24 Aralık 2009, Perşembe 16:15:21

Hostes gelmedi, olan yolcuya oldu!

İtalya Milano Malpensa Havalimanı'nda, kötü hava şartları nedeniyle bir hostesin havalimanına ulaşamaması, birkaç yolcunun uçağa alınmamasına neden oldu...
  • Evet Her 50 koltuğa 1 kabin memuru yada dar gövdelerde her ana kapıya 1 kabin memuru der ayrıca olağanüstü durumlarda ki bu olağanüstü bir durumdur Şirket Operasyon el kitabındaki prosedürlere göre yolcu azaltımına gider der. Kurallardan bahsederken kuralı bir bütün ilolarak kabul etmelisiniz. Yarısını alıp yarısını bırakamazsınız. Bu arada ekip planlamacı arkadaş hiç yazmasın bence ona kurallar ile alakalı söylenecek çok şey var. Sonra yüzleri kızarmasın. Onlar anladı ne demek istediğimi.
  • BENDE BİR E.PLANLAMACI OLARAK ŞUNU BELIRTEYIM, ALITALIA GIBI BIR SIRKET JAR KURALLARINA AYKIRI HAREKET EDEREK IHLAL YAPMISTIR. KABIN SAYISI KOLTUGA GOREDIR, YOLCUYA DEGIL. ESKI KURALLARA GORE HAREKET EDILEREK YANLIS BIR UYGULAMA OLMUS. AMA ALITALIA BU, DEVLET KENDI SIRKETINE NE CEZA VEREBILIR KI :))
  • haydi sor sor :)))))
  • şimdi bu sacma olacak belkı ama yerıne gore degısıyor ben bazen bakıyorum kımı kabın memuru bu garsonluk sıfatını tasıyor kimiside gercekten kabin memuru oluyorlar.tabi normal bi kasa elmadan bi kaç tane çürük cıkıyor.ayrıca garsona deger verıyolar falan demıs arkadasın bırı bu onun ıcın degıl arkadasım bu yolcuya deger verıldıgı ıcın 4 kısı alınmamıs.eger k.m tam olsaydı o yolcularda alınırdı... ;) kapişşşş

İtalya Milano Malpensa Havalimanı'nda, kötü hava şartları nedeniyle bir hostesin havalimanına ulaşamaması ilginç bir olay yaşanmasına neden oldu.

Vatan gazetesinde yayınlanan habere göre Alitalia Hava yollarına ait Milano-İstanbul uçağının kalkışa geçeceği sırada, uçakta eksik hostes olduğu anlaşılınca bir süre hostes beklendi. Ancak eksik hostes tamamlanamayınca aralarında Türk yolcu Aslı Reyhan'ın bulunduğu 4 yolcu uçağa alınmadı.

Akşam 20.00 sıralarında Türkiye'ye gelen Alitalia Hava Yollarına ait uçağın yolcularından Malik İvatgil, "Yolcu sayısı fazla olduğundan Alitaila yetkilileri hostes bulamayınca dört yolcu uçağa alınmadı. İtalyanlar bu konuya büyük tepki gösterdi. Üç saat sonra İstanbul'a hareket ettik" dedi.

Konu ile ilgili bilgi veren uzmanlar, Uluslararası sivil havacılık talimatnamesine göre, yolcu sayısı oranı kabin memuru sayısından fazlaysa belli sayıdaki yolcunun uçağa alınmaması kuralının uygulandığını söyledi. Alitalia yetkilileri, Milano'da kalan yolcuların bir sonraki uçakla Türkiye'ye geleceğini söyledi.

Hostes gelmedi, olan yolcuya oldu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
Evet Her 50 koltuğa 1 kabin memuru yada dar gövdelerde her ana kapıya 1 kabin memuru der ayrıca olağanüstü durumlarda ki bu olağanüstü bir durumdur Şirket Operasyon el kitabındaki prosedürlere göre yolcu azaltımına gider der. Kurallardan bahsederken kuralı bir bütün ilolarak kabul etmelisiniz. Yarısını alıp yarısını bırakamazsınız. Bu arada ekip planlamacı arkadaş hiç yazmasın bence ona kurallar ile alakalı söylenecek çok şey var. Sonra yüzleri kızarmasın. Onlar anladı ne demek istediğimi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
BENDE BİR E.PLANLAMACI OLARAK ŞUNU BELIRTEYIM, ALITALIA GIBI BIR SIRKET JAR KURALLARINA AYKIRI HAREKET EDEREK IHLAL YAPMISTIR. KABIN SAYISI KOLTUGA GOREDIR, YOLCUYA DEGIL. ESKI KURALLARA GORE HAREKET EDILEREK YANLIS BIR UYGULAMA OLMUS. AMA ALITALIA BU, DEVLET KENDI SIRKETINE NE CEZA VEREBILIR KI :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
haydi sor sor :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
şimdi bu sacma olacak belkı ama yerıne gore degısıyor ben bazen bakıyorum kımı kabın memuru bu garsonluk sıfatını tasıyor kimiside gercekten kabin memuru oluyorlar.tabi normal bi kasa elmadan bi kaç tane çürük cıkıyor.ayrıca garsona deger verıyolar falan demıs arkadasın bırı bu onun ıcın degıl arkadasım bu yolcuya deger verıldıgı ıcın 4 kısı alınmamıs.eger k.m tam olsaydı o yolcularda alınırdı... ;) kapişşşş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000