25 Haziran 2013, Salı 14:44:33

SKY'IN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

SKY Havayolları, resmen tarih oldu.
  • ben hergece dua ediyorum,her uyandığımda dua ediyorum benim yaşadığım sıkıntıların bin kat fazlasını yaşayasın diye...2kuruş para için rezil olduğun günleri görmek istiyorum,düştüğünü görmek istiyorum...hani hastalığını yendin ya allah daha büyüğünü versin istiyorum sana...düşmez kalkmaz bir Allahtır be ama dünya küçük bi gün bir yerlerde senide görücez...ben sadece paramı kaybettim,şirketinde geçirdiğim yıllarımı kaybettim
  • batacaklar, bunlarin huyu bu ac ac somur batir, somur bat
  • öncelikle sky calisanlarina gecmis olsun diyorum. ALLAH yardimciniz olsun. ben 4 kisilik bir aileyim benimde aldigim biletler yandi sanirim. sizden ricam bu sirketin sigortacisi kim onlar madur yolculara geri odeme yapmak zorunda digilmidir. bilen arkadaslar lutfen ya telefon numarasi yada sirket ismi verebilirmi. tekrar herkese gecmis olsun.
  • SKY'ın batacağını herkes gördü, SHGM göremedi.

Geçtiğimiz günlerde kapısına kilit vuran SKY Havayolları'nın ruhsatı iptal edildi. SHGM'den yapılan açıklamada, "SIK-AY HAVA  TAŞIMACILIK A.Ş'inin işletme ruhsatı SHY 6A kapsamında Bakanlık oluru ile iptal edilmiştir" denildi.

Geçtiğimiz günlerde 350 çalışanının işine son veren SKY Havayolları, havacılık macerasını fiilen noktalamıştı. Bir yıl önce 15 uçaklık filoya kadar ulaşan ancak geçen sürede kira süreleri dolmamış olmasına rağmen ödeme güçlüğü sebebiyle uçakları tek tek iade eden SKY Havayolları'nın filosunda son olarak 5 uçak yer alıyordu. Çalışanların tamamıyla yolların ayrılmasıyla birlikte o uçaklar da filodan çıkarıldı. 

SKY Havayolları'nın tamamen tarih olmasıyla birlikte 1980'li yılların başından itibaren Türkiye'de kapanan havayolu şirket sayısı 58'e ulaştı. Yakın geçmişte Best, Golden, İnter, Turkuaz, KTHY ve Fly gibi havayolu şirketleri tarihin tozlu sayfalarında yerini almıştı.

Airporthaber.com

SKY'IN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

yazık sana ~ 5 yıl önce
ben hergece dua ediyorum,her uyandığımda dua ediyorum benim yaşadığım sıkıntıların bin kat fazlasını yaşayasın diye...2kuruş para için rezil olduğun günleri görmek istiyorum,düştüğünü görmek istiyorum...hani hastalığını yendin ya allah daha büyüğünü versin istiyorum sana...düşmez kalkmaz bir Allahtır be ama dünya küçük bi gün bir yerlerde senide görücez...ben sadece paramı kaybettim,şirketinde geçirdiğim yıllarımı kaybettim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yine ~ 5 yıl önce
batacaklar, bunlarin huyu bu ac ac somur batir, somur bat

Yanıtla

Kalan karakter 1000
maduryolcu ~ 5 yıl önce
öncelikle sky calisanlarina gecmis olsun diyorum. ALLAH yardimciniz olsun. ben 4 kisilik bir aileyim benimde aldigim biletler yandi sanirim. sizden ricam bu sirketin sigortacisi kim onlar madur yolculara geri odeme yapmak zorunda digilmidir. bilen arkadaslar lutfen ya telefon numarasi yada sirket ismi verebilirmi. tekrar herkese gecmis olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Görünen köy ~ 5 yıl önce
SKY'ın batacağını herkes gördü, SHGM göremedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000