21 Ekim 2011, Cuma 11:50:39

THY’NİN YETKİLERİ İPTAL EDİLDİ!

Türk Hava Yolları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün ihmalkarlığı nedeniyle büyük bir sorunla karşı karşıya kaldı. İşte THY’nin yetkilerinin iptal edilmesine neden olan sürecin hikayesi...
  • Bu bu işi öğrenemiyeceğiz. Hep bu 4 harfli kurumlardan çekiyoruz. Futbolda UEFA, Havacılıkta EASA. Kendimize göre kuralları yorumlayıp kendi sahamızda dünyanın en iyisiyiz. Deplasmana gidince kuralları bile tam olarak bilmediğimizden diskalifiye oluyoruz. Sonra kurumları ve Avrupa'lıları suçluyoruz. Türklerin 1071'de Anadolu'ya gelişinden hatta öncesinden beri Avrupa bizlere düşman ve hep fırsatını bulunca intikamını alıyor. Biz de fırsat veriyoruz. Suçlu ne de olsa Avrupa'da EASA bizde SHGM olan 4 harfli kurumlar.
  • Sektör bozuntuları başlıklı misafir, Sefa İNAN'nın Aynı suda iki defa yıkananlar, başlıklı yazısını , oku orada siz pırıl gençlerin abilerini, sizleri , geleceğinizi ve o anlattıklarının sizin yüzünüzden olduğunu anlatıyor. Ama sizin suçunuz yok, 1.500 TL maaşa böyle, değil mi? Ya da o bahssettiğiniz şirketlere kapağı atmak için yapılan , onca alavere, dalavere... http://www.airporthaber.com/ayni-suda-iki-kere-yikananlar-8230--925y.html
  • Lağımı pek biliyorsun anlaşılan sektöre girmeden önce çok mu foseptik temizledin?
  • Onun için artık THY nin açılımı artık TORPİL HAVA YOLLARI oldu artık.
Türk Hava Yolları’nın yurtdışında vermiş olduğu hat bakım yetkisi EASA (European Aviation Safety Agency) tarafından iptal edildi. 28 Temmuz 2011 tarihinde AirportHaber bu konuya dikkat çekerek, yetkilerin iptal edileceği uyarısında bulunmuştu. 
 
Bu uyarıya rağmen konunun önemini kavrayamayan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü THY’nin yetkilerinin iptal edilmesine neden oldu. Türk Hava Yolları, EASA’nın karşılıklı tanıma yetkisi çerçevesinde uçaklara EASA kuralları dahilinde bakım hizmeti verebiliyordu.
 
Türk Hava Yolları, yurtdışında hem kendi uçaklarına hem de yabancı şirketlere hat bakım hizmeti veriyordu. 
 
AirportHaber’in edindiği bilgilere göre THY  bu tehlikeyi Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın’a iletmiş ancak Yalçın’ın "Çok önemli bir şey değil" dediği iddia ediliyor. Haydar Yalçın'ın bu hatası yüzünden zor durumda kalan THY,  sorunu halletmenin yolunu buldu. THY, EASA’nın istediği yetkileri alabilmek için EASA tarafından yetkilendirilmiş Yunan Sivil Havacılığı’ndan kurs almaya başladı.
 
Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın’ın bu ihmalkarlığı THY’ye pahalıya patlarken, 2005 yılında Hollanda Sivil Havacılığı tarafından uçuşları durdurulan Onur Air’in bu sürece sürüklenmesinde de Yalçın’ın ihmalkarlığı olduğu belirtilmişti. Haydar Yalçın’ın uyarı yazışmalarını sümen altı ettiği iddia edilmişti.
 
Öte yandan dün AirportHaber’de yer alan Onur Air uçağının Fransa’da bağlanmasının ardından geçen yıl THY uçağının da bir gün bağlandığı ortaya çıktı. Fransa’nın 15 yaşını doldurmuş özellikle Airbus tipi uçaklara sürekli kusur bulduğu belirtildi. THY’nin bu sebeple Paris’e uzun süredir A340 uçaklarını göndermediği öğrenildi.
 
©AirportHaber Özel
THY’NİN YETKİLERİ İPTAL EDİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bu bu işi öğrenemiyeceğiz. Hep bu 4 harfli kurumlardan çekiyoruz. Futbolda UEFA, Havacılıkta EASA. Kendimize göre kuralları yorumlayıp kendi sahamızda dünyanın en iyisiyiz. Deplasmana gidince kuralları bile tam olarak bilmediğimizden diskalifiye oluyoruz. Sonra kurumları ve Avrupa'lıları suçluyoruz. Türklerin 1071'de Anadolu'ya gelişinden hatta öncesinden beri Avrupa bizlere düşman ve hep fırsatını bulunca intikamını alıyor. Biz de fırsat veriyoruz. Suçlu ne de olsa Avrupa'da EASA bizde SHGM olan 4 harfli kurumlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sektör bozuntuları başlıklı misafir, Sefa İNAN'nın Aynı suda iki defa yıkananlar, başlıklı yazısını , oku orada siz pırıl gençlerin abilerini, sizleri , geleceğinizi ve o anlattıklarının sizin yüzünüzden olduğunu anlatıyor. Ama sizin suçunuz yok, 1.500 TL maaşa böyle, değil mi? Ya da o bahssettiğiniz şirketlere kapağı atmak için yapılan , onca alavere, dalavere... http://www.airporthaber.com/ayni-suda-iki-kere-yikananlar-8230--925y.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Lağımı pek biliyorsun anlaşılan sektöre girmeden önce çok mu foseptik temizledin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Onun için artık THY nin açılımı artık TORPİL HAVA YOLLARI oldu artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000