27 Ekim 2014, Pazartesi 23:12:47

THY UÇAĞI ÇATLAK CAMLA İSTANBUL'A GELDİ

İtalya'nın başkenti Roma'dan İstanbul'a gelen Türk Hava Yolları (THY) uçağı, Roma'dan kalktıktan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne girdi. Uçağın ön camında hasar meydana geldi. İşte detaylar...
  • cama naylon mi yapistirmislar Ahiret Hava Yollari
  • Ya ben neyi merak ediyorum biliyormusunuz..tüm bu yorumlar içerisinde kendisine pilot yada teknisyen imajı vererek yazan insanlar gerçekten öyleler mi..Gerçek buysa..bu lavgar muhabetleri yapanlar canımızı ve uçakları teslim ettiğimiz pilotlar ve teknisyenlerse vay halimize..
  • tam ne ve nasil oldugunu bilmiyoruz ama dogru olan, bir pilot olarak soyluyprum, yuksek irtifada catlayan cam kirilsa buyuk bir ihtimalle kokpit ekibi ucamaz hale gelir ve ucak dusme tehlikesi yasardi. ne diyeyim, Allah korumus. boyle bir karar vermek bence cok yanlis.
  • Millet olarak SPOR ve SİYASET'i çok iyi bilir fikir yürütürüz.Görüyorum ki UÇAKLAR'da yeni ilgi alanımız olmuş,herkes herşeyi çok iyi biliyor..!!

Türk Hava Yolları'nın (THY) İtalya'nın başkenti Roma'dan İstanbul'a gelen uçağı Leonardo da Vinci–Fiumicino Havalimanı'ndan kalktıktan sonra kuş sürüsüne çarptı.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre THY'nin TK1864 sefer sayılı Roma-İstanbul seferini gerçekleştirecek TC-JPP tescilli Airbus A320 tipi uçağı, yerel saat ile 18.55'de Leonardo da Vinci–Fiumicino Havalimanı'ndan havalandı.

Kalkıştan kısa bir süre uçak kuş sürüsünün içerisinden geçti. Uçağın sağ tarafına çarptan kuşlar nedeniyle ikinci pilotun önündeki camda hasar meydana geldi.

Uçağın kaptan pilotu, sefere devam etme kararı alırken, kabin ekibinden de acil inişe karşı hazırlıklı olmalarını istedi. Atatürk Havalimanı'na saat 22.50'de sorunsuz bir iniş gerçekleştiren uçak, yolcularını indirdikten sonra teknik hangara çekilere bakıma alındı.

©AirportHaber ÖZEL

THY UÇAĞI ÇATLAK CAMLA İSTANBUL'A GELDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
cama naylon mi yapistirmislar Ahiret Hava Yollari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALFA 24 ~ 4 yıl önce
Ya ben neyi merak ediyorum biliyormusunuz..tüm bu yorumlar içerisinde kendisine pilot yada teknisyen imajı vererek yazan insanlar gerçekten öyleler mi..Gerçek buysa..bu lavgar muhabetleri yapanlar canımızı ve uçakları teslim ettiğimiz pilotlar ve teknisyenlerse vay halimize..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
tam ne ve nasil oldugunu bilmiyoruz ama dogru olan, bir pilot olarak soyluyprum, yuksek irtifada catlayan cam kirilsa buyuk bir ihtimalle kokpit ekibi ucamaz hale gelir ve ucak dusme tehlikesi yasardi. ne diyeyim, Allah korumus. boyle bir karar vermek bence cok yanlis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt ~ 4 yıl önce
Camlar iç ve dış olmak üzere 2 adettir. Dış cam çatlar, iç cam sağlamsa göreve devam edilir. Bazı modellerde irtifa kısıtlaması bile yoktur. İrtifa / sürat kısıtlamalarında performans denetlemesi yapılır, kısıtlama olmazsa göreve devam edilir. Kaptan doğru yapmıştır.
Yalancı çoban ~ 4 yıl önce
Sen pilotsan ben de astronotum bilmeden uydurma
trkrcan ~ 4 yıl önce
Millet olarak SPOR ve SİYASET'i çok iyi bilir fikir yürütürüz.Görüyorum ki UÇAKLAR'da yeni ilgi alanımız olmuş,herkes herşeyi çok iyi biliyor..!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000