30 Eylül 2013, Pazartesi 09:32:33

ALITALIA UÇAĞI GÖVDE ÜZERİNE İNDİ

İtalyan havayolları Alitalia'ya ait yolcu uçağı, iniş takımlarının açılmaması nedeniyle Roma'da havalimanına gövde üzerine iniş yaptı.
  • kesin eski asker dir pilotlar ...
  • Yine airbus yine olay bıktık artık yeter yaw
  • Yav, bir tek sen düşündün bunu ve pilotlar düşünmedi değil mi? Bir defa o dediğin sistem yer çekimine bağlı ve tam açılmayabilir ya da hiç açılmayabilir. KURTULUŞ KAPTAN .
  • İnis takimlari acilmadigi zaman kokpitte ozel takim yardimi ile pilot manuel olarak inis takimlarini açabiliyor. A300 ve A300-600 ucaklarinda böyle A320 uçaginda nasil bir sistem var bilmiyorum.

Madrid-Roma seferini yapan Airbus 320 tipi Alitalia uçağı, yerel saatle 20.40 sularında Roma Uluslararası Leonardo da Vinci havalimanına inişe geçtiği sırada iniş takımlarının açılmaması sebebiyle sıkıntılı anlar yaşadı.

İniş için pek çok girişimde bulunan uçak, piste sıkılan köpüğün yardımıyla acil inişi başarıyla gerçekleştirdi. Mürettebat dahil 156 kişinin bulunduğu uçakta kimsenin yaralanmadığı bildirildi.

Olayın ardından yolcular uçağı terk ederken, kaptan pilotu tebrik etti.

Ulusal Uçuş Güvenliği Ajansı da olayla ilgili soruşturma açarken, pistte yan yatık şekilde durabilen uçağın bulunduğu yere iki müfettiş gönderdi.

ALITALIA UÇAĞI GÖVDE ÜZERİNE İNDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

tuhaf... ~ 5 yıl önce
kesin eski asker dir pilotlar ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sivil pilot ~ 5 yıl önce
Yine airbus yine olay bıktık artık yeter yaw

Yanıtla

Kalan karakter 1000
@Free fall ~ 5 yıl önce
Yav, bir tek sen düşündün bunu ve pilotlar düşünmedi değil mi? Bir defa o dediğin sistem yer çekimine bağlı ve tam açılmayabilir ya da hiç açılmayabilir. KURTULUŞ KAPTAN .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
biraz saygı!!! ~ 5 yıl önce
ben free fall ile ilgili soruya cevap verdim kaptanın düşünüp düşünmediği ile ilgili bir yorumda bulunmadım anlattıgın sıstemı bılıyorum bilmişlik taslama ve yorum yazmış olmak için yazma hadi işine..
free fall ~ 5 yıl önce
İnis takimlari acilmadigi zaman kokpitte ozel takim yardimi ile pilot manuel olarak inis takimlarini açabiliyor. A300 ve A300-600 ucaklarinda böyle A320 uçaginda nasil bir sistem var bilmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000