21 Nisan 2012, Cumartesi 10:21:46

THY PART TİME EKİBE SARILDI

Türk Hava Yolları, uzun süre önce terkettiği part time kabin memuru alımına yoğun yaz sezonu öncesi yeniden başladı. Sözleşme ne kadar süre ile olacak, ne kadar ücret alacaklar?
  • Gönül isterki işe başlayacak tüm arkadaşlarım kadrolu olsun. Demekki günün koşulları bunu gösteriyor.Dışarıdan bakıp eksik yada yetersiz bulduğunuz kabin memurlarının yanında, ilk uçuşunuzda nekadar yetersiz ve eksik olduğunuzu siz farkedeceksiniz. Bu iş düşündüğünüz kadar kolay değil. Sadece İngilizce bilmenin, lisans mezunu olmanın yeteceği bir iş değil. Unutmayın o kabinde herkesin bir bulunma nedeni var. Bunu uçan bilir. Önce yapacağınız yada yaptığınız işin mensuplarına, saygı ve sevgi duymalısınız.Yoksa bu işi değil 6 ay 6gün bile yapamazsınız. Uçuculuğa gönül vermiş herkesi seviyorum. Allah ülkemdeki herkesin gelirini arttırsın inşallah. Bu sayede bu işe sadece gönül verenler bizimle çalışmak ister. Yeni k/m arkadaşlarım HOŞGELDİNİZ
  • Oncelikle gecen yil elenen biri olarak yazmak istiyorum herseyini birakip isten izin alamayipta istifa edip butun umudunu bu ise baglayip elenen o kadar insana aciyorum cunku mulakatlarda neyin ne oldugunu goruyorsunuz.dilin var boyum var 2diplomam var ve elendim neden referans yok cunku ama orda boydan elensin kilodan elensin dili olmasi bi bakmissin bi telefonla hostes olmus :) maden alacaginiz kisiler belli neden binlerce insanin hakkina giriyorsunuz.etrafimda burada calisan cok kisi var ve ne dilleri var ne boylari 2 kelimeyi bir araya getiremiyorlar ama hemen hemen hepsi karadenizli bilmem anlatabildinmi:) bence referansi guclu olanlara dolgun maas digerlerine part time maasi olsun alsana fikir emine hanim boylelikle herkesinde olursun
  • Arkadaşım "7500 kişide en iyi buldukları 200ne dönüldü, bu sebeple bunların yl mezunu, 2 yabancı dil biliyo olmaları anormal değil" cümlemden, her yl mezununun 2 yabancı dil bildiğini düşündüğüm gibi sonuca varıyosan, vahh senle çalışan THY'nin haline. Merak etme bu kadar donanımlılar gelip bu şartlara seni işinden etmez, bence daha fazla yazma, boş teneke misali çok ses yapıyosun
  • İst Üni Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri mezunları dururken. Hemde senin akademi binanda 1 sene emek verip eğitim alan o insanlara verdiğin sözler daha dururken gidip elenen insanlardan yaptığın bu gayri resmi ilansız alımlarda kazananların yok biz bu maaşa iş yapmayız derlerken bu çocuklar senin şirketinde para almadan afedersiniz eşek gibi ekstradan gelip çalıştıkları halde sen hiç bir açıklama yapmadan bu insanları 7 ay bekletip o kadar bilinçle yetişmiş altı ustu toplasan 20 kişi bile etmeyecek bu insanları görmezden gelerek (malesef sizi alamıyoruz sebep? cevap yok ) nasıl senın sırtın yere gelicek? apronda deve deil deve sürüsü kessen yine bu günahtan arınamazsınız! Hakları haram olsun size bu okuyanların!(lütfen yayınlayın)
Türk Hava Yolları, yoğun yaz sezonu öncesinde kabin ekibi sıkıntısı yaşamamak için süreli çalıştıracağı kabin memurluğu alımı yapacağını duyurdu.

Uzun süre önce kabinde kaliteyi arttırmak amacıyla part time sistemi terkeden Türk Hava Yolları'nın, bu adımının 5 yıldızlı havayolu olma yolunda şirkete ne gibi etki edeceği tartışılırken, daha önceki alım sürecinde elenen adaylara 6 ay süreli part time iş teklifinde bulunuldu. 

Bu süreçte başarılı olan adayların alacakları ücretin 1600 - 1700 TL olacağı, 6 ayın ardından başarılı olan adayların ikinci 6 aylık süreçte süresiz sözleşmeli olarak istihdam edileceği de belirtildi.

İşte o mesaj;

 "Değerli Adayımız,

Ortaklığımızda kabin memuru olarak çalışmanıza ilişkin yapılan değerlendirmede süreçleri başarıyla tamamladınız, sizi tebrik ediyoruz.

Görev süreniz ilk etapta 6 ay olacaktır. Bu kapsamda öncelikle yaklaşık 2 aylık bir eğitim sürecinden geçeceksiniz. Eğitimi başarı ile tamamlamanız halinde Ortaklığımızda ‘part time statüde’ istihdam edileceksiniz.

Ücretiniz, uçuş saati başına brüt 25.- TL olacaktır. Şirketimizde kabin memurları ortalama aylık 80 saat uçmaktadır, sizin de aylık ortalama 80 saat uçuş gerçekleştirmeniz halinde yaklaşık 1.600.-1.700.- TL net ücret almanız söz konusu olacaktır.

Performansınıza bağlı olarak Ortaklıkça uygun görülmeniz halinde ikinci bir 6 aylık dönem görev yapmanız ve bu ikinci çalışma dönemini de başarıyla tamamlamanız halinde (müteakiben) belirsiz süreli (sürekli) hizmet akdi ile çalışmanız sözkonusu olabilecektir.

Eğitiminize başlamak üzere, aşağıda belirtilen belgelerle beraber 24 Nisan 2012 Salı günü saat 09:00’da Florya’daki THY Uçuş Eğitim Bşk.lığı’nda hazır bulunmanız gerekmektedir."

©AirportHaber.com ÖZEL
THY PART TİME EKİBE SARILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (79)

Misafir ~ 6 yıl önce
Gönül isterki işe başlayacak tüm arkadaşlarım kadrolu olsun. Demekki günün koşulları bunu gösteriyor.Dışarıdan bakıp eksik yada yetersiz bulduğunuz kabin memurlarının yanında, ilk uçuşunuzda nekadar yetersiz ve eksik olduğunuzu siz farkedeceksiniz. Bu iş düşündüğünüz kadar kolay değil. Sadece İngilizce bilmenin, lisans mezunu olmanın yeteceği bir iş değil. Unutmayın o kabinde herkesin bir bulunma nedeni var. Bunu uçan bilir. Önce yapacağınız yada yaptığınız işin mensuplarına, saygı ve sevgi duymalısınız.Yoksa bu işi değil 6 ay 6gün bile yapamazsınız. Uçuculuğa gönül vermiş herkesi seviyorum. Allah ülkemdeki herkesin gelirini arttırsın inşallah. Bu sayede bu işe sadece gönül verenler bizimle çalışmak ister. Yeni k/m arkadaşlarım HOŞGELDİNİZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Oncelikle gecen yil elenen biri olarak yazmak istiyorum herseyini birakip isten izin alamayipta istifa edip butun umudunu bu ise baglayip elenen o kadar insana aciyorum cunku mulakatlarda neyin ne oldugunu goruyorsunuz.dilin var boyum var 2diplomam var ve elendim neden referans yok cunku ama orda boydan elensin kilodan elensin dili olmasi bi bakmissin bi telefonla hostes olmus :) maden alacaginiz kisiler belli neden binlerce insanin hakkina giriyorsunuz.etrafimda burada calisan cok kisi var ve ne dilleri var ne boylari 2 kelimeyi bir araya getiremiyorlar ama hemen hemen hepsi karadenizli bilmem anlatabildinmi:) bence referansi guclu olanlara dolgun maas digerlerine part time maasi olsun alsana fikir emine hanim boylelikle herkesinde olursun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Arkadaşım "7500 kişide en iyi buldukları 200ne dönüldü, bu sebeple bunların yl mezunu, 2 yabancı dil biliyo olmaları anormal değil" cümlemden, her yl mezununun 2 yabancı dil bildiğini düşündüğüm gibi sonuca varıyosan, vahh senle çalışan THY'nin haline. Merak etme bu kadar donanımlılar gelip bu şartlara seni işinden etmez, bence daha fazla yazma, boş teneke misali çok ses yapıyosun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
İst Üni Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri mezunları dururken. Hemde senin akademi binanda 1 sene emek verip eğitim alan o insanlara verdiğin sözler daha dururken gidip elenen insanlardan yaptığın bu gayri resmi ilansız alımlarda kazananların yok biz bu maaşa iş yapmayız derlerken bu çocuklar senin şirketinde para almadan afedersiniz eşek gibi ekstradan gelip çalıştıkları halde sen hiç bir açıklama yapmadan bu insanları 7 ay bekletip o kadar bilinçle yetişmiş altı ustu toplasan 20 kişi bile etmeyecek bu insanları görmezden gelerek (malesef sizi alamıyoruz sebep? cevap yok ) nasıl senın sırtın yere gelicek? apronda deve deil deve sürüsü kessen yine bu günahtan arınamazsınız! Hakları haram olsun size bu okuyanların!(lütfen yayınlayın)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000