02 Temmuz 2009, Perşembe 15:42:53

İŞTE AIR FRANCE KAZASIYLA İLGİLİ ÖN RAPOR

Rio De Janerio-Paris seferini yaptığı sırada Atlas Okyanusu'na düşen Air France uçağıyla ilgili ön rapor açıklanıyor.
  • yahu ne depremi, amaç reklam yapmak, her kaza mesajına yorum yazıp sitenin reklamını yapıyor arkadaş...siz de yorum yapıp kıymetlendiriyorsunuz:)
  • yada pilot dikkate almadıgı için cb ye girdi.böyle bir olayı ancak cb yapabilir
  • Gerçekten bu deprem takıntısı nereden çıktı... Geçen uzun uzun yazdık yorumları bir ara okuyun. Arkadaşım atmosferik koşullar şiddetli bir fırtına olduğunu söylüyor, yıldırım düşmüş olabileceğini söylüyor, uçağın sürat kaybettiğini söylüyor, anlaşılan yazılımsal bir sıkıntı olmuş bile olabilir deniliyor sen bu kadar önemli faktörü göz ardı edip de neden depremden çıkan elektromanyetik dalgalara takılıyorsun??? Ne istiyorsun zavallı depremden :) (şakay yapıyoruz kimse alınmasın lütfen)
  • Hoca taktin Depreme..!Tamam kabul ediyorum elektromanyetik bir etki olustu ve tayyare yonunu kaybetti diyelim,diyelim ki tum navigasyon sistemi coktu.Peki neden sadece bu tayyare?daha once de deedigim gibi Brezilya'nin Avrupa'ya giden gelen tum ucaklari o rotayi kullanir tabi avrupali hava yollari da.Sence neden sadece Air France etkilendi dersin? Havaci olmadigin belli,ben pilotum ve senin gibi sallayanini ilk defa goruyorum.Senin sanirim Deprem takintin var bence bir psikologa gorun derim. Selamlar.
  • Evet uçak uçuş yönünü nasıl kaybeder peki? nradar ve diğer aletlerin arıza yapması yada farklı şelikde yanlış göstermesi sonucu yanii geliyoruz deprem sonucu elektromanyetik dalgaların uçak sistemlerini etkilediğine. Burda bir kaç gün önce bazı havacı okuyucular bir uçağın düşmesine elektromanyetik dalgalar sebep olmaz diyordu. buyrun iste açıklama yukarda uçuş yönünü kaybetmesine sebep olan faktör. air France tarafından yapılan bu açıklama tabiki eldeki verilere göre yapılan bir şey esas sebep eğer olurda kara kutu bulunursa ancak ozaman anlaşılacak. Aşağıdaki sitede detay ... http://www.meteoquake.org/

Düşen Air France uçağıyla ilgili yetkililer şu sıralarda açıklama yapıyor.

Fransız yetkililer tarafından yapılan açıklamada iki ana nokta üzerinde duruldu:

1. Uçak havada parçalanmadı
2. Uçak havada olduğu sırasında uçuş yönünü kaybetmiş

Uçağın resmi olarak açıklanan ve kurtarılan parçaları şöyle:

6 Haziran tarihine kadar uçağın herhangi bir parçası bulunamadı. O tarihte ilk cesetler ve bazı parçalar çıkarıldı. Uçağın burun ve kuyruğundan yapısal elemanlar, motorun bir büyüp parçası ve ana kabinin parçaları çıkarıldı. Hiçbir kıyafet bulunamadı. Can yelekleri enkazdan uzakta ve kullanılmamış halde bulundu. Toplam 51 ceset çıkarıldı.

Kokpit duvarlarından birisi deforme olmuş halde bulundu. Mürettebat dinlenme odasının bazı kısımları da bulundu. Bu parçalardaki deformasyonlar alttan yukarıya doğru olduğundan uçağın havada parçalanmadığı, suya düşerek kırıldığı anlaşılmış oldu.

Kara kutu arama çalışmaları 10 Temmuz'a kadar devam edecek.

©AirportHaber.com

İŞTE AIR FRANCE KAZASIYLA İLGİLİ ÖN RAPOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 13 yıl önce
yahu ne depremi, amaç reklam yapmak, her kaza mesajına yorum yazıp sitenin reklamını yapıyor arkadaş...siz de yorum yapıp kıymetlendiriyorsunuz:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yada pilot dikkate almadıgı için cb ye girdi.böyle bir olayı ancak cb yapabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Gerçekten bu deprem takıntısı nereden çıktı... Geçen uzun uzun yazdık yorumları bir ara okuyun. Arkadaşım atmosferik koşullar şiddetli bir fırtına olduğunu söylüyor, yıldırım düşmüş olabileceğini söylüyor, uçağın sürat kaybettiğini söylüyor, anlaşılan yazılımsal bir sıkıntı olmuş bile olabilir deniliyor sen bu kadar önemli faktörü göz ardı edip de neden depremden çıkan elektromanyetik dalgalara takılıyorsun??? Ne istiyorsun zavallı depremden :) (şakay yapıyoruz kimse alınmasın lütfen)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hoca taktin Depreme..!Tamam kabul ediyorum elektromanyetik bir etki olustu ve tayyare yonunu kaybetti diyelim,diyelim ki tum navigasyon sistemi coktu.Peki neden sadece bu tayyare?daha once de deedigim gibi Brezilya'nin Avrupa'ya giden gelen tum ucaklari o rotayi kullanir tabi avrupali hava yollari da.Sence neden sadece Air France etkilendi dersin? Havaci olmadigin belli,ben pilotum ve senin gibi sallayanini ilk defa goruyorum.Senin sanirim Deprem takintin var bence bir psikologa gorun derim. Selamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Evet uçak uçuş yönünü nasıl kaybeder peki? nradar ve diğer aletlerin arıza yapması yada farklı şelikde yanlış göstermesi sonucu yanii geliyoruz deprem sonucu elektromanyetik dalgaların uçak sistemlerini etkilediğine. Burda bir kaç gün önce bazı havacı okuyucular bir uçağın düşmesine elektromanyetik dalgalar sebep olmaz diyordu. buyrun iste açıklama yukarda uçuş yönünü kaybetmesine sebep olan faktör. air France tarafından yapılan bu açıklama tabiki eldeki verilere göre yapılan bir şey esas sebep eğer olurda kara kutu bulunursa ancak ozaman anlaşılacak. Aşağıdaki sitede detay ... http://www.meteoquake.org/

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000