15 Aralık 2013, Pazar 19:58:25

THY MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Türk Hava Yolları Marka Müdürü Serdar Özer Öztürk'ün Twitter'da Fettullah Gülen ile ilgili attığı bir twit sonrası eleştirilerin hedefi olmuştu. Öztürk yine Twtiter'dan durumla ilgili açıklama yaptı...
  • Olayı kısaca özetlemek gerekirse; Hakketmeden geldiğin yeri garantilemek ve minnetini göstermek için yaptığın yalakalık başını yaktı.
  • Bence twiter gereksiz bişey hemen herkes bu ortamda birbirilerinin açıklarını arıyor medyaya malzeme lazım ya neyse bu benim görüşüm önemli olan gelindiği sonuç !
  • Thy'nin 2. Pilot aday adaylari secimi nezamam olacak?
  • İkinci gün de bitti. Bakalım Hamdi Topçu sözünün gereğini yapabilecek mi? Ayar çekilmiş! diyorlar ama ben inanmak istemiyorum:) Karadeniz delikanlısına sökmez bu numaralar.

Türk Hava Yolları'nda Marka Müdürü olarak görev yapan Serdar Özer Öztürk, mikro blog sitesi Twitter'daki hesabından geçtiğimiz Cuma günü bir twit attı.

Öztürk, attığı twitte Fettullah Gülen ile ilgili cinsel içerikli bir örnek verince sanal alem karıştı. Bir anda eleştirilerin hedefi olan Öztürk Twitter'da Trend Topic listesine girerken, bugün attığı yeni bir twitle yaşananların anlaşıldığı gibi olmadığını, niyetinin okul yıllarından tanıdığı bir arkaşına uyarıda bulunmak olduğunu içeren bir açıklama paylaştı.

İŞTE ÖZTÜRK'ÜN AÇIKLAMASIAttığım bir twit dolayısıyla bazı kötü niyetli kişilerin bilinçli bir şekilde bir linç kampanyası başlattığını hayret ederek izliyorum.

Yaşanan son gelişmelerin mümkün olduğunca dışında ve yaşananlara eleştirel bir dille tepki gösteren biri olarak Boğaziçi Üniversitesi'Nden arkadaşım olan İbrahim Öztürk'ün son günlerde maruz kaldığı twitterda hakaret olayından sonra kendisinin attığı ve ateşle körükle gitmek olarak algıladığım ve karşısına aldığı kitleyi daha daha kızdıracak bir twiti (1. numaralı resim) İRONİ YAPARAK, paylaştığı resmin ve twitin yanlış olduğu noktasında uyarmak istedim.
 
Attığım twite bakarsanız; paylaşılan resimle cevap olarak; çok net bir şekilde; Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden bir ismi, bir kızla böyle sarmaş dolaş caps'ler ve bunu paylaşırsanız, O gruptan bir kişide aynısını sizin değer verdiğiniz kişilere yaparsa, sonra sen buna tekrar karşılık verirsen, biz de bakıp bakıp eğleniriz şeklinde tamamen ironi ve yaptığının hatalı olduğunu göstermek maksadıyla attığım gayet net anlaşılıyor. Sadece yaşanan son olaylar değil, toplumun karşı karşıya getirildiği her olayda, gereğinden fazla, aşırı ve ayrıştırıcı tüm olaylarda bu mesajlara ve yayanlara karşı benzer tepkimi hep ifade ettim. Birbirini ahlaka aykırı, karşı tarafın istemediği bir şekilde, toplumu ayrıştıran, taraftarları kışkırtan benzer mesajları ve ifadeleri hiçbir şekilde doğru bulmadığımdan, yapılanın ne kadar yanşlış olduğunu göstermek maksadıyla attığım bir twitin yanlış anlaşılması oldukça üzücü.
 
Maalesef twitter'ın kişisel kullanıma dönük, rahat ifade dili, yaptığım ironinin karşı tarafta etkili olması amacıyla paylaşılan fotoğrafı betimleme kaygısıyla kullandığım ve hakaret kabul edilen ifadeler tamamen bunu yapanlara bir tokat etkisi oluşturmak maksadıyla atmışken, kullanılan ifadelerden dolayı haddini aşmış gözüküyor. Açıkçası yukarıda ifade etmeye çalıştığım niyetlerle atılan bir twitin atlış gayesine bakılmadan çarptırılması ihtimalini hiç düşünemedim. Düşüncelerimi ve paylaşışlan resimle ilgili görüşlerimin aynen arkasındayım.
 
Niyetim ve kastım çok net. Kullandığım dil ve tarz ise yanşlış anlaşılmaya açık. Yazmış olduğum bu tweet sonuçlarına bakınca beni de üzdüğü ve bazı kalpleri kırdığımı görmekten dolayı da ayrıca üzüldüm. Niyetimi ve kalbimdekileri paylaşmak istedim.
 
Herkese sevgiler, saygılar.
THY MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (70)

tactus ~ 4 yıl önce
Olayı kısaca özetlemek gerekirse; Hakketmeden geldiğin yeri garantilemek ve minnetini göstermek için yaptığın yalakalık başını yaktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bence twiter gereksiz bişey hemen herkes bu ortamda birbirilerinin açıklarını arıyor medyaya malzeme lazım ya neyse bu benim görüşüm önemli olan gelindiği sonuç !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Thy'nin 2. Pilot aday adaylari secimi nezamam olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ikincigün ~ 4 yıl önce
İkinci gün de bitti. Bakalım Hamdi Topçu sözünün gereğini yapabilecek mi? Ayar çekilmiş! diyorlar ama ben inanmak istemiyorum:) Karadeniz delikanlısına sökmez bu numaralar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000