17 Ekim 2012, Çarşamba 12:44:02

THY'DEN YENİ UYGULAMA

Türk Hava Yolları uçaklarda yeni bir uygulamayı daha başlattı. İşte o uygulamanın ayrıntıları...
  • Bu uygulamanın SkyTrax'ten alınması planlanan 5-Yıldız için olduğu aşikar. Yorumlara baktığınız zaman THY'de en kötü özelliklerden birisinin kokpit'in yolculara çok çok az bilgi veriyor ve çok az iletişime geçiyor olması. Hakikaten de diğer global şirketlere bakıldığı zaman maşaallah neredeyse hiç konuşmuyorlar, uçak kendi kendine gidiyor sanıyoruz :)
  • Grev yapanları bunları tokatlayacaksın dağıtacaksın çil yavrusu gibi diyen kaptanlar hadi bakalım iyi günleriniz;) acımıyorum hiçbirinize siz kabın memurlarınin hayatını tehlikeye soktunuz simdi sıra sizde ve sonra maalesef yolcuda
  • Bu anons dediginiz matbudur, noktalı yerelere .... İrtifa hava durumu konur, olur biter. Line up dan önce yada taksi sırasında beklerken. Okunabilir, FO arkadaşımız ise o sırada sırayı takip eder, ki zaten onun işi denebilir. Yada cruise de, pre landing de de, yaklaşma meydanı hakkında bilgi verilebilir. Bunu ben biliyorsam siz daha iyi bilirsiniz. Ayrıca burdan bir talebim va, o ki icao level sınavı var, neden bozuk ingilizceli Atpl sınavlarını yapıyorsunuz? Soru bankalarıda, cıkan sorulardada dil rezil. Hadi neyse; neden ingilizce? Bilgileri hicbir insan yapancı dilde ögrenemez, dikkat edin ögrenemez diyorum, once ana dile cevirir sonra, yine cevirerek ifade eder. Yani yabancı dilde egitim, özellikle böyle pratik bilim denebilecek tarzda egitim basarılı sonucları olmaz. Talebim şu, Atpl sınavları gerekirse daha zorlaşsın ama Türkçe olsun. Bununla ilgili başbakanlıga dilekçe girişimimiz olacaktır. Saygılarımızla
  • hazırlamsı 2 , yapması 10 saniye sürmez bile. Anonslar iyi bir ingce gerektirmez bile , anonsdan ingce seviyesi tespiti saçmalıkdır. Sürekli yapılan ezberlenen , genelde aynı kalıbın kullanıldığı bir konuşmadır anons. İngcesi olmayan adama ezberlet , biri iki çalıştır ingliz gibi anons yapar 1 saatde :) THY da herkesin ingce seviyesi gayet yeterlidir , cok daha iyi seviyelere cıkmaktadır. İngceden kaynaklanan hiç bir problem olmamıştır.

Türk Hava Yolları, artık uçaklarda kabin ekiplerine hoşgeldiniz anonsu yaptırmayacak. Uygulama kısa süre önce bütün uçaklarda başladı. Yolcular uçağa alındıktan sonra kalkış öncesi yapılan ‘hoşgeldiniz anonsu’ bundan böyle pilotlar tarafından yapılacak.

Yolculara uçuş hakkında kısa ön bilgi içeren açıklama bu uygulama öncesinde zaman zaman demo kaset yoluyla zaman zaman da kabin ekipleri tarafından yapılıyordu.

Yeni uygulama sonrası, süre ve irtifa gibi bilgilerin verildiği hoşgeldiniz anonsunu pilotların yapması kararlaştırıldı. Ancak bazı durumlarda demo kasetlerden de anons yapılabilecek. Bu uygulamanın gerekçesi hakkında bilgi edinilemedi.

 AirportHaber.com ÖZEL 

THY'DEN YENİ UYGULAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

SkyTrax'ten 5 Yıldız için... ~ 6 yıl önce
Bu uygulamanın SkyTrax'ten alınması planlanan 5-Yıldız için olduğu aşikar. Yorumlara baktığınız zaman THY'de en kötü özelliklerden birisinin kokpit'in yolculara çok çok az bilgi veriyor ve çok az iletişime geçiyor olması. Hakikaten de diğer global şirketlere bakıldığı zaman maşaallah neredeyse hiç konuşmuyorlar, uçak kendi kendine gidiyor sanıyoruz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sssstttttt ~ 6 yıl önce
Grev yapanları bunları tokatlayacaksın dağıtacaksın çil yavrusu gibi diyen kaptanlar hadi bakalım iyi günleriniz;) acımıyorum hiçbirinize siz kabın memurlarınin hayatını tehlikeye soktunuz simdi sıra sizde ve sonra maalesef yolcuda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptanlar ikramı da yapar ~ 6 yıl önce
Hayırdır,kaptanlarla derdin ne? anons yapmak bu kadar mı zor geliyordu? zaten onu da becerememişsiniz ki şimdi o işi de kaptanlar yapacak. yakında kendine iş aramak zorunda kalmayasın, bak yapamadığınız işleri başkasına veriyorlar ufak ufak. Aman dikkat et ellerin titremesin...
Kaptanlar ikramı da yapar a cevap ~ 6 yıl önce
güldürmeyin bizi ya...siz uçağı doğru düzğün kullanın yeter..ikram yapacaklarmış hadi yapın bakalım da görelim..sandviç yemekten başka işiniz yok..
şaka gibi ~ 6 yıl önce
Bir kabin memuru olarak kabindeki kader arkadaşlarımızın kaptanlarımızla bu şekilde konuşmasından utanç duydum..
Gariban İşsiz pilotlar Türkkuşu şubesi ~ 6 yıl önce
Bu anons dediginiz matbudur, noktalı yerelere .... İrtifa hava durumu konur, olur biter. Line up dan önce yada taksi sırasında beklerken. Okunabilir, FO arkadaşımız ise o sırada sırayı takip eder, ki zaten onun işi denebilir. Yada cruise de, pre landing de de, yaklaşma meydanı hakkında bilgi verilebilir. Bunu ben biliyorsam siz daha iyi bilirsiniz. Ayrıca burdan bir talebim va, o ki icao level sınavı var, neden bozuk ingilizceli Atpl sınavlarını yapıyorsunuz? Soru bankalarıda, cıkan sorulardada dil rezil. Hadi neyse; neden ingilizce? Bilgileri hicbir insan yapancı dilde ögrenemez, dikkat edin ögrenemez diyorum, once ana dile cevirir sonra, yine cevirerek ifade eder. Yani yabancı dilde egitim, özellikle böyle pratik bilim denebilecek tarzda egitim basarılı sonucları olmaz. Talebim şu, Atpl sınavları gerekirse daha zorlaşsın ama Türkçe olsun. Bununla ilgili başbakanlıga dilekçe girişimimiz olacaktır. Saygılarımızla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
basit ~ 6 yıl önce
hazırlamsı 2 , yapması 10 saniye sürmez bile. Anonslar iyi bir ingce gerektirmez bile , anonsdan ingce seviyesi tespiti saçmalıkdır. Sürekli yapılan ezberlenen , genelde aynı kalıbın kullanıldığı bir konuşmadır anons. İngcesi olmayan adama ezberlet , biri iki çalıştır ingliz gibi anons yapar 1 saatde :) THY da herkesin ingce seviyesi gayet yeterlidir , cok daha iyi seviyelere cıkmaktadır. İngceden kaynaklanan hiç bir problem olmamıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000