17 Mayıs 2010, Pazartesi 10:22:22

PİLOTLARIN YATAK ODASI

AirportHaber Genel Koordinatörü Ali Kıdık, kokpite kamera yerleştirilmesi düşüncelerini köşesine taşıdı... İşte Ali Kıdık'ın o yazısı...
  • bence derhal kokpite kamera konulmalı...bu sayede yeni yeni amsterdamlar engellenir..çay kahve sohbet muhabbet sonrası malum
  • hangar da teknisyenin çalışma yeri ama orda onlarca kamera var.(tuvaletin önü de dahil)özel hayat falan filan geçin bunları.
  • sigara içmek bir hak yada ihtiyaç değildir. aşağıdaki arkadaşlardan birinin yazdığı gibi, kişinin kendi kendine yarattığı bağımlılıktır. kurallar böyleyse, gerekirse 24 saat de içilmez. kaptan pilot olmak da bunun önüne geçemez. imam osurursa cemaat sıçar diye bir laf bile var. ülke de bu yüzden geri değil mi zaten?
  • thy teknik hangarında yüzlerce kamera var.onlar insan değil mi?neden kokpite kamera konulmasından rahatsız oluyorsunuz.?maliyete gelince havacılık sektöründe bu tip şeyler devede kulak bile değildir.aynı zamanda kargo kompartımanına da kamera yerleştirilmelidir.

Son günlerin iğrenç moda haberi Deniz Baykal'ın yatak odası görüntüleri. Yapmıştır yapmamıştır kendi bileceği bir iş. Benim şöyle bir görüşüm var. Artık insanoğlu açık cezaevinde yaşıyor. Dolayısıyla gizli denen özel hayat sizlere ömür. Binlerce pilotu ilgilendiren önemli bir karar alınma aşamasında.

11 Eylül 2001 tarihinde Amerika'da yaşanan uçakla intihar saldırısının ardından bir dizi emniyet tedbirleri alınmıştı. Bunların en başında kokpit kapısının sağlamlaştırılması ve bu sayede uçak kaçırma eylemlerinin önüne geçilmek istenmesi idi.

Şimdi daha da ileri gidilerek kokpite kamera yerleştirilmesi fikri tartışılıyor. Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) kokpitin görüntülenmesi için kamera yerleştirilmesi konusunu ortaya attı.

Bu konuya pilotların şiddetle karşı çıkacaklarını düşünüyorum.

AirportHaber Genel Koordinatörü Ali Kıdık'ın yazısının tamamı için TIKLAYIN

PİLOTLARIN YATAK ODASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Misafir ~ 8 yıl önce
bence derhal kokpite kamera konulmalı...bu sayede yeni yeni amsterdamlar engellenir..çay kahve sohbet muhabbet sonrası malum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hangar da teknisyenin çalışma yeri ama orda onlarca kamera var.(tuvaletin önü de dahil)özel hayat falan filan geçin bunları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sigara içmek bir hak yada ihtiyaç değildir. aşağıdaki arkadaşlardan birinin yazdığı gibi, kişinin kendi kendine yarattığı bağımlılıktır. kurallar böyleyse, gerekirse 24 saat de içilmez. kaptan pilot olmak da bunun önüne geçemez. imam osurursa cemaat sıçar diye bir laf bile var. ülke de bu yüzden geri değil mi zaten?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
thy teknik hangarında yüzlerce kamera var.onlar insan değil mi?neden kokpite kamera konulmasından rahatsız oluyorsunuz.?maliyete gelince havacılık sektöründe bu tip şeyler devede kulak bile değildir.aynı zamanda kargo kompartımanına da kamera yerleştirilmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000