28 Ağustos 2017, Pazartesi 11:16:16

Onur Air İzmir-Moskova'ya hazırlanıyor

Rusya'dan direk tarifeli sefer gerçekleştirilmeyen İzmir için ilk adımı Onur Air atmaya hazırlanıyor.
  • A101 işçileri bile örgütlenip haklarını savundular haberlerden inceleyin ayrıca maaşları 2000 lira :) Yani onur air km ve ka lerinden daha fazla alıyorlar. Ya hep birlikte hareket edin yada susun buraya yazmayın boşuna.
  • Ücretsiz izin is COMİNG
  • kusbeyin valla ayakta alkışlıyorum ancak bu kadar güzel yorumlanabilirdi. lutfen biletleri de 3euro sabitleyin nolurr
  • Yaşasın açlık oyunları
  • Bilet alirken euroyu 3den mi alacaksiniz? Bir de bilet parasinin yarisini simdi yarisini bayramdan sonra versek olur mu? Olmaz tabi! O zaman siz neden aynisini emekcilerinize yapiyorsunuz???
  • İzmir Moskova uçuşları yıllardır bekleniyor kimse adım atmıyor. Birisinin öncülük yapması lazım artık..
  • Siz gidin maaşları ödeyin. Akıl oyunlarınıza reklamı dahil edersiniz sonra.
  • Ruslar bi İzmir'i talan etmemişlerdi orayı da ederler şimdi. Antalya'nın rezaleti ortada
  • Gül gibi Almanyaları bıraktınız. Personelinizde rusya uçuşlarından para kazanamıyormuş. Artık emekli olma vakti gelmedimi sizcede?
  • Atco ya okeyli pass ları durdurdunuz.Tekrar başlamasını bekliyoruz saygılar

Rusya'dan Türkiye'ye turist akışı Antalya dışındaki bölgelere de yoğunlaşmaya başlayınca Rus turist akışının en yoğun olduğu şehirler arasında olmasına rağmen Rusya'dan direk tarifeli sefer gerçekleştirilmeyen İzmir için ilk adımı Onur Air atmaya hazırlanıyor.

86. Uluslararası İzmir Fuarı sonrası Rus ve Türk işadamı ve sanayiciler tarafından kuvvetle seslendirilen "Moskova-İzmir arası direkt uçak seferi" isteğine Onur Air'den yanıt geldi.

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, yaz başında başlattıkları Moskova-İstanbul seferlerinden çok memnun olduklarını ve sefer sayısını artırmayı, ayrıca Moskova-İzmir seferi için de hazırlık yaptıklarını söyledi.

Rusya'dan bu yıl Türkiye'ye gelecek turist sayısının 2015 seviyesine gelip geçeceğini dile getiren Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, İzmir'in açılacak en iyi destinasyon olacağını söyleyerek, "Rusların talebi doğrultusunda doğru bir tercih diyebiliriz" dedi.

Moskova-İstanbul seferlerine başladıklarında tereddütleri olduğunu ifade eden Tosun, sözlerine şöyle devam etti: "Zhukovsky bir şehir meydanı değil. Moskova için şehir terminali olarak tanımlanan alanlar Şeremetyevo, Domodedovo ve  Vnukovo. Onun dışındaki meydanlar şehir meydanı değil. Buna rağmen ümit ettiğimizden çok daha iyi bir trafik yakaladık, gayet iyi gidiyor. Yüzde 88-89 civarında bir doluluk oranı yakaladık. Tabii bu biraz da fiyatla ilgili bir konu çünkü diğer meydanlara göre fiyatlar biraz düşük."

Durumdan memnun olduklarını ve yolcu sayısında artış beklediklerini söyleyen Tosun, "Şu an üzerinde çalışıyoruz ve Domodedova'ya izin alırsak buradan da uçmaya başlayacağız ve Zhukovsky alanından uçuş sayısını belki üçte bırakacağız, Domodedova'dan da uçmaya başlayacağız. Eğer olmazsa Zhukovsky'den haftada yedi güne çıkarız ve üzerinde çalıştığımız İzmir'e başlayabiliriz. İzmir açılacak en iyi destinasyon olur. Rusların talebi doğrultusunda doğru bir tercih diyebiliriz. Çünkü biz Türkiye'yi yalnız Antalya diye tanıttık, İstanbul diye tanıttık, ama buranın İzmir'i var, Dalaman'ı da var Bodrum'u, Kayseri'si, Erzincan ve Erzurum'u da var... Yani bunları yavaş yavaş direk seferlerle tanıtmak lazım." dedi.

İzmir konusunda çalışmaların başladığını bildiren Tosun,  "İzmir çok yeni bir olay. İzmir'in biz böyle talep göreceğini bilmiyorduk, Rusların da böyle bir talebi yoktu, İzmir fuarından önce. Fakat bu İzmir fuarından sonra oluştu." dedi.

5 milyona yakın Rus gelecek

Antalya'dan yaz döneminde pek sorun yaşanmadığını da ifade eden Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, "Tahmin ediyorum Rusya'dan Türkiye'ye özellikle Antalya bölgesine olan taşımaların 2015 senesinin değerlerini yakaladık. Bu sene 5 milyona yakın Rus gelecek diye düşünüyoruz, dolayısıyla Rusya bizim için özel bir pazardır" dedi.

Sözlerine devam eden Tosun, "Ama ikili anlaşmaların getirdiği bazı kıstaslar var yani iki ülke arasında ulaştırma bakanlığının bazı anlaşmaları var. Her şehir ile İlgili kısıtlamalar var, tayin edilmiş havayolları var. Dolayısıyla bu kapasite üzerine çıkmak biraz zor. Hala Türkiye'den talep edilen charterların Rus yolcu tarafından kabul görmediğini biliyoruz. Onlar turistleri kendi taşıyıcıları taşısın diyorlar. Dolayısıyla Türk taşıyıcılar hala turistik charter seferleri düzenleyemiyorlar. Yaptığımız seferlerin hepsi tarifeli seferlerdir. Yani bu charterlar da açılsa Türklere işte o zaman bazı rahatlamalar olacak.

Son zamanlardaki gelişmelerin getirdiği o kadar büyük bir trafik artışı oldu ki yani bunlara yetişemiyoruz. Hem Rus taşıyıcılar yetişemiyor hem biz Türk tarafı yetişemiyoruz. Dolayısıyla bir de Türk taşıyıcıların tarifeli sefer planlama zorunluluğu var. Yani biz charter yapamıyoruz charter yapanlar Ruslardır. Onu söylemeye getiriyorum, eğer iki ülke arasındaki makamlar oturur da sivil havacılık bakanlıkları ulaştırma bakanlıkları oturup da işte Türkiye ile Rusya arasında open sky dediğimiz Avrupa ile yaptığımız bir anlaşma türüne getirirlerse her iki ülkede kazanır. Rusya'dan Türkiye'ye yapılan turistik taşımalar veya business trafik yani iş trafiği de artar, Türkiye'den de artar. Türkiye'den Rusya'ya da giden bir sürü turist var, özellikle kış aylarında. İş tersine dönüyor, bu sefer başlıyoruz Türkiye'den Rusya'ya gitmeye. Rusya'da bizim için çok büyük bir destinasyon. Dolayısıyla yani eğer bu yakın gelecekte open sky dediğimiz anlaşmanın oluşması halinde bu trafik daha da artacaktır.

Rusya charterları Rus havayolu şirketlerine açtı ama Türkiye yapamıyor. Dolayısıyla onların hafiflemesi veya daha düzgün bir hale gelmesi yahut da bütün kısıtlamaları tamamen kaldıracaksın, işte 'Rostov'a iki tane taşıyıcı tayin ettim' demektense herkes gelsin uçsun demeliler. Mesela biz de böyle bir sıkıntı yok. Herkes gelip uçabilir çünkü charter var. Charterlar Antalya'dan uçuyor fakat İstanbul kurala bağlı." dedi. (Haberler)

Onur Air İzmir-Moskova'ya hazırlanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Örgütlen yada Sus ~ 5 yıl önce
A101 işçileri bile örgütlenip haklarını savundular haberlerden inceleyin ayrıca maaşları 2000 lira :) Yani onur air km ve ka lerinden daha fazla alıyorlar. Ya hep birlikte hareket edin yada susun buraya yazmayın boşuna.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teo Tusu ~ 5 yıl önce
Ücretsiz izin is COMİNG

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isyankar ~ 5 yıl önce
kusbeyin valla ayakta alkışlıyorum ancak bu kadar güzel yorumlanabilirdi. lutfen biletleri de 3euro sabitleyin nolurr

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 yıl önce
Yaşasın açlık oyunları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kusbeyin ~ 5 yıl önce
Bilet alirken euroyu 3den mi alacaksiniz? Bir de bilet parasinin yarisini simdi yarisini bayramdan sonra versek olur mu? Olmaz tabi! O zaman siz neden aynisini emekcilerinize yapiyorsunuz???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shu ~ 5 yıl önce
İzmir Moskova uçuşları yıllardır bekleniyor kimse adım atmıyor. Birisinin öncülük yapması lazım artık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 5 yıl önce
Siz gidin maaşları ödeyin. Akıl oyunlarınıza reklamı dahil edersiniz sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xxx ~ 5 yıl önce
Ruslar bi İzmir'i talan etmemişlerdi orayı da ederler şimdi. Antalya'nın rezaleti ortada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alamancı ~ 5 yıl önce
Gül gibi Almanyaları bıraktınız. Personelinizde rusya uçuşlarından para kazanamıyormuş. Artık emekli olma vakti gelmedimi sizcede?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanıt ~ 5 yıl önce
O alaman yolcularında. 10000 kat daha iyidir ruslar pis gurbetçiler
Atc ~ 5 yıl önce
Atco ya okeyli pass ları durdurdunuz.Tekrar başlamasını bekliyoruz saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yg ~ 5 yıl önce
Arkadaşım kendi çalışanına bile bedava paslar kalktı.paralıda bile sınırlama var sen hangi havasın.ayrıca thy ye torpil halen devam.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000