02 Eylül 2011, Cuma 10:08:12

THY UÇAĞI PİSTTEN ÇIKTI

Türk Hava Yolları'nın bugün İstanbul- Bombay seferini yapan TC-JDM (İzmir) uçağı Mumbai Chhatrapati Shivaji Havalimanı'na inişi sırasında pistten çıktı. Uçakta bulunan 93 yolcu hızla tahliye edildi.
  • Ucakta 93 yolcu vardi diyor, siz hakkatten bazi seyleri okumadan yorum yaziyorsunuz. Hemen THY diye yaftaliyorsunuz. 93 yolcu varmis ucakta 97 degil. Bunu da soylemek icin havacilik uzmani olmak gerekiyor aha orada yaziyor iste.
  • Kaza kırım her an her pilotun başına gelebilir.Can kaybı olmaması sevindirici.FDM incelenir raporu yazılır şu an pilotları suçlamak yargısız infaz olur
  • Yağmurlu havada aceleniz neydi ? N8 'den sonra N9 ve N10'dan da terk edebilirdiniz.... hadi yine geçmiş olsun!!!
  • Oncelikle gecmisolsun diliyorum kokpit ekibine ve yolcularimiza.. Amerika tahsilli, ustun kararverme ve yonetme yetenegine sahip basta Gn.Mud.umuzden ve altindaki 3-5 isimden aciklama beklerdik aslinda sadece bu degil bu tarz olaylar icin..Motivasyon o kadar dusmus durumdaki duyduguma gore THY bunyesindeki gerek kokpit gerek kabin ekiplerinde...ama tabiki buna en buyuk sebep koltuklarindan kalkip ucusa bile snrm ayda 1 kez gidebilen burdaki onceden''uc silahsorler'' seklinde tabir edilen kisiler... sizler supersiniz biliyoruz, bilgi birikiminiz harika,ucunuzde ing. sinavina girseniz 'toplam' demiyorum, ayri ayri 900 alirsiniz :), bunuda biliyoruz, yada duyuyoruz cevremizden..iyiki sizler cikmiyorsunuz pistten!!!yoksa kim gelir o kolt
Olay yerel saatle sabah 04. 13'de meydana geldi. THY'nin Airbus A340-300 tipi TC-JDM kuyruk tescilli yolcu uçağı 93 yolcusu ile Chhatrapati Shivaji Havalimanı'na iniş için alçalmaya başladı. Piste teker koyan uçak yavaşladıktan sonra N8 taksi yolundan pisti terk etmek üzereyken yağmur nedeniyle kayganlaşan pistten toprak alana çıktı.

Yaşanan olayda yaralanan kimse olmazken, yolcular olası acil durum nedeniyle hemen tahliye edildi. Uçakta önemli hasar oluşmadığı belirtilirken, olay sonrasında pist 4 saat süreyle kapalı kaldı.

Hindistan Sivil Havacılık yetkilileri olayla ilgili soruşturma başlatırken, THY saat 09. 05'te Bombay- İstanbul seferi için Atatürk Havalimanı'ndan uçak gönderildi.

TC-JDM (İzmir) 1996 yılında Türk Hava Yolları filosuna katılmıştı.

THY UÇAĞI PİSTTEN ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (76)

Misafir ~ 7 yıl önce
Ucakta 93 yolcu vardi diyor, siz hakkatten bazi seyleri okumadan yorum yaziyorsunuz. Hemen THY diye yaftaliyorsunuz. 93 yolcu varmis ucakta 97 degil. Bunu da soylemek icin havacilik uzmani olmak gerekiyor aha orada yaziyor iste.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kaza kırım her an her pilotun başına gelebilir.Can kaybı olmaması sevindirici.FDM incelenir raporu yazılır şu an pilotları suçlamak yargısız infaz olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yağmurlu havada aceleniz neydi ? N8 'den sonra N9 ve N10'dan da terk edebilirdiniz.... hadi yine geçmiş olsun!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Oncelikle gecmisolsun diliyorum kokpit ekibine ve yolcularimiza.. Amerika tahsilli, ustun kararverme ve yonetme yetenegine sahip basta Gn.Mud.umuzden ve altindaki 3-5 isimden aciklama beklerdik aslinda sadece bu degil bu tarz olaylar icin..Motivasyon o kadar dusmus durumdaki duyduguma gore THY bunyesindeki gerek kokpit gerek kabin ekiplerinde...ama tabiki buna en buyuk sebep koltuklarindan kalkip ucusa bile snrm ayda 1 kez gidebilen burdaki onceden''uc silahsorler'' seklinde tabir edilen kisiler... sizler supersiniz biliyoruz, bilgi birikiminiz harika,ucunuzde ing. sinavina girseniz 'toplam' demiyorum, ayri ayri 900 alirsiniz :), bunuda biliyoruz, yada duyuyoruz cevremizden..iyiki sizler cikmiyorsunuz pistten!!!yoksa kim gelir o kolt

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000