24 Mayıs 2016, Salı 16:39:27

THY pilot alım kriterlerinde değişiklik yaptı

Türk Hava Yolları (THY), yetiştirilmek üzere II pilot aday adayı ilanıyla ilgili resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayınladı.
  • TK'da pilot olacaksan lisansı Amerika'dan alacaksın. Lise ve üniversiteye bakmaz o iş.
  • boş boş esmiş gürlemişler....Aöf lise üniversite. Diyemiyor ki üniversite diplomamı aldım ama bir şey olamadım...
  • Buradaki yorumları okuyunca ülkemdeki üniversitelerin seviyesi zaten kendini belli ediyor. Arkadaşım pilotluk çalışma ve özveri işidir, diploma işi değil. Bunu o kaz kafalarınız almıyor ya o diplomalarınızı atın çöpe yemin ediyorum. Vallahi de Billahi de uçak uçurmak çok zor bir şey değil, gözünüzde büyütmeyin. (AÖF mezunu 737 F/O)
  • aöf diplomasını devletin okulu veriyor ve yine devletin kurumu olan thy, insanları işe alırken ya da şirket içi ilanlarda vs aöf mezunu hariç diye kabul etmiyordu! ülkemiz şartlarında insanların önceliği hayata tutunabilmek ve hem okuyup hem çalışabilmek. bunu da eğer aile durumunuz iyi değilse ancak aöf sayesinde yapabiliyorsunuz. kaldı ki sınavları hiç de kolay değil. aöf'e yazılın, sınavlarına girin, okulu bitirin öyle yorum yapın. geçmişten günümüze bu ülkede hırsızlara,soygunculara,yozlaşmış,çürümüş,işlevselliğini yitirmiş politika ve politikacılara,kurumlara,teröre vs giden paralar gençlere yatırım olsaydı insanların paraya ihtiyaç duymadan,geçim derdi olmadan okuma imkanları artabilirdi ve bugün aöf diye bir derdimiz de olmazdı! bu akıl,mantık ve vicdana sığmayan konuda doğruyu bulmuşlar nihayet...

Türk Hava Yolları (THY) Kokpit İstihdam Müdürlüğü, 2. pilot aday adayı pilot ilanı kriterlerinde değişiklik yaptı.

Daha önce aradığı 2. pilot aday adayı ilanında 4 yıllık lisans mezunu olması şartı koyan Türk Hava Yolları, bu şarta açıköğretimi de ilave etti.

THY'nin ilan değişikliğinde şu ifadelere yer verildi:

Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı ilan kriterlerinde yer alan:

“En az 4 yıllık lisans mezunu olmak” ibaresi
“En az 4 yıllık lisans mezunu (örgün veya açıköğretim) olmak” şeklinde değiştirilmiştir.

Adaylarımızın bilgisine sunarız.
Saygılarımızla,

THY A.O. Kokpit İstihdam Md.

THY pilot alım kriterlerinde değişiklik yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (157)

TK'da ~ 1 yıl önce
TK'da pilot olacaksan lisansı Amerika'dan alacaksın. Lise ve üniversiteye bakmaz o iş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÜNİ-AÖF-LİSE ~ 1 yıl önce
boş boş esmiş gürlemişler....Aöf lise üniversite. Diyemiyor ki üniversite diplomamı aldım ama bir şey olamadım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 1 yıl önce
Buradaki yorumları okuyunca ülkemdeki üniversitelerin seviyesi zaten kendini belli ediyor. Arkadaşım pilotluk çalışma ve özveri işidir, diploma işi değil. Bunu o kaz kafalarınız almıyor ya o diplomalarınızı atın çöpe yemin ediyorum. Vallahi de Billahi de uçak uçurmak çok zor bir şey değil, gözünüzde büyütmeyin. (AÖF mezunu 737 F/O)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
devletin diploması ~ 1 yıl önce
aöf diplomasını devletin okulu veriyor ve yine devletin kurumu olan thy, insanları işe alırken ya da şirket içi ilanlarda vs aöf mezunu hariç diye kabul etmiyordu! ülkemiz şartlarında insanların önceliği hayata tutunabilmek ve hem okuyup hem çalışabilmek. bunu da eğer aile durumunuz iyi değilse ancak aöf sayesinde yapabiliyorsunuz. kaldı ki sınavları hiç de kolay değil. aöf'e yazılın, sınavlarına girin, okulu bitirin öyle yorum yapın. geçmişten günümüze bu ülkede hırsızlara,soygunculara,yozlaşmış,çürümüş,işlevselliğini yitirmiş politika ve politikacılara,kurumlara,teröre vs giden paralar gençlere yatırım olsaydı insanların paraya ihtiyaç duymadan,geçim derdi olmadan okuma imkanları artabilirdi ve bugün aöf diye bir derdimiz de olmazdı! bu akıl,mantık ve vicdana sığmayan konuda doğruyu bulmuşlar nihayet...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nasıl yani ~ 1 yıl önce
Aöf ile alabilir almayabilir ona birşey diyemem ancak ben ve birçok mühendis arkadaşım bölüm okurken ayni anda açıktan işletme okuduk 4 yıllık. Sadece son gün çalıştım, kaldığım hiçbir ders olmadı. Hiç ders bile açmadan diploma aldım. Nasıl kolay değil şaka mı bu?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000