07 Aralık 2013, Cumartesi 10:09:36

ATİLAY AYÇİN: "KORKMUYORUZ"

AirportHaber, Hava-İş Sendikası 27. Olağan Genel Kurulu'nun nabzını tutuyor... Genel kurula sayılı saatler kala Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, yarıştan çekilen Gökkuşağı Hareketi'ne seslendi.
  • Vay be gokkusagi gokkusagi dediler butun arkadaslarim hepsi kandirildi mi yani bu sirketin bir oyunu muydu??benim icime sinmemisti yine de son anda gidip maviye verdim oyumu iyiki oyle yapmisim umarim hava-is isci sinifinin sendikasi olmaya devam eder. Ha bide kaptanlarimiz var tabi konusmaya gelince sazi ellerine alir birakmazlar koşa koşa oy verdiler turuncuya noldu?? Her zmnki gibi boşa kürek çekmisler haberleri yok! Zaten hep oyle olmadi mi grev de yok eylem de yok sonra size daha cok zam yapiliyo bizden .. Oyle yada boyle korkup kacicaklara yer yok o sendikada Atilay Aycini de oyle yada boyle kabul edip sendikanin basinda olmasi şart. Hepimiz için hayirli olur umarim sendikamiz elimizden gitmezse!!
  • greve cikamam borcum cok,aycine guvenmiyorum dediniz.Secim gunu yapmayin aman dedik aycin gitsin diye gidip gokkusagina oy verdiniz.Gokkusagi sizi ilk asamada satti daha.Simdi gelecek olan reformla yillarinizi verdiginiz sirkette bakalim neler olacak.kaptanlara bisey olmaz oda en fazla 3-5 yil sonra sira onlarada gelir.hadi bakalim satilmis kabin;alirsin 4 ikramiye,kalirsin tek basina otel odalarinda bundan sonra,zor bulursun teblig kurallarini,er gitgel seferlerini gormek nasip olur umarim bizlere.Utanmadan hala ucaklarda programim kotu dort bacak cok er larim hep 3 kare diye konusuyorlar,yazik lan size acinacak durumdasiniz.Helal olsun sn.Topcu size,bu sizin basarinizdir vede bizlere mustehaktir,
  • Gökkuşağı yazıklar olsun size verdiğim oya
  • KIM OLDUGU BILINMEYEN REFORM HAREKETI (AKP IKTIDARIN DESTEKLEDIGI GRUP) KARSISINDA TUM DELEGELER MEVCUT HAVAIS YONETIMI CATISI ALTINDA BIRLESMELI. ELLE TUTULUR TEK GRUP OLAN ATILAY AYCIN GRUBUDUR. GREVE CIKMAYARAK KENDI AYAGINA SIKAN THY CALISANLARI SENDIKALARINI DA TAMAMEN KAYBETMEK ISTEMIYORLARSA TEK COZUM REFORM HAREKETI KARSISINDA BIRLESMEKTIR. AMACIM KESINLIKLE ATILAY AYCIN PROPAGANDASI YAPMAK DEGIL AMA DIRENEN HAVA-IS SENDIKASI KAYBEDILMEMELI.DIREN HAVAIS MUCADELE SIMDI BASLIYOR
  • Kaptanlar şimdiye kadar hiç dik duramadılar hep THY yönetiminin emrinde oldular ne bekliyorsunuz.
  • madem seçime katılmayacaktınız neden önümüze çıktınız????? güzel soru.... cevabı açık ve net bir o kadar da mide bulandırıcı değil mi????

Gökkuşağı Hareketi'nin çekilmesinden sonra Hava-İş yönetiminin genel Kurula katılıp katılmayacağı merak edilirken Atilay Ayçin "Genel Kurula Katılıyoruz" dedi.

AirportHaber'e konuşan Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, "Genel kurulu erteleme gibi bir durum söz konusu değil... Böyle bir durum işverenin baskısı daha da artacaktı. Biz korkmuyoruz" ifadelerini kullandı.

Hava-İş'in 27. Olağan Genel Kurula katılmama kararı alan Gökkuşağı Hareketi'ne de seslenen Ayçin, "Madem genel kurula katılmayacaktınız. Neden delege seçimlerine katılarak bizim önümüze çıktınız?" şeklinde konuştu.

Hava-İş Sendiası 27. Olağan Genel Kurulu'yla tüm gelişmler AirportHaber'de olacak...

ATİLAY AYÇİN: "KORKMUYORUZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Onurlu ~ 9 yıl önce
Vay be gokkusagi gokkusagi dediler butun arkadaslarim hepsi kandirildi mi yani bu sirketin bir oyunu muydu??benim icime sinmemisti yine de son anda gidip maviye verdim oyumu iyiki oyle yapmisim umarim hava-is isci sinifinin sendikasi olmaya devam eder. Ha bide kaptanlarimiz var tabi konusmaya gelince sazi ellerine alir birakmazlar koşa koşa oy verdiler turuncuya noldu?? Her zmnki gibi boşa kürek çekmisler haberleri yok! Zaten hep oyle olmadi mi grev de yok eylem de yok sonra size daha cok zam yapiliyo bizden .. Oyle yada boyle korkup kacicaklara yer yok o sendikada Atilay Aycini de oyle yada boyle kabul edip sendikanin basinda olmasi şart. Hepimiz için hayirli olur umarim sendikamiz elimizden gitmezse!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
acizlik ~ 9 yıl önce
greve cikamam borcum cok,aycine guvenmiyorum dediniz.Secim gunu yapmayin aman dedik aycin gitsin diye gidip gokkusagina oy verdiniz.Gokkusagi sizi ilk asamada satti daha.Simdi gelecek olan reformla yillarinizi verdiginiz sirkette bakalim neler olacak.kaptanlara bisey olmaz oda en fazla 3-5 yil sonra sira onlarada gelir.hadi bakalim satilmis kabin;alirsin 4 ikramiye,kalirsin tek basina otel odalarinda bundan sonra,zor bulursun teblig kurallarini,er gitgel seferlerini gormek nasip olur umarim bizlere.Utanmadan hala ucaklarda programim kotu dort bacak cok er larim hep 3 kare diye konusuyorlar,yazik lan size acinacak durumdasiniz.Helal olsun sn.Topcu size,bu sizin basarinizdir vede bizlere mustehaktir,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Gökkuşağı yazıklar olsun size verdiğim oya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CHARTERER ~ 9 yıl önce
KIM OLDUGU BILINMEYEN REFORM HAREKETI (AKP IKTIDARIN DESTEKLEDIGI GRUP) KARSISINDA TUM DELEGELER MEVCUT HAVAIS YONETIMI CATISI ALTINDA BIRLESMELI. ELLE TUTULUR TEK GRUP OLAN ATILAY AYCIN GRUBUDUR. GREVE CIKMAYARAK KENDI AYAGINA SIKAN THY CALISANLARI SENDIKALARINI DA TAMAMEN KAYBETMEK ISTEMIYORLARSA TEK COZUM REFORM HAREKETI KARSISINDA BIRLESMEKTIR. AMACIM KESINLIKLE ATILAY AYCIN PROPAGANDASI YAPMAK DEGIL AMA DIRENEN HAVA-IS SENDIKASI KAYBEDILMEMELI.DIREN HAVAIS MUCADELE SIMDI BASLIYOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emekli ~ 9 yıl önce
Kaptanlar şimdiye kadar hiç dik duramadılar hep THY yönetiminin emrinde oldular ne bekliyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nesevimli ~ 9 yıl önce
Kaptanlar hiç bir zaman kendilerini İŞÇİ ve EMEKÇİ olarak görmediler.İşverenlerinin dostları ve arkadaşları olarak gördüler.
nesevimli ~ 9 yıl önce
Kaptanlar kendilerini İŞÇİ ve EMEKÇİ olarak görmedilerki.Hep işverenin dostu ve arkadaşı olarak gördüler.Maalesef.
açıklama, ~ 9 yıl önce
çünkü sendikacılık hareketi özünde bir sınıf hareketi olması geleneğini şimdi de tüm yozlaşmalara karşı da sürdürmektedir. bunun mücadelesi az da olsa verilmektedir. siz, aylık milyarlarca lira geliri olan kaptanlarla -ki, alacaklardır elbette- bu mücadelenin yapılacağını, en azından daha alt gelir gruplarında olanlar ile aynı duruş içinde olabileceklerini sanırım beklemezsiniz. o, anlamaz zaten, emekten,sömürüden,artı değerlerden, iş gücünden,asgari ücretten; bakış açısı maddi değerler ile ölçülüyorsa, yarın onlarda başlarına gelecek her türlü olaydan sorumlu olacaklardır. işte bahadır altan, gökkuşağı örneği.. geçmiş olsun. herkese saygılarımla.
güzel soru ~ 9 yıl önce
madem seçime katılmayacaktınız neden önümüze çıktınız????? güzel soru.... cevabı açık ve net bir o kadar da mide bulandırıcı değil mi????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000