15 Aralık 2009, Salı 14:10:03

KTHY'DE İLK NEŞTER!

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nda (KTHY) 14’üncü maaş uygulamasını kaldırma kararı aldıklarını açıkladı...
  • Uçuş olmaması ayrı bir mesele.O zaman beyefendiler UÇUŞ OLAN HAVAYOLLARINA geçip örnek gösterdikleri Pilot Maaşlarını uçarak alsınlar, şimdi yaptıkları gibi hem yan gelip yatıp hem de canı çıkan pilotların maaşlarını örnek göstermesinler.KTHY'ye hepsi kendi istekleri ile ve bayıla bayıla geldiler.Öyle değil mi?
  • Uçuş varda uçmadılarmı?Şirket battı uçuş yok.Zaten Turkuaz uçuyor birileri cebini dolduruyor.
  • Hem ayda 20 saat uçup hem de ayda 90 saatten az uçmayan pilotlarla maaş karşılaştırması yapıyorsunuz.Matematiğiniz bu kadar zayıfken nasıl pilot oldunuz hayret.KTHY'de pilot olmak çok tatlı bir iş olmalı.Hem keyif yap, hem ortalığı karıştır, hem her konuda şımarıkça gürültü patırtı çıkar, hem de bunu yüzünüze vuranlara bulunmaz hint kumaşı edebiyatı yap.Bari tatava yapmayın.
  • Merak etmeyin zaten şirketi şirket içerisindeki yöneticiler yönetmiyor. Sendikanın n desteğini almayan ve dediğini yapmayan kimse yönetici olamazzzzzz

Taçoy, KTHY’nda reform paketi oluşturmak için yoğun çalışma yaptıklarını kaydederek, “Detaylarını önümüzdeki günlerde paylaşacağımız söz konusu reform paketine dair bazı faaliyetler de başlatılmıştır” dedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, 14’üncü maaş uygulamasının, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nda (KTHY) devam ettirilmesinin sürdürülebilir olmadığı için kaldırılması kararı aldıklarını açıkladı.

KTHY’nin içinde bulunduğu durumun gerçek anlamda zor bir durum olduğunu belirten Taçoy, göreve geldikleri günden itibaren, görmüş oldukları bu durum karşısında, ülkenin milli havayolu ve bayrak taşıyıcısı olan KTHY’yi ayağa kaldırabilmek amacıyla bir dizi önlemleri hayata geçirmek ve bir reform paketi oluşturmak için yoğun çalışma yaptıklarını ve bu çalışmaların sürdüğünü kaydederek, “Detaylarını önümüzdeki günlerde paylaşacağımız söz konusu reform paketine dair bazı faaliyetler de başlatılmıştır” dedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Taçoy dün yaptığı yazılı açıklamada, KTHY’nin hayatına bu şartlarda devam edemeyeceğinin aşikar olduğunu, gelinen aşama ve şirketin yaşamış olduğu sıkıntılar göz önünde bulundurulduğunda KTHY’de 14. maaşların ortadan kaldırılması ve giderlerin tümünde tasarruf yapılmasının şart olduğunu belirtti.

Hasan Taçoy , bir temettü dağıtımı olarak düşünülen 14. maaşın, yıllardır biriken zararın boyutunun 90 milyon TL’ye çıktığı bu durumda ödenemeyecek hale geldiğini ifade etti.

Taçoy, kriz dönemlerinde yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesinin birlik olabilmeyi başarmak olduğunu kaydederek, KTHY çalışanlarının kurumun içinde bulunduğu zor durumdan kurtulabilmesi için takım ruhu içerisinde özverili yaklaşımlarını sürdürecekleri inancını belirtti.

Bakan Taçoy açıklamasında, “Unutmamamız gerekir ki, önümüzde stresli ve kritik bir süreç vardır ve bu süreçte tek bir hedefe odaklanmamız gerekmektedir. Bu hedef,  vurgulayan Ulaştırma Bakanı Taçoy, “Bu hususta gözettiğimiz kişisel çıkarlar değil, milli çıkarlarımızdır. Dolayısı ile, şirket böylesine zor bir durumda iken, toplumun hiçbir kesimine uygulanmayan 14. maaşın, KTHY’de devam ettirilmesinin artık sürdürülebilir olmadığından bunu kaldırma kararı almış bulunmaktayız” dedi.

Kıbrıs Postası

KTHY'DE İLK NEŞTER!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Misafir ~ 9 yıl önce
Uçuş olmaması ayrı bir mesele.O zaman beyefendiler UÇUŞ OLAN HAVAYOLLARINA geçip örnek gösterdikleri Pilot Maaşlarını uçarak alsınlar, şimdi yaptıkları gibi hem yan gelip yatıp hem de canı çıkan pilotların maaşlarını örnek göstermesinler.KTHY'ye hepsi kendi istekleri ile ve bayıla bayıla geldiler.Öyle değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Uçuş varda uçmadılarmı?Şirket battı uçuş yok.Zaten Turkuaz uçuyor birileri cebini dolduruyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hem ayda 20 saat uçup hem de ayda 90 saatten az uçmayan pilotlarla maaş karşılaştırması yapıyorsunuz.Matematiğiniz bu kadar zayıfken nasıl pilot oldunuz hayret.KTHY'de pilot olmak çok tatlı bir iş olmalı.Hem keyif yap, hem ortalığı karıştır, hem her konuda şımarıkça gürültü patırtı çıkar, hem de bunu yüzünüze vuranlara bulunmaz hint kumaşı edebiyatı yap.Bari tatava yapmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Merak etmeyin zaten şirketi şirket içerisindeki yöneticiler yönetmiyor. Sendikanın n desteğini almayan ve dediğini yapmayan kimse yönetici olamazzzzzz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000