Ana Sayfa » Havacılık Haberleri » ERCAN HAVALİMANI İHALESİ BAŞLADI, KİMLER TEKLİF VERDİ?

ERCAN HAVALİMANI İHALESİ BAŞLADI, KİMLER TEKLİF VERDİ?

27 Eylül 2012 Perşembe, 10:06:07 Ercan Havalimanı ihalesi başladı, 4 firma teklif verdi.

350 milyon avro'luk Ercan Havalimanı ihalesi az önce başladı. 8 firmanın şartname aldığı ihaleye 4 firma teklif verdi. Elron İnşaat- Elite ortaklığı, Taş Yapı, Doğusan ve Kaya Turistik Tesisleri teklif veren şirketler oldu.

Saat 10.12:  Şu anda geçerli tekliflerin belirlenmesi için ihale komisyonu tarafından teklif zarfları inceleniyor.Teklif zarfları geçerli en iyi teklif veren üç firma, açık artırma usulüyle ihaleye devam edecek. İşletme gelirinden en fazla payı veren şirket ihalenin sahibi olacak.

Saat 11.35: Teknik heyet değerlendirmesi sonucu ihale iç zarfı kabul edilen firmalar ve ciro paylaşım teklifleri:

Elite-Elron inşaat yüzde 26 ciro paylaşım teklifi

Taş Yapı yüzde 47.75 ciro paylaşım teklifi

Kaya Turistik Tesisleri –Zonguldak Sivil Havacılık İşletme A.Ş  yüzde 10 ciro paylaşım teklifi

Doğusan-Meta İnşaat yüzde 30.70 ciro paylaşım teklifinde bulundu.

Saat 11.40: Tekliflerin teknik heyet tarafından inceleneceği kaydedilirken iki saat sonra ihaleye devam edilecek.

Gelişmeler dakika dakika Airporthaber.com'da olacak.

Haberi Paylaş
Facebook Yorum
AirportHaber Yorum
  • adalet 11 Ocak 2014, Cumartesi 18:28:47 elron elite ortaklığı Kıbrıslı abdül salih aybara aittir kendisi Kıbrıslıdır tüm yaptığı askeri vesivivil havaalanları olduğu gibi demir yolları ihaleleridir ve budairelerde bir çok bağlantısı olup alacağı hiç bir ihaleyi kaçırmaz yaptığı işlerde en büyük becerisi dolgu kazı ve malzemeden çalmaktadır ankara temelli askeri havalanındaki dolgular kazı9lar araaştıralıbalir Eskişehir hasanbey hızlı tren kazı dolgu işleri örnektir 0
  • ANKARA 25 Ekim 2012, Perşembe 00:12:02 sonuç belli TAŞ YAPI bu ihaleyi kapmış geçmiş olsun ... 0
  • meraklısına 27 Eylül 2012, Perşembe 22:57:19 Meraklısı için notlar: ELİT 25 yıllık bir firmadır. DHMI, DLH, MSB'de pek çok projeyi tamamlamıştır. Birçok terminal binası işinin aynı sıra 2010 yılında Ankara Esenboğa Havalimanı'nında Türkiye'nin ilk CATIII pist aydınlatması işini yapmıştır. ELRON da halen Elazığ Havalanını yapmaktadır, bildiğim kadarıyla da bu proje de tamamlanmak üzeredir. "Niye büyükler girmedi, bu firmalar ile bu işle olmaz" mantığını garipsiyorum. Adamlar kendilerine güvenmişler, girmişler. Helal olsun, tebrik ediyorum. 0
  • tecrübe 27 Eylül 2012, Perşembe 22:03:45 Doğusan havaalanı konusunda en tecrübelisi. Bu işi en iyi o yapar. hava meydanlarından daire başkanı sedat şimşekle beraber çalışırlar. Yakışır 0
Yorum Gönder
  • * Yorumlarınız, editör onayından geçmesi durumunda yayınlanacaktır.
  • * Gönderilen yorumlardan kaynaklanacak yasal sorumluluk yorumu gönderen kullanıcılara aittir. Yorumlardan AirportHaber ve bağlı kuruluşları sorumlu tutulamaz.
  • * Kişiler ya da kurumlar hakkında yapılan, eleştiri sınırlarını aşan, hakaret, kötü söz, uygunsuz kelime, ırkçılık, bölücülük unsurları içeren yorumlara yer verilmemektedir.

Diğer Havacılık Haberleri

ISTANBUL AIRSHOW'A BU FİRMALAR KATILACAK

ISTANBUL AIRSHOW'A BU FİRMALAR KATILACAK

Mint Fuarcılık tarafından 1996 yılından itibaren, her iki yılda bir İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apron’unda düzenlenen Airex İstanbul fuarları, bu yıldan itibaren, İstanbul’un havacılık merkezi olarak öneminin daha kuvvetli bir şekilde vurgulanması amacıyla İstanbul Airshow adı altında düzenleniyor.