07 Ağustos 2013, Çarşamba 01:02:06

THY KAPTAN PİLOTU KOKPİTTE KRİZ GEÇİRDİ

Türk Hava Yolları'nın Ercan-İstanbul seferini yapacak olan uçağın kaptan pilotu yolcuların içinde kriz geçirdi... İşte detaylar...
  • Hastalığın altında yatan başka sebepler olmasın.
  • bu pilotun son durumu ne bilen varmı? ramazanda oruçlu uçmaya devam ediyormu merak işte.
  • Artık eleştirmeyin bilmeden..göket kaptan prof bir kaptandır ve ekibini de yolcuları da herkesten çok düşünür..gökerim iyi oldun mu mühim olan sensin, gerisi tefferruattır!
  • Gökerim gibi çok deneyimli ve akıllı bir pilot iddalı olacak ama UÇUŞ camisanda çok enderdir, çok değerli, çok tecrübeli ve bilgili bir pilotu bu kadar çok saat uçuruyorsa kabahat kesinlike THY 'dedir pilotun ne kabahati olabilir kimsenin boş yere Gökere yüklenmeye hakkı yok, sara hastası da değil ayrıca, oruç yoğun ve uzun çaışma saatleri sonuç çok normal can bu dayanır mı? ...Pilot grip dahi olduğunda uçuş doktoru ilacını al uç diyorsa yapcak birşey yok!!Uzun saatler uçuşlar, dinlenmeden göreve çağrılmalar, en zor bölgelere yönlendirmeler .Sonuçta Göker kaptan da bir insan ve onun da canı var ve uçağında arkasında taşıdığı 200 kişinin sorumluluğunun son derece bilincinde olan bir kaptan pilot , yaptığı mesleğe duyduğu saygısından herkes % 100 emin olsun.THY de değil uçuş camiasında en kıymetli kaptanlardan biri kendisi, umarım Gökerim en kısa zamanda iyi ol ve işine dön inşallah, dualarım seninle..Sağlığına biran önce kavuşup insanları güvenle uçurmanı bekliyoruz..

Türk Hava Yolları'nın (THY) Kıbrıs-İstanbul seferini yapacak olan TK967 sefer sayılı uçağın kaptan pilotu Fırat Göker, uçuş öncesi hazırlık yapmak üzere Kıbrıs Ercan Havalimanı'na geldi. Göker , uçağa geçeceği sırada kriz geçirdi.

Kaptan Pilot Fırat Göker, hemen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bir süre sonra hastaneden tekrar uçağa gelen kaptan pilot Göker, herhangi bir probleminin olmadığını beyan ederek uçmak istedi. Ancak bazı yolcular Kaptan Göker'in terminalde bayıldığını gördüğü için uçmak istemedi.

Yolcuların olay çıkarması üzerine uçağa polis çağırıldı. Polisler yolculara 'Uçmak isteyen uçsun, istemeyen uçaktan insin' deyince Göker de kokpitten kabine çıkarak yolcuları ikna etmek için 'Ben iyiyim, sıkıntım yok' şeklinde konuşma yaparken yeniden kriz geçirdi ve uçağın içerisinde bayıldı.

Tekrar ambulansla hastaneye kaldırılan Fırat Göker'in epilepsi (sara) krizine girdiği iddia edilirken, uçağın kalkışı iptal edildi. Yolcular bir sonraki uçakla İstanbul'a gönderilmeye çalışılırken, İstanbul'dan bir başka uçucu ekibin Kıbrıs'a gönderildiği ve Kıbrıs-İstanbul seferini gerçekleştirecek uçağın 01.30'da İstanbul'a hareket edeceği AirprotHaber'e gelen bilgiler arasında. 

  ©AirportHaber ÖZEL  

THY KAPTAN PİLOTU KOKPİTTE KRİZ GEÇİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (64)

Güven ~ 4 yıl önce
Hastalığın altında yatan başka sebepler olmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sev, ~ 4 yıl önce
bu pilotun son durumu ne bilen varmı? ramazanda oruçlu uçmaya devam ediyormu merak işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Göker kaptan ~ 4 yıl önce
Artık eleştirmeyin bilmeden..göket kaptan prof bir kaptandır ve ekibini de yolcuları da herkesten çok düşünür..gökerim iyi oldun mu mühim olan sensin, gerisi tefferruattır!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
canım kaptanım ~ 4 yıl önce
Gökerim gibi çok deneyimli ve akıllı bir pilot iddalı olacak ama UÇUŞ camisanda çok enderdir, çok değerli, çok tecrübeli ve bilgili bir pilotu bu kadar çok saat uçuruyorsa kabahat kesinlike THY 'dedir pilotun ne kabahati olabilir kimsenin boş yere Gökere yüklenmeye hakkı yok, sara hastası da değil ayrıca, oruç yoğun ve uzun çaışma saatleri sonuç çok normal can bu dayanır mı? ...Pilot grip dahi olduğunda uçuş doktoru ilacını al uç diyorsa yapcak birşey yok!!Uzun saatler uçuşlar, dinlenmeden göreve çağrılmalar, en zor bölgelere yönlendirmeler .Sonuçta Göker kaptan da bir insan ve onun da canı var ve uçağında arkasında taşıdığı 200 kişinin sorumluluğunun son derece bilincinde olan bir kaptan pilot , yaptığı mesleğe duyduğu saygısından herkes % 100 emin olsun.THY de değil uçuş camiasında en kıymetli kaptanlardan biri kendisi, umarım Gökerim en kısa zamanda iyi ol ve işine dön inşallah, dualarım seninle..Sağlığına biran önce kavuşup insanları güvenle uçurmanı bekliyoruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000