20 Aralık 2009, Pazar 20:50:48

UÇAKLAR ATATÜRK HAVALİMANI'NA İNEMİYOR(GÜNCELLENDİ)

İstanbul'da başlayan şiddetli rüzgar Atatürk Havalimanı'na inecek olan uçakların inişine engel oluyor. Uçakların bir çoğu Sabiha Gökçen Havalimanı'na yönlendirildi. Çok sayıda uçak da piste inemeyince pas geçmek zorunda kaldı.
  • SAW A İNDİDE NOLDU.YAKIT YOK HAREKATÇI YOK KOORDİNASYON YOK TRAFİKÇİ YOK YETKİLİ YOK.YOK OĞLU YOK.GELEN BİR ;KAZAYLA GELEN İSE BİN PİŞMAN...
  • Herşeyide biliriz zaten. Bilmediğimiz bir şey yok. Her konuda bir fikrimiz vardır, sektörün içinde veya dışında olmamız farketmez. Sektörde çalışıyorsak anında tüm çalışma yapısını çözeriz. Uzmanı çıkar konuşur, adama bok atarız. Bilmeyen senle aynı yanlış düşüncededir takdir ederiz. Bu yorum yapanlar bilirler mi CB nedir? Windshear nedir? Hangi uçağın rüzgar limitleri nedir? Hava koşullarından etkilenen uçakların başka meydana inişe karar verme süreçleri nedir? Pilota ne gibi yük bindirir, hava trafiğine ve kontrolöre ne gibi yük bindirir? Havadakileri geçtim yerdeki uçakları nasıl etkiler? Kapasite nedir? Planlama nedir? Akış ve yönetimi nedir? Havaalanında çalışan herkes HAVACI değildir malesef, ama bunun farkında da değildir konuşur
  • kaldi ki bahse konu günde yaşananlar olağanüstü meteorolojik şartlarda yaşanmış bir durumdur ve o gece havada bu durumu yaşayan pilotlar teşekkürlerini frekans değiştirmeden önce bildirmiş söylemek için fırsat bulamayanlarında ortada başarılı bir kriz yönetimi olduğunu takdir ettiklerine eminim.
  • Halbuki çok az bir zaman ayırarak,hayranı olduğu yabancı ülkelerde de gecikmelerin olduğunu anlık olarak takip edebilir,eğer biraz daha zaman ayırırsa bu gecikmelerin detaylarını rahatlıkla öğrenebilir diye düşünüyorum.hatta hatta herkesin bildiği siteden konuşmaları takipte edebilir..

 

Şiddetli rüzgar nedeniyle Atatürk Havlimanı'na uçaklar inemiyor. İlk gelen bilgilere göre Atatürk Havalimanı'na inmek isteyen uçaklardan bazıları iniş gerçekleştirmeyeceğini deklere ederek Sabiha Gökçen'e divert etmek istediğini belirtti. Bazı uçaklarda inişe geçtiği sırada şiddetli rüzgardan etikelenerek pas geçmek zorunda kaldı. Atatürk Havalimanı'ndan alınan ilk bilgilere göre yaklaşık birbuçuk saat şiddetli rüzgar olacak. Bu saatler arasındaniniş yapmak isteyen uçakların bazılarının divert edeceği ifade edildi.

Öte yandan Türk Havayolları'nın İstanbul'dan Urfa, Diyarbakır, Eskişehir, Onur Air Antalya sefelerinde bir saatin üzerinde gecikme yaşanıyor.

Az önce aldığımız bilgilere göre 5 THY uçağı, 1 Onur Air uçağı, bir Free Bird Airlines ve 1 Germania uçağı Atatürk Havalimanı'ndan Sabiha Gökçen Havalimanı'na divert etti.

UÇAKLAR ATATÜRK HAVALİMANI'NA İNEMİYOR(GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 8 yıl önce
SAW A İNDİDE NOLDU.YAKIT YOK HAREKATÇI YOK KOORDİNASYON YOK TRAFİKÇİ YOK YETKİLİ YOK.YOK OĞLU YOK.GELEN BİR ;KAZAYLA GELEN İSE BİN PİŞMAN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Herşeyide biliriz zaten. Bilmediğimiz bir şey yok. Her konuda bir fikrimiz vardır, sektörün içinde veya dışında olmamız farketmez. Sektörde çalışıyorsak anında tüm çalışma yapısını çözeriz. Uzmanı çıkar konuşur, adama bok atarız. Bilmeyen senle aynı yanlış düşüncededir takdir ederiz. Bu yorum yapanlar bilirler mi CB nedir? Windshear nedir? Hangi uçağın rüzgar limitleri nedir? Hava koşullarından etkilenen uçakların başka meydana inişe karar verme süreçleri nedir? Pilota ne gibi yük bindirir, hava trafiğine ve kontrolöre ne gibi yük bindirir? Havadakileri geçtim yerdeki uçakları nasıl etkiler? Kapasite nedir? Planlama nedir? Akış ve yönetimi nedir? Havaalanında çalışan herkes HAVACI değildir malesef, ama bunun farkında da değildir konuşur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kaldi ki bahse konu günde yaşananlar olağanüstü meteorolojik şartlarda yaşanmış bir durumdur ve o gece havada bu durumu yaşayan pilotlar teşekkürlerini frekans değiştirmeden önce bildirmiş söylemek için fırsat bulamayanlarında ortada başarılı bir kriz yönetimi olduğunu takdir ettiklerine eminim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Halbuki çok az bir zaman ayırarak,hayranı olduğu yabancı ülkelerde de gecikmelerin olduğunu anlık olarak takip edebilir,eğer biraz daha zaman ayırırsa bu gecikmelerin detaylarını rahatlıkla öğrenebilir diye düşünüyorum.hatta hatta herkesin bildiği siteden konuşmaları takipte edebilir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000