19 Haziran 2012, Salı 11:27:21

THY UÇAĞI ARIZA YAPTI (GÜNCELLENDİ)

Türkiye saati ile 00:50'de İstanbul-Osaka seferini yapmak üzere kalkan THY'ye ait TK 46 sefer sayılı yolcu uçağı, kalkıştan 4 saat sonra İslamabad yakınlarında teknik bir arıza nedeniyle tekrar İstanbul'a döndü.
  • Yazılan yorumlarda en çok tekniğe bu kadar yüklenilmesine üzülüyorum,insanların farklı şekilde bıyıklarının olması veya inanç sistemleri neden bu kadar önemli onu bir türlü kafam almıyor,biz yıllardır müslüman olduğumuz için burada hiç bir aşağılamaya maruz kalmadık,Türkiye'de insanlar müslüman kimliklerini biraz belli edince neden Fransa'da bile görmeyecekleri bakışları,aşağılanmayı görüyorlar? İnsanların müslümanlıklarını gizlice namaz kılarak saklamak zorunda kalmaları ya da bıyıklarını kesmek zorunda kalmaları Türkiye gibi bir yerde çok saçma geliyor, zaten bunu hiç bir Fransız dostuma anlatamadım. Ne giydiğiniz ne içtiğiniz ve nasıl yaşadığınızla değil işinizi nasıl yaptığınızla ilgilenilir burada,tüma Avrupa'da ve özellikle Amerka'da.THY buradan görüldüğü kadar inanılmaz hızlı büyüyor ve bu büyümeye herkesin destek olması gerektiğini düşünüyorum.
  • Kızgınlığın belli ama şu pozisyonda ettiğin laflar pek hoş değil eğer çıkmasaydın o uçağın içinde olma şansında olabilirdi. Ne demek uçakları ile canları yansın o uçakta senin arkadaşım dediğin insanlar görevli olacaklar, bu lafını pek yakıştıramadım.
  • arkadaşım ilkokul mezunyetinin varsa uçuş menzili nasıl hesaplanır sana anlıyacağın dilden anlatırım gönüllü olarak, tabi kapasiteni biraz zorlayabilir ama ben pes etmem kullanmadığın uzuvların işlev görene kadar sabırla anlatırım kardeşim.
  • ancak bu kadar cahil olunur diyorum. pes doğrusu netal yorgunluğu sadece küçük uçaklarda olurmuş fazla iniş kalkış yaptıkları için. Bunları maintanance guideline'lardan değil de sigara molasındaki çok bilen abilerinizden öğrendiğiniz belli oluyor. Ama size tavsiye havacılıık böyle bir camia değildir, bir gün sizde öğrenirsiniz.

Uçakta, Grand Prix Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Milli Takımı bulunuyordu.

Arıza yapan uçak bakıma alınırken, bir kısmı otele yerleştirilen yolcuların saat 13:00'te yeniden Osaka'ya gitmek üzere havalanacakları öğrenildi.

Bu arada Airporthaber'in edindiği bilgiye göre arıza yapan uçağın arızasının giderildiği ancak bu kez de kabin ekibi bulunamadığı bildirildi.

 

THY UÇAĞI ARIZA YAPTI (GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

:)) ~ 6 yıl önce
Yazılan yorumlarda en çok tekniğe bu kadar yüklenilmesine üzülüyorum,insanların farklı şekilde bıyıklarının olması veya inanç sistemleri neden bu kadar önemli onu bir türlü kafam almıyor,biz yıllardır müslüman olduğumuz için burada hiç bir aşağılamaya maruz kalmadık,Türkiye'de insanlar müslüman kimliklerini biraz belli edince neden Fransa'da bile görmeyecekleri bakışları,aşağılanmayı görüyorlar? İnsanların müslümanlıklarını gizlice namaz kılarak saklamak zorunda kalmaları ya da bıyıklarını kesmek zorunda kalmaları Türkiye gibi bir yerde çok saçma geliyor, zaten bunu hiç bir Fransız dostuma anlatamadım. Ne giydiğiniz ne içtiğiniz ve nasıl yaşadığınızla değil işinizi nasıl yaptığınızla ilgilenilir burada,tüma Avrupa'da ve özellikle Amerka'da.THY buradan görüldüğü kadar inanılmaz hızlı büyüyor ve bu büyümeye herkesin destek olması gerektiğini düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BURCU... Kardeşime.. ~ 6 yıl önce
Kızgınlığın belli ama şu pozisyonda ettiğin laflar pek hoş değil eğer çıkmasaydın o uçağın içinde olma şansında olabilirdi. Ne demek uçakları ile canları yansın o uçakta senin arkadaşım dediğin insanlar görevli olacaklar, bu lafını pek yakıştıramadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
333 menizli ~ 6 yıl önce
arkadaşım ilkokul mezunyetinin varsa uçuş menzili nasıl hesaplanır sana anlıyacağın dilden anlatırım gönüllü olarak, tabi kapasiteni biraz zorlayabilir ama ben pes etmem kullanmadığın uzuvların işlev görene kadar sabırla anlatırım kardeşim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
metalci ~ 6 yıl önce
ancak bu kadar cahil olunur diyorum. pes doğrusu netal yorgunluğu sadece küçük uçaklarda olurmuş fazla iniş kalkış yaptıkları için. Bunları maintanance guideline'lardan değil de sigara molasındaki çok bilen abilerinizden öğrendiğiniz belli oluyor. Ama size tavsiye havacılıık böyle bir camia değildir, bir gün sizde öğrenirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000