17 Nisan 2013, Çarşamba 17:31:03

THY UÇAĞI SERT İNDİ, PANEL ÇÖKTÜ

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Viyana seferini yapan uçağı sert iniş yapınca oksijen maskelerinin bulunduğu blok koptu.
  • dostum burada hak yenmese sunex kıla tüye bakıp insan gibi adamları bilerek ve isteyerek işe almak istemez vede gavur dostu olursa bizde böyle yorumlar yaparız, kaldıki bu yorumlar hakdır. yoksa kimseyi hata yaptı diye yargılamıyoruz, evet herkesin başına gelebilir, sevinmiyorum ben kendi adıma konuşayım, ancak benim ülkemde gavur dostu olanlar ve onların yandaşlarına karşı benim savaşım ve benim gibi düşünen arkadaşlarım, sizler kim oluyorsunuzda calışın malışın diyorsunuz sunex lise mezunu da alıyor, oysa bizler mühendisleriz, sahtekarlıkla toeicden 785 almadık diyemi bütün bunlar yada o gavur almanla ingliz edebiyatı yapmadık diyemi bütün bunlar, hangi hava yolu şirketi yaşa kıla tüye bakıyor, bunları düzeltmesi lazım sun ex denen firmanın öncelikle.. kimse kazaya sevinmez....
  • Sözkonusu inişteki şartları bilmeden ( iniş yapan pilotun tecrübesi, rüzgar, uçak sistemlerinin o anki yeterliliği, iniş yapan uçağın öncesinde kalkış yapan uçak tipi,vb....) yorum yapanların tümü önyargılıdır ve iyi niyetli değildir. Hayatından memnun olmayan herkes pusuya yatmış başkalarının hata yapmasını bekliyor.yazık.....aslında insana yakışmaz ama bu camianın içindeki insanlar profesyonel olmalıdır.ve bu camia içinde yer alan insanlara bu tarz yaklaşım yakışmaz. Değerlendirmeler doğru bile olsa üslup önemli.bugün o arkadaşımız yarın siz. Hepimiz hata yapabiliriz.hatalardan ders çıkarıp tekrarlamamak önemli. Lütfen bu kadar acımasız olmayın.
  • Leman hanım ne bilsin uçuş Emniyeti'ni. Yeter ki Leman hanım sıcak yemek yesin...
  • thy ve sunex'in uçuş emniyetini kazalarını kıyaslamak, thy ve pegasus'un kalkıştaki dakikliğini kıyaslamak kadar saçmadır, çünkü biri atatürk havalimanı gibi bir meydandan operasyon yapar, diğeri sabiha gökçen gibi boş bir meydandan. emniyet konusunda da, biri 80 yıllık uçak sayısı hızla artan, binlerce çalışanı olan, dünyanın heryerine uçan bir şirket, diğeri 20-25 yıllık, uçak sayında ve operasyonlarında stabilite olmayan gariban bir şirket. air france da 50'lerde 60'larda birsürü kaza kırım yaşamış. geçtiğimiz yıllarda da okyanus üstünde 330'u patladı. hmm demekki sunex air france'dan da daha iyiymiş. elmayla armutu kıyaslamak gibi birşey...

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Viyana seferini yapan uçağının inişi sırasında yolcular heyecanlı anlar yaşadı. Boeing 737-800 tipi uçağın kaptan pilotu piste sert şekilde iniş yapınca, başüstü dolaplarının altındaki blok (Passenger Service Unit-PSU)  aşağı düştü. 

TK 1899 sefer sayılı Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan bugün saat 14.35'te kalkan TC-JFL kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçak Viyana Havalimanı'na sert inince şiddetli sarsıntı yaşandı ve oksijen maskelerinin de bulunduğu bölüm koptu.


Oksijen maskeleri ve uçuş bilgi ekranlarının bulunduğu bölümün çökmesiyle uçakta bulunan yolcular kısa süreli panik yaşadı. Ancak şans eseri yolculardan yaralanan olmadı.

Uçuş ekibinin Sunexpress'ten THY'ye kaydırılan ve Sabiha Gökçen Havalimanı çıkışlı uçuşlarda görevlendirilenlerden oluştuğu bildirildi.


Uçağın bakıma alındığı kaydedildi.

Airporthaber.com

THY UÇAĞI SERT İNDİ, PANEL ÇÖKTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (73)

bak dostlar ~ 5 yıl önce
dostum burada hak yenmese sunex kıla tüye bakıp insan gibi adamları bilerek ve isteyerek işe almak istemez vede gavur dostu olursa bizde böyle yorumlar yaparız, kaldıki bu yorumlar hakdır. yoksa kimseyi hata yaptı diye yargılamıyoruz, evet herkesin başına gelebilir, sevinmiyorum ben kendi adıma konuşayım, ancak benim ülkemde gavur dostu olanlar ve onların yandaşlarına karşı benim savaşım ve benim gibi düşünen arkadaşlarım, sizler kim oluyorsunuzda calışın malışın diyorsunuz sunex lise mezunu da alıyor, oysa bizler mühendisleriz, sahtekarlıkla toeicden 785 almadık diyemi bütün bunlar yada o gavur almanla ingliz edebiyatı yapmadık diyemi bütün bunlar, hangi hava yolu şirketi yaşa kıla tüye bakıyor, bunları düzeltmesi lazım sun ex denen firmanın öncelikle.. kimse kazaya sevinmez....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotun biri ~ 5 yıl önce
Sözkonusu inişteki şartları bilmeden ( iniş yapan pilotun tecrübesi, rüzgar, uçak sistemlerinin o anki yeterliliği, iniş yapan uçağın öncesinde kalkış yapan uçak tipi,vb....) yorum yapanların tümü önyargılıdır ve iyi niyetli değildir. Hayatından memnun olmayan herkes pusuya yatmış başkalarının hata yapmasını bekliyor.yazık.....aslında insana yakışmaz ama bu camianın içindeki insanlar profesyonel olmalıdır.ve bu camia içinde yer alan insanlara bu tarz yaklaşım yakışmaz. Değerlendirmeler doğru bile olsa üslup önemli.bugün o arkadaşımız yarın siz. Hepimiz hata yapabiliriz.hatalardan ders çıkarıp tekrarlamamak önemli. Lütfen bu kadar acımasız olmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ah Leman hanım ah ~ 5 yıl önce
Leman hanım ne bilsin uçuş Emniyeti'ni. Yeter ki Leman hanım sıcak yemek yesin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emniyet ~ 5 yıl önce
thy ve sunex'in uçuş emniyetini kazalarını kıyaslamak, thy ve pegasus'un kalkıştaki dakikliğini kıyaslamak kadar saçmadır, çünkü biri atatürk havalimanı gibi bir meydandan operasyon yapar, diğeri sabiha gökçen gibi boş bir meydandan. emniyet konusunda da, biri 80 yıllık uçak sayısı hızla artan, binlerce çalışanı olan, dünyanın heryerine uçan bir şirket, diğeri 20-25 yıllık, uçak sayında ve operasyonlarında stabilite olmayan gariban bir şirket. air france da 50'lerde 60'larda birsürü kaza kırım yaşamış. geçtiğimiz yıllarda da okyanus üstünde 330'u patladı. hmm demekki sunex air france'dan da daha iyiymiş. elmayla armutu kıyaslamak gibi birşey...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000