12 Ağustos 2013, Pazartesi 10:46:34

İŞTE PEGASUS'UN BAYRAM PERFORMANSI

Türkiye’de zamanında kalkış performansını her gün web sitesinde yayınlayan tek hava yolu şirketi olan Pegasus, Ramazan Bayramı’nda da misafirlerini %94,54 zamanında kalkış oranıyla taşıdı...
  • Şu yorumlara baktığımda yine bu işi bildiğini zannedenlerin iş başında olduğunu görüyorum.şimdi benim aldığım biletteki tarife kalkış saati olabilir mi? Şu çok bilmişlikleri bırakalım lütfen. Ben de thy deyim ve hiçde sizin dediğiniz gibi ölçülendirilmiyor. Tarifedeki kalkış saati kapı kapatma saatidir.Kalkış saati hiç bir zaman değerlendirmeye alınmaz. O zaman sadece pilotların flight time için aldığı zamandır. Varış zamanı olarak ta uçağın indiği saat alınır. Bu bütün havayollarında aynıdır. Arkadaşın dediği gibi olsa THY nin bana zamanında kalkan 1 tane uçağını gösteremez. Ayrıca yine Pegasus THY benzetmesi yapılmış. Pegasus un bir iddiası yokken sizin bu iddianız nedendir? Anlamak mümkün değil. Haber Pegasus ile ilgili THY ile değil. Yorumlarınız habere uygun olması için biraz dikkatli okuyun ve düşünün lütfen.
  • Biz Pegasus olarak;seferimizde üç saat tehir olduğu zaman kağıt üzerinde seferi iptal ediyoruz ve üç saat sonra aynı seferi sanki yeniymiş gibi tekrar koyuyoruz.Böylece ilgili seferde istatistiklere sıfır gecikme yansıyor.Nasıl cin fikir di mi :))
  • Bunu kime lanse ediyor anlamiyorum. Bu seylere onem verenler zaten hesaplama yapilirken kapi kapatma suresinin baz alindigini biliyor zaten. Gercek olan tekerin yerden kesildigi andir veya +10dk.taxi suresi belki. Saw'da kapiyi kapattiktan sonra yogun piklerde(08.00 / 20.00) yarim saat ucaklarin sira bekledigi oluyor , hem de her gun.
  • Tk nın 1 günlük uçuş sayısı
  • Bayağı bayram ettik evet. Cuma günü saat 14:10 da kalkması gereken esb-saw uçağı ekranlarda görünen kalkış saatinden yaklaşık 20 dakika geç kalktı. Kapıdaki görevlilere sorduğumuzda ise biz havaş personeliyiz pegasus 10 dakikaya kadar olan rötarlar için bilgi ekranlarını değiştirmiyor gibi bir açıklama geldikten sonra bu rakamların ne kadar gerçekçi olduğunu sorgulamak gerekir.
  • THY nin kalkis varis bilgilerinde ucagin tekeri kestigi an yani real time veriliyor PGS ise kapiyi kapattigi ani esas aliyor. Bunu zaten varis saati bilgilerinde de gorebilirsiniz. Dolayisiyla pistte artik SAWda da uzun bekleme sureleri oluyor artik eskisi gibi gel uc gel kon donemi gerilerde kaldi o nedenle bu %95 rakami tam dogruyu yansitmiyor
  • iyisiniz guzelsiniz allah daha cok versin versin,de sayin ali sabançi ucaklarda hala bi su bi kahveyi cok goruyonuz buradan ali sabanci beye sesleniyorum buna bi cozum bulun lutfen biz yurt disindakiler icin hicte hos olmuyo uluslararasi ucuslarda ali bey lutfen

Pegasus Hava Yolları, uygun fiyatlı ve zamanında gerçekleştirdiği uçuşlarıyla Ramazan Bayramı’nda da seyahat edenlerin değişmez tercihi oldu.

Ramazan Bayramı’nın hızlı trafik akışında misafirlerinin seyahatlerinin aksamadan sürdürmesini sağlayan Pegasus, 07-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirdiği toplam 1.659 uçuşla, 256.072 misafirini %94,54 zamanında kalkış oranıyla  zamanında seyahat noktalarına ulaştırdı.

İŞTE PEGASUS'UN BAYRAM PERFORMANSI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Şu yorumlara baktığımda yine bu işi bildiğini zannedenlerin iş başında olduğunu görüyorum.şimdi benim aldığım biletteki tarife kalkış saati olabilir mi? Şu çok bilmişlikleri bırakalım lütfen. Ben de thy deyim ve hiçde sizin dediğiniz gibi ölçülendirilmiyor. Tarifedeki kalkış saati kapı kapatma saatidir.Kalkış saati hiç bir zaman değerlendirmeye alınmaz. O zaman sadece pilotların flight time için aldığı zamandır. Varış zamanı olarak ta uçağın indiği saat alınır. Bu bütün havayollarında aynıdır. Arkadaşın dediği gibi olsa THY nin bana zamanında kalkan 1 tane uçağını gösteremez. Ayrıca yine Pegasus THY benzetmesi yapılmış. Pegasus un bir iddiası yokken sizin bu iddianız nedendir? Anlamak mümkün değil. Haber Pegasus ile ilgili THY ile değil. Yorumlarınız habere uygun olması için biraz dikkatli okuyun ve düşünün lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalana gel ~ 9 yıl önce
Biz Pegasus olarak;seferimizde üç saat tehir olduğu zaman kağıt üzerinde seferi iptal ediyoruz ve üç saat sonra aynı seferi sanki yeniymiş gibi tekrar koyuyoruz.Böylece ilgili seferde istatistiklere sıfır gecikme yansıyor.Nasıl cin fikir di mi :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gercekler ? ~ 9 yıl önce
Bunu kime lanse ediyor anlamiyorum. Bu seylere onem verenler zaten hesaplama yapilirken kapi kapatma suresinin baz alindigini biliyor zaten. Gercek olan tekerin yerden kesildigi andir veya +10dk.taxi suresi belki. Saw'da kapiyi kapattiktan sonra yogun piklerde(08.00 / 20.00) yarim saat ucaklarin sira bekledigi oluyor , hem de her gun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 9 yıl önce
Tk nın 1 günlük uçuş sayısı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asd ~ 9 yıl önce
ne alaka
bvgra ~ 9 yıl önce
Bayağı bayram ettik evet. Cuma günü saat 14:10 da kalkması gereken esb-saw uçağı ekranlarda görünen kalkış saatinden yaklaşık 20 dakika geç kalktı. Kapıdaki görevlilere sorduğumuzda ise biz havaş personeliyiz pegasus 10 dakikaya kadar olan rötarlar için bilgi ekranlarını değiştirmiyor gibi bir açıklama geldikten sonra bu rakamların ne kadar gerçekçi olduğunu sorgulamak gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bekleme dahil degil ~ 9 yıl önce
THY nin kalkis varis bilgilerinde ucagin tekeri kestigi an yani real time veriliyor PGS ise kapiyi kapattigi ani esas aliyor. Bunu zaten varis saati bilgilerinde de gorebilirsiniz. Dolayisiyla pistte artik SAWda da uzun bekleme sureleri oluyor artik eskisi gibi gel uc gel kon donemi gerilerde kaldi o nedenle bu %95 rakami tam dogruyu yansitmiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lorient ~ 9 yıl önce
iyisiniz guzelsiniz allah daha cok versin versin,de sayin ali sabançi ucaklarda hala bi su bi kahveyi cok goruyonuz buradan ali sabanci beye sesleniyorum buna bi cozum bulun lutfen biz yurt disindakiler icin hicte hos olmuyo uluslararasi ucuslarda ali bey lutfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 9 yıl önce
İç hatlar için değil de dış hatlari için katılıyorum...
Low-cost ~ 9 yıl önce
Low-cost airline principles Low-cost airlines all differ in their service offerings but by definition feature some or most of the following principles: Standardized fleet (lower training, maintenance costs; purchasing aircraft in bulk) Remove non-essential features (non-reclining seats, no pilot autothrottle, no frequent flyer schemes) Use of secondary airports (lower landing fees, marketing support) Rapid turnaround (less time on the ground, more flights per day) Online ticket sales (no call centres or agents) Online check-in (fewer check-in desks) Impose baggage charges (fewer bags mean faster loading of aircraft and allow for extra revenue for checked bags) Do not use jet-ways (avoiding extra airport charges) Have staff do multiple jobs (cabin crew also check tickets at the gate, clean aircraft) Hedge fuel costs (buying fuel in advance when it is cheaper) Charge for all services (including on-board services, reserved seating, and extra baggage) Do not use reserved seating (which slows down the loading of the aircraft) Charge for checked bags (which slows down loading of the aircraft) Charge for last minute baggage check-in (which slows down loading of the aircraft) Fly point to point (passenger transfers to other flights are not accommodated) Keep aircraft on the ground for very short time (lower airport charges) Carry very little extra fuel (reducing the weight of the aircraft) Have the plane outfitted with cost-cutting modifications as winglets[3][4][5] Route planning before aircraft arrives at airport (saving time on the ground)
xxx ~ 9 yıl önce
pegasus low costtur hiçbir low costta da bunlar dahil olmaz. begenmeyen ucmaz begenen ucar. ne kadar ekmek o kadar kofte meselesı tamamen duygusal yani
saint ~ 9 yıl önce
Low cost ile uctugunuzu unutmayiniz. Ya paraniza kiyip dierleriyle ucun yada suyun kahvenin parasina razi olun..
lorient cansın ~ 9 yıl önce
bu siteye girecek kadar bilgiyi buluyorsun da hala su diye direniyorusun #direnerikli canım diren bir şey yazarken birazcık olsun düşünün ya, komik duruma düşürme kendini 15 beğeni yapanlarada sabır diliyorum :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000