11 Mart 2014, Salı 09:33:20

FIT AVIATION FİLOSUNU GENİŞLETTİ

Türk Hava Yolları’nın da pilotaj eğitimi için öğrenci gönderdiği ABD’nin saygın uçuş okullarından Florida Institute of Technology (FIT) Aviation, EASA ATO yetkilendirilmiş eğitim merkezi sertifikası aldı. Uçuş okulu aynı zamanda filosunu da genişletti.
  • Vah Can'ım ülkesinin parasımı dışarı gidiyormuş
  • Ne kadar ekmek o kadar köfte. 3 kuruşa lisans almak isterseniz kötü uçaklar ve sorunlu hocslarla uçarsınız. Hakkını verirseniz ödemenin adam gibi uçakla ve iyi hocalarla uçarsınız. Türkiyede çok iiyi okullarda var ÇOK PAHALI ağlayanlara göre low-cost okulda var. Dünyanın hiç bir yerinde ÇOK UCUZ + ÇOK KALİTELİ okul yoooooook.
  • Turkiyede okullarda ancak hic bir airline'a girememis, yada girmis ama sorun yasayip tekrar geri gelmis cok az istisnasi disinda pek cogu ariza sacma sapan hocalar.. Bakimsiz, teknik sorunu bol ucaklar.. Burunlarindan kil aldirmayan bir suru ucus okulu patronu varken ulkenin parasi yurt disina kacmaya devam edecektir.. Neyimiz dogru ki bunun da dogru olmasini bekliyelim...
  • FITA ya giden para 2009 dan bu yana birak 100 milyonu bunun yuzde otuzu anca vardir. yetisen ogrenci sayisi 300. Carp bol bakalim adam basina ne kadar gitmis. Sonra otur hesapla 300 ogrenciyi yedir icir yatir ve ucur, saglik sigortasini ver, sinav ucretlerini ekle. Bakalim Turkiyedekinden ucuzami gelecek pahaliyami. tabiki her ogrenciyide en az 250-300 saat gercek ucakta ucur, en az 25-40 saat cok motor ucur, birde ayni seviyede Ingilizce sahibi yap. Bakalim kaca cikacak Turkiyede. Tabiki sureyide koy uzerine. Soz verilen surelerde bitirilen egitimin kazancinida dusun. Turkiyede adam PPL ini Alana kadar FITA da CPL ini bitiriyor neredeyse. Once gercekleri bil sonar kurumlara camur at.
  • 2009 dan beri toplamda 100 milyon dolar para fit e gitti.
  • Kimler ortak FIT aviation'a bir bilebilsek acaba, kökü buralara kadar dayanır elbet.
  • Ulkemin parasi disari gidiyor bizde bunu haber diye okuyoruz

JAA’den devam eden yetkilendirilmeler hariç sıfırdan müracaat ederek EASA yetkisi alan ilk kurum olan FIT Aviation, ilk sertifikalandırılan kurum olma özelliği de kazandı.

Türk Hava Yolları’nın da bir süredir pilotaj eğitimi için öğrenci gönderdiği FIT Aviation, bir taraftan sertifika sevincini yaşarken diğer taraftan eğitim filosunu da güçlendirdi.

FIT Aviation,  5 Archer ve bir Seminole Piper tipi eğitim uçağını filosuna katarak uçak sayısını 46’ya çıkardı. Kiralık uçaklarla birlikte eğitim uçağı sayısını 55’e çıkaran FIT Aviation,  Mayıs ayında da ilk level 6 Boeing 737 NG FTD’sini havaalanındaki merkezinde hizmete alacak.

FIT AVIATION FİLOSUNU GENİŞLETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Oburix ~ 7 yıl önce
Vah Can'ım ülkesinin parasımı dışarı gidiyormuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ne kadar ekmek o kadar köfte. 3 kuruşa lisans almak isterseniz kötü uçaklar ve sorunlu hocslarla uçarsınız. Hakkını verirseniz ödemenin adam gibi uçakla ve iyi hocalarla uçarsınız. Türkiyede çok iiyi okullarda var ÇOK PAHALI ağlayanlara göre low-cost okulda var. Dünyanın hiç bir yerinde ÇOK UCUZ + ÇOK KALİTELİ okul yoooooook.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Turkiyede okullarda ancak hic bir airline'a girememis, yada girmis ama sorun yasayip tekrar geri gelmis cok az istisnasi disinda pek cogu ariza sacma sapan hocalar.. Bakimsiz, teknik sorunu bol ucaklar.. Burunlarindan kil aldirmayan bir suru ucus okulu patronu varken ulkenin parasi yurt disina kacmaya devam edecektir.. Neyimiz dogru ki bunun da dogru olmasini bekliyelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayin Money talks ~ 9 yıl önce
FITA ya giden para 2009 dan bu yana birak 100 milyonu bunun yuzde otuzu anca vardir. yetisen ogrenci sayisi 300. Carp bol bakalim adam basina ne kadar gitmis. Sonra otur hesapla 300 ogrenciyi yedir icir yatir ve ucur, saglik sigortasini ver, sinav ucretlerini ekle. Bakalim Turkiyedekinden ucuzami gelecek pahaliyami. tabiki her ogrenciyide en az 250-300 saat gercek ucakta ucur, en az 25-40 saat cok motor ucur, birde ayni seviyede Ingilizce sahibi yap. Bakalim kaca cikacak Turkiyede. Tabiki sureyide koy uzerine. Soz verilen surelerde bitirilen egitimin kazancinida dusun. Turkiyede adam PPL ini Alana kadar FITA da CPL ini bitiriyor neredeyse. Once gercekleri bil sonar kurumlara camur at.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
money talks ~ 9 yıl önce
2009 dan beri toplamda 100 milyon dolar para fit e gitti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 9 yıl önce
Kimler ortak FIT aviation'a bir bilebilsek acaba, kökü buralara kadar dayanır elbet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ulkemin parasi disari gidiyor bizde bunu haber diye okuyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sivil havacılık ~ 9 yıl önce
bu ülkede eğitim kötü, hocalar egolu, uçaklar bozuk, öğrenci pilotlar aylarca bekledikçe o para oraya gider buradakiler adam olsun önce esnaflık gibi iş yapmasınlar

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000