12 Temmuz 2008, Cumartesi 16:43:06

Havaalanı raporu tamamlandı

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'nın Altıntaş ilçesine yapılacak Zafer Havaalanı'nın Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporunun tamamlandığını bildirdi. Bakan Eroğlu, ÇED raporunun Ulaştırma Bakanlığı'na gönderildiğini söyledi.

Eroğlu, Afyonkarahisar'da Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Sahipata bölgesindeki konutlarında, Akdeğirmen Barajı Su Arıtma Tesisi ile Başkomutanlık Tarihi Milli Park içinde yapılan Gölet Sahası'nda incelemelerde bulundu.

Milletvekillerinin de büyük gayreti sonucunda Altıntaş'a yapılacak Zafer Havaalanı ile ilgili ÇED sürecinin tamamlandığını bildiren Eroğlu, bunun çok önemli bir adım olduğunu kaydetti.

ÇED raporunun Ulaştırma Bakanlığı'na gönderildiğini aktaran Veysel Eroğlu, Çevre Planı Düzeni'ne de havaalanının isminin Zafer Havaalanı olarak işaretlendiğini söyledi.

'Zafer' denince Afyonkarahisar'ın akla geldiğini dile getiren Eroğlu, "Ama bunu Kütahyalılar duymasın." diye konuştu.

Milletvekilleri ile birlikte yatırımları yerinde görmek ve hızlandırmak maksadıyla Afyonkarahisar'a geldiklerini aktaran Bakan Eroğlu, içme suyunun Afyonkarahisar için çok önemli olduğunu ifade etti.

Akdeğirmen Barajı'nın bittiğini hatırlatan Veysel Eroğlu, "Barajın arıtma tesisinin ise yıl sonunda bitecekti. Arıtma tesisi için ilaveden ödenek temin etmek suretiyle ağustos ayı sonunda bitirilmesi için ricada bulunduk. Bu gerçekten zor bir iş. Müteahhit gece gündüz çalışarak içme suyu arıtma tesisi ve ishale hattını bitirmek için çalışıyor. İnşallah arıtma tesisi ağustos ayı sonunda hizmete girecek." dedi.

Afyonkarahisar'a ayrıca muhteşem bir tabiat parkı yaptıklarına da değinen Eroğlu, park içinde göletin yapıldığını, burada çalışmaların hızlandırılması için talimat vereceklerini kaydetti.

Afyonkarahisar'a son 6 yılda 60 yılda yapılan yatırımdan fazla yatırım yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini aktaran Eroğlu, 15-20 yılda bitirilmeyen göletleri biz 365 günde bitirdiklerini ifade etti.

Yatırımların çok hızlı devam ettiğini dile getiren Eroğlu, herkesin hizmet için çalıştığını bildirdi.

Bakan Veysel Eroğlu, Antalya ve Uşak karayolunda yol yapım çalışmalarının da hızlandırıldığını sözlerine ekledi. 

Havaalanı raporu tamamlandı

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000