28 Kasım 2009, Cumartesi 08:00:31

"KTHY konusunda başarısız oldular"

KKTC'de Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesi tartışmalarına katılan milletvekilleri KTHY'deki sorunları kökten çözecek projeler üretilmesini istedi. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, şirketin 2008’deki zararının 90 milyon TL olduğunu söyledi.
  • Bu şirketin kurtuluşu ÖZELLEŞTİRME'dir.Eğer bu korkunç zararlar-özel hava yolu olsa çoktan batmıştı-devletin topladığı vergilerle kapatılmaya devam edilecekse o zaman herşey güllük gülüstanlık gösterilmeye devam edilir.Deniyorki personel sayısı çok değilmiş.Daha ne olacaktı.Özel şirket olsa 150 kişi istihdam edilecekken şimdi 1000 kişiye yakın personel çalıştırılıyor.
  • Gönlümüz şirketin batmamasından yana tabii. Ama Sayın bakan hala torpilli adamları korumaya devam ederse düzelmesi mümkün değil. Seçtiği yönetim kurulu ile bu işin olmayacağı belli. Deneyim deneyim deneyim.
  • siz başınızı agrıtmayın bu devletin cözemeyecegi sorun yoktur size ne oluyor sayın hasan tacoy ne yapacagını iyi bilir akıllı adamdır şirket ayaktadır ayakta kalacak bazılarının hoşuna gitmesede ama üzülmeyin sizide bir gün şans dogar öbür tarafta
  • arkadaşlar bu şirket düzelecek radikal kararlar alınacak ve şirket düze cıkacak sizler yokkende biz vardık sizler varkende biz vardık aile yönetemeyenler iş yönetmeye kalkmamalı kalkarsa durum ortada herkes baş olamaz baş olmak kabiliyettir bir kişinin sözü dinlenir lider olan kişinin sözü söylemi ayni hareketleri ayni davranişları ayni ise her gün bir kılıga girilmez karakter tektir kişiligine sahip cıkan insanlar barınır gerisi boş gedigin gibi giden

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesiyle ilgili konuşan DP İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba, Ercan Havalimanı’nda izaz ikramların sadece KTHY tarafından yapılabildiğini belirterek, "diğer hava yollarına neden siyah çöp poşetleri içinde ikram geldiğini" sorduğunu, ama bir türlü yanıt alamadığını söyledi.

KTHY’nin ne kadar zarar ettiğini kimsenin bilmediğini belirten Ejder Aslanbaba, şirketteki istihdamın aşırı olduğuna inanmadığını, ama eski yönetimde devleti zarara uğratanlar varsa suç duyurusunda bulunulup bulunulmayacağını sordu.

DP İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba, KTHY biletlerinin pahalılığına değindi ve yurt dışındaki Kıbrıslı Türklerin ülkeye gelirken Rum Havayolları’nı tercih ettiğini anlattı.

“Milli hava yolumuzu bilerek ya da bilmeyerek zarara uğratanlara hesap soralım” diyen Aslanbaba, KTHY’nin İngiltere’de 3 yeni destinasyona uçacağını, ancak bunun yetip yetmeyeceğini, İskoçya’ya da uçma hedefi olup olmadığını sordu.

TDP Gazimağusa Milletvekili Mustafa Emiroğluları da KTHY hosteslerinin gittikleri Avrupa uçuşunda kalacakları otelin parası ödenmedi diye sokakta kalmasının; parası ödenmedi diye ikram edilecek sandviç alınamamasının kabul edilemeyeceğini söyledi.

Bakan Taçoy’a KTHY konusunda kalıcı ve yapıcı proje getirirse parti olarak destek vereceklerini belirten Emiroğulları, "Bütün hükümetler KTHY konusunda başarısız oldular. Bir vizyon koyup bu kangreni çözelim artık” dedi.

"KTHY konusunda başarısız oldular"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu şirketin kurtuluşu ÖZELLEŞTİRME'dir.Eğer bu korkunç zararlar-özel hava yolu olsa çoktan batmıştı-devletin topladığı vergilerle kapatılmaya devam edilecekse o zaman herşey güllük gülüstanlık gösterilmeye devam edilir.Deniyorki personel sayısı çok değilmiş.Daha ne olacaktı.Özel şirket olsa 150 kişi istihdam edilecekken şimdi 1000 kişiye yakın personel çalıştırılıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Gönlümüz şirketin batmamasından yana tabii. Ama Sayın bakan hala torpilli adamları korumaya devam ederse düzelmesi mümkün değil. Seçtiği yönetim kurulu ile bu işin olmayacağı belli. Deneyim deneyim deneyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
siz başınızı agrıtmayın bu devletin cözemeyecegi sorun yoktur size ne oluyor sayın hasan tacoy ne yapacagını iyi bilir akıllı adamdır şirket ayaktadır ayakta kalacak bazılarının hoşuna gitmesede ama üzülmeyin sizide bir gün şans dogar öbür tarafta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
arkadaşlar bu şirket düzelecek radikal kararlar alınacak ve şirket düze cıkacak sizler yokkende biz vardık sizler varkende biz vardık aile yönetemeyenler iş yönetmeye kalkmamalı kalkarsa durum ortada herkes baş olamaz baş olmak kabiliyettir bir kişinin sözü dinlenir lider olan kişinin sözü söylemi ayni hareketleri ayni davranişları ayni ise her gün bir kılıga girilmez karakter tektir kişiligine sahip cıkan insanlar barınır gerisi boş gedigin gibi giden

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000