29 Aralık 2012, Cumartesi 11:42:27

THY 2013 HEDEFİNDE NELER VAR?

Türk Hava Yolları, 2012 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde 2013 yılıyla ilgili hedeflerini açıkladı.
  • herhangi bir şirket bütün hedeflerine ulaşabilmek için,insan onurunu,emeğini,kanunları,ulusal ve uluslararası anlaşmaları hiçe sayıyorsa,tek önemli şey para ve sözde dünyada marka hale gelmek ise ve çalışanlarını bu uğurda hiç önemsemiyorsa ve buna seyirci kalmak bir yana adeta koltuk değneği gibi destek çıkanlar oluyorsa yapacak yorum kalmamıştır.Demek ki birilerinin hayatı tıkırında,demek ki birileri o birilerini iyi besliyor ki hakmış,emekmiş,vicdanmış umurlarında değil varsa yoksa büyüme hedefi vs,peki ya günahlardaki ve vicdansızlıktaki büyümeler ne olacak?biat ede ede insanlığını unutup,büyüklerinin?para babalarının,patronların kuklası ve şakşakçısı olmak yerine haksız yere işten atılanların,emeği sömürülerin yanında olunsa,bir kere de haklının ve ezilenin tarafında olunsa ama vicdan yoksa..................
  • İnsanlar, THY'nin 2013 yılı hedefleriyle kendi hedeflerini karıştırıyorlar. Ortaklık hedeflerini belirlemiş. Ülkenin misyonunu temsil eden bir şirketi, kendi emelleriniz için vurmanız ve yönetim kurlunu ve başkanını aşırı suçlamanız oldukça anlamsız ve bağlantısız. Mahkeme gidersiniz haklı olursunuz haklarınızı alrısınız. Sonra da mutlu olursunuz. Çünkü, haklarınızı aldınız. Medeni toplumlarda mahkeme kararı taraflara nihai mesajlar verir. Dünyanın sonu gelmez. Dünya THY'den ibaret de değil ki... Başka dünyalar da var. Başka şirketler de var. Terör estirenler, küçülür. Büyümek için akıl, hukuk, ahlak, çalışkanlık, dürüstlük, dünyada marka olmak, gibi bir takım etmenlerden geçmektedir. Yeteneklerini geliştirmiş toplumlar her zaman alternatiflerle doludur. Alternatifleri olamayanlar, işe yarama yeterliliği olmayanlardır. Yönetim THY'yi beş yıldız yapmak için uğraşırken birileri de batırmak için uğraşıyorsa bunu da görmek gerekecektir.
  • Sanki 24.dönem toplu sözleşme görüşmeleri yokmuş gibi 2013 ile ilgili hiçbir beklentiye giremez bu iş bilmez Hamdi Topçu ve tayfası.Sen önce hükümetle beraber grev yasağı getirip çalışanların haklarını ellerinden almaya çalış,sendikanın ve atılan çalışanların direnişiyle karşılaşıp köşeye sıkışınca bir oldu bittiyle grev yasağını kaldırt ama bunu protesto eden çalışanlarını üstelik mahkeme kararlarına rağmen işbaşı yaptırma ondan sonra da sanki 24.toplu sözleşme'de karşına ilk çıkacak madde 305 kişinin geri alınması yoksa külliyen greve gidilebilecek olması değilmiş gibi gelecek planları yap çok basiretsiz bu thy yönetimi.Umarım tüm çalışanlar thy yönetiminin kendileri için ne düşündüğünü artık çok net anlar (ankara base kapanınca ankaradakiler anlamış görünüyor) ve yılan artık kendilerine dokunmadan bertaraf edebilmek için sendikalarına ve 305 kişiye sahip çıkarlar biraz vicdanlarının sesini dinleseler yeter yoksa 2013'te thy personelini berbat bir çalışma ortamı bekliyor bu son şans!
  • 2013 yılının en buyuk hedefi %100 maaş alan kabin personelinin bir kısmından daha türlü bahanelerle kurtulup (eylem yaptınız attım yada baseinizi kapatıyorum gelemiyorsanız attım .....vb )partları doldurmak olacaktır.THY kabını İngilizce sınavına dikkat!!!!!

Türk Hava Yolları, 2013 hedeflerini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderiği açıklama şu şekilde açıkladı:

"Ortaklığımız 2013 yılında da büyümeye devam edecek olup, 2013 yılı hedeflerini de bu çerçevede belirlemiştir. 2013 yılında 115,2 Milyar AKK, 90,8 Milyar ÜYK ve %78,8 doluluk oranı ile 17,7 milyon iç hat; 27,3 milyon dış hat yolcudan oluşacak toplam 46 milyon yolcu taşımayı hedeflemektedir. Söz konusu ticari faaliyetlerin toplam 3,992 Milyon Litre akaryakıt tüketimi, 3,7 Milyar USD maliyeti ile gerçekleştirilmesi; toplam ciro'nun ise 9,7 Milyar USD olması beklenmektedir."

Öte yandan Türk Hava Yolları'ndan yapılan bir diğer açıklamada da "Ortaklık Denetim Kurulu üyesi iken istifa eden Sn. Naci AĞBAL'ın istifası ile boşalan Denetim Kurulu üyeliği için Anasözleşmenin 21. md.sine istinaden diğer denetim kurulu üyeleri tarafından seçilen Sn. İbrahim Halil KIRŞAN'in denetim kurulu üyeliği onaylanmıştır" denildi.

THY 2013 HEDEFİNDE NELER VAR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

vicdan yoksa? ~ 5 yıl önce
herhangi bir şirket bütün hedeflerine ulaşabilmek için,insan onurunu,emeğini,kanunları,ulusal ve uluslararası anlaşmaları hiçe sayıyorsa,tek önemli şey para ve sözde dünyada marka hale gelmek ise ve çalışanlarını bu uğurda hiç önemsemiyorsa ve buna seyirci kalmak bir yana adeta koltuk değneği gibi destek çıkanlar oluyorsa yapacak yorum kalmamıştır.Demek ki birilerinin hayatı tıkırında,demek ki birileri o birilerini iyi besliyor ki hakmış,emekmiş,vicdanmış umurlarında değil varsa yoksa büyüme hedefi vs,peki ya günahlardaki ve vicdansızlıktaki büyümeler ne olacak?biat ede ede insanlığını unutup,büyüklerinin?para babalarının,patronların kuklası ve şakşakçısı olmak yerine haksız yere işten atılanların,emeği sömürülerin yanında olunsa,bir kere de haklının ve ezilenin tarafında olunsa ama vicdan yoksa..................

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karın ağrısı ~ 5 yıl önce
İnsanlar, THY'nin 2013 yılı hedefleriyle kendi hedeflerini karıştırıyorlar. Ortaklık hedeflerini belirlemiş. Ülkenin misyonunu temsil eden bir şirketi, kendi emelleriniz için vurmanız ve yönetim kurlunu ve başkanını aşırı suçlamanız oldukça anlamsız ve bağlantısız. Mahkeme gidersiniz haklı olursunuz haklarınızı alrısınız. Sonra da mutlu olursunuz. Çünkü, haklarınızı aldınız. Medeni toplumlarda mahkeme kararı taraflara nihai mesajlar verir. Dünyanın sonu gelmez. Dünya THY'den ibaret de değil ki... Başka dünyalar da var. Başka şirketler de var. Terör estirenler, küçülür. Büyümek için akıl, hukuk, ahlak, çalışkanlık, dürüstlük, dünyada marka olmak, gibi bir takım etmenlerden geçmektedir. Yeteneklerini geliştirmiş toplumlar her zaman alternatiflerle doludur. Alternatifleri olamayanlar, işe yarama yeterliliği olmayanlardır. Yönetim THY'yi beş yıldız yapmak için uğraşırken birileri de batırmak için uğraşıyorsa bunu da görmek gerekecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu görüşü ~ 5 yıl önce
Sanki 24.dönem toplu sözleşme görüşmeleri yokmuş gibi 2013 ile ilgili hiçbir beklentiye giremez bu iş bilmez Hamdi Topçu ve tayfası.Sen önce hükümetle beraber grev yasağı getirip çalışanların haklarını ellerinden almaya çalış,sendikanın ve atılan çalışanların direnişiyle karşılaşıp köşeye sıkışınca bir oldu bittiyle grev yasağını kaldırt ama bunu protesto eden çalışanlarını üstelik mahkeme kararlarına rağmen işbaşı yaptırma ondan sonra da sanki 24.toplu sözleşme'de karşına ilk çıkacak madde 305 kişinin geri alınması yoksa külliyen greve gidilebilecek olması değilmiş gibi gelecek planları yap çok basiretsiz bu thy yönetimi.Umarım tüm çalışanlar thy yönetiminin kendileri için ne düşündüğünü artık çok net anlar (ankara base kapanınca ankaradakiler anlamış görünüyor) ve yılan artık kendilerine dokunmadan bertaraf edebilmek için sendikalarına ve 305 kişiye sahip çıkarlar biraz vicdanlarının sesini dinleseler yeter yoksa 2013'te thy personelini berbat bir çalışma ortamı bekliyor bu son şans!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hostesss ~ 5 yıl önce
2013 yılının en buyuk hedefi %100 maaş alan kabin personelinin bir kısmından daha türlü bahanelerle kurtulup (eylem yaptınız attım yada baseinizi kapatıyorum gelemiyorsanız attım .....vb )partları doldurmak olacaktır.THY kabını İngilizce sınavına dikkat!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000