23 Ocak 2014, Perşembe 09:55:21

FALCON 900'ÜN YETKİSİ ARTIK AMAC'TA

VIP uçak bakım ve modifikasyon firması AMAC Aerospace Turkey, Falcon 900 ve Falcon 900EX Easy serisi uçaklara dair mevcut SHY-145 yetkisine, EASA Part-145 bakım yetkisini de ekledi.
  • Hayırlı olsun.
  • Kalite müdürünü bilmem ama rüzgarlara göre dönen aerodinamik Atilla'nın eline kimse su dökemez.
  • Ornegin (mesela); ben daha once AMAC'in sahibinin sahip oldugu sirkette ( kuyruk ruzgari) FO'musum. O sirketin İsletme Mudurunden cok cekmisim. Hatta bu sahis AMAC'in sahibi ile siki fiki imis. Simdi ise buyuk bir Holding'in -900'unu ucuruyormusum. Ucagimizi Jet Aviation'a goturmek varken neden AMAC'a gotureyim?
  • helal olsun yakışır kalite müdürünü tebrik ediyorum:)

VIP uçak bakım ve modifikasyon firması AMAC Aerospace Turkey, Falcon 900 ve Falcon 900EX Easy serisi uçaklara dair mevcut SHY-145 yetkisine, EASA Part-145 bakım yetkisini de ekledi. AMAC Aerospace Turkey, böylece çevre ülkeler ve Orta Doğu’da operasyon yapan ve EASA Part-145 yetkisi talep eden birçok Falcon 900 operatörüne de İstanbul’da bakım hizmeti verebilecek.

Dünyanın en kaliteli orta ve uzun menzilli iş jeti Falcon 900 serisi uçakların EASA Part 145 bakımı için artık Orta veya Batı Avrupa’ya gitmeye gerek kalmıyor. AMAC Aerospace Turkey, 6 Ocak 2014 itibariyle mevcut EASA Part-145 yetkisine, Falcon 900 ve Falcon 900EX Easy ( DX ve LX dahil) serisi uçakların 4A+ dahil bakım yetkisini ekledi.

AMAC Aerospace Turkey Operasyon Direktörü Atilla Güney, Falcon uçakları için aldıkları EASA Part 145 bakım yetkisi ile ilgili şunları söylüyor: “AMAC Aerospace Turkey olarak Türkiye’de business jet sahiplerine aradıkları kaliteli bakım hizmetini sunuyoruz. Amacımız bundan sonra hem Türkiye’de hem de hedef aldığımız Orta Doğu ve çevre ülkelerdeki Falcon 900 serisi uçakların bakımını Türk teknisyen ve mühendislik kabiliyetiyle ülkemizde gerçekleştirmek ve sivil havacılığın gelişimine katkıda bulunmak. 2014’ün ilk yarısı içinde de Falcon 2000 serisi uçakların bakım yetkisini almayı hedefliyoruz.”

Fransız Dassault firması tarafından üretilen 3 adet TFE731-60 model jet motoruna sahip Falcon 900 serisi uçaklar, maksimum 12 kişilik VIP konfigürasyona ve 8695  km menzile sahip. AMAC Aerospace Turkey, bakım yetkisini aldığı Falcon 900 serisi uçaklarına iki ayda bir yapılan basic check’lerden, 24 ayda bir yapılan 4A+ check’lerine kadar bakım uygulayabiliyor. AMAC Aerospace Turkey, Türkiye ve çevre ülkelerdeki Falcon 900 iş jeti operatörlerine B bakımına kadar hizmet verecek her türlü takım, teçhizat ve malzemeyi bünyesinde bulunduruyor.

FALCON 900'ÜN YETKİSİ ARTIK AMAC'TA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Madri Kuhiddin ~ 9 yıl önce
Kalite müdürünü bilmem ama rüzgarlara göre dönen aerodinamik Atilla'nın eline kimse su dökemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ornegin (mesela); ben daha once AMAC'in sahibinin sahip oldugu sirkette ( kuyruk ruzgari) FO'musum. O sirketin İsletme Mudurunden cok cekmisim. Hatta bu sahis AMAC'in sahibi ile siki fiki imis. Simdi ise buyuk bir Holding'in -900'unu ucuruyormusum. Ucagimizi Jet Aviation'a goturmek varken neden AMAC'a gotureyim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tavsiye ~ 9 yıl önce
Harcırah meseleleri olmasın? Artık bu hesaplar geride kalmalı.
helal ~ 9 yıl önce
helal olsun yakışır kalite müdürünü tebrik ediyorum:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000