olan tek şirket bence...Bu arada adb'de tüm şirketler anonslarını yapar hergün hepsini duyuyorum. ama bazı gate'lerde anonslar duyulmuyor. hoparlorler arızalı veya sesi az birde yoğunluk olunca kalabalık seside var... artık onların sorununu devlet çözsün...saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Rötar dünyadaki bütün firmalarda olabilen ve olan doğal bir durum, neden haber yapılıyor ki, sanki rötarı olmayan firma varmış gibi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ben cumartesı adb saw uctum 45dk royar gerı donus saw adb ucusum yıne aynı yarım saat rotarlı olrak uctum .aynı sekılde kımden duyduysam hep rotar lı ucusları.bu bekleyıs sırasında hıcbır anons da yapılmadı tam bır rezıllıktı.bu havayolunu tht lufthansa ortak bır kurus ıyı bır fırma dıye tercıh etmıstım ama cok cok kotu bır hızmet fırmaya yakısmıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
KEŞKE IZMIR UÇAĞI ROTAR YAPSAYDI AYRICA ÇORUM BIR KALEDIR DUŞMEYECEK.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
eeee yani, olması gerekende bu değilmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000