09 Şubat 2012, Perşembe 12:02:12

THY UÇUŞ AKADEMİSİ'NDE ŞOK!

Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi filosundaki uçaklar, Teknik A.Ş’nin EASA kriterlerini yerine getirmemesi üzerine uçuştan kesildi. Kriz nasıl aşıldı?
  • uçuş testine de fo sokmuş bunlar.
  • Bunda üzülecek savunulacak ne allahaşkına, bugün pegasus a gitsen isimsiz bir aday bilenen X kişinin tavsiye ettiği adaya oranla bir adım geride, Atlasjet almam der A kaptanın B yöneticinin oğlu girer,Turkuaz batmadan önce tüm kaptan çocuklarının tip eğitimi aldığı yer oldu sadece pilotajlıkda değil özel sektörde de durum bu,ne torpilliler üzülsün nede torpilsizler isyanetsin, bir an önce adam bulsun ne yazık ki hayatın gerçeği...
  • 2005 ilanıMühendiseğitimi kapsayan alım idi, sonra göktenvahiy geldi.İlan çekildi bir haftasonratekrarilan verildi busefer istatistik ve ekonometrieklendiadaylaralındı.Sonra ki,ITUkosgebde çalışan bir arkadaş mülakat önce elendi sonratekrar aranıp alındı.Son alım devlet erkanının rizeli genel md ü aradı önceelenen aday sonra alındı FIT e gitti. Hepsine allah kazasız belasız uçuş versin ama torpil/doğasında var.Daha çok örnek var.Her işte olduğu gibi
  • harbiden güzel hikaye anlatmışsın ama yemezler
Türk Hava Yolları’nın kokpit ihtiyacını karşılamak için 2004 yılı Kasım ayında kurulan THY Uçuş Akademisi’ndeki uçaklar yere indirildi.

Mayıs 2006‟da 16 pilot adayını mezun ederek THY kokpit ekibine ilk katkısını sağlayan ve bugüne kadar 117 öğrenciyi mezun eden Uçuş Akademisi filosundaki uçakların bakımlarını yapan Teknik A.Ş’nin, EASA’nın ön gördüğü iç denetimleri yerine getirmemesi üzerine filodaki uçakların uçuşuna yasak kondu.

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı EASA’nın THY Teknik A.Ş’nin iç denetimleri yapmadığı için THY Uçuş Akademisi’ndeki uçakların uçuşunun durdurulmasına yönelik isteği Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından uygulandı.

SHGM, THY Uçuş Akademisi’ne EASA’nın bu kararını iletti ve uçakların uçuştan çekilmesini istedi.

THY Akademi bunun üzerine bakım hizmetini  Top Servis ile katılımcı bakım firması anlaşması yaparak aştı. Ancak bundan sonra nasıl bir yol haritası çizileceği konusunda bilgi edinilemedi.

SHGM’nin, EASA’nın bahsettiği kriterler ölçüsünde THY Teknik A.Ş’yi denetlememesi sebebiyle bir süre önce kriz yaşanmış, Teknik A.Ş’nin bakım yetkisinin alınması dahi gündeme gelmişti.

THY Uçuş Akademisi’nde halen 59 pilot adayı eğitim görüyor. Öğrencilere, 210 saat uçuş eğitimi ve 1200 saat yer dersi veriliyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY UÇUŞ AKADEMİSİ'NDE ŞOK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

Misafir ~ 6 yıl önce
uçuş testine de fo sokmuş bunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bunda üzülecek savunulacak ne allahaşkına, bugün pegasus a gitsen isimsiz bir aday bilenen X kişinin tavsiye ettiği adaya oranla bir adım geride, Atlasjet almam der A kaptanın B yöneticinin oğlu girer,Turkuaz batmadan önce tüm kaptan çocuklarının tip eğitimi aldığı yer oldu sadece pilotajlıkda değil özel sektörde de durum bu,ne torpilliler üzülsün nede torpilsizler isyanetsin, bir an önce adam bulsun ne yazık ki hayatın gerçeği...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
2005 ilanıMühendiseğitimi kapsayan alım idi, sonra göktenvahiy geldi.İlan çekildi bir haftasonratekrarilan verildi busefer istatistik ve ekonometrieklendiadaylaralındı.Sonra ki,ITUkosgebde çalışan bir arkadaş mülakat önce elendi sonratekrar aranıp alındı.Son alım devlet erkanının rizeli genel md ü aradı önceelenen aday sonra alındı FIT e gitti. Hepsine allah kazasız belasız uçuş versin ama torpil/doğasında var.Daha çok örnek var.Her işte olduğu gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
harbiden güzel hikaye anlatmışsın ama yemezler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000