26 Ocak 2012, Perşembe 10:53:03

SUNEXPRESS VE ANADOLUJET BİRLEŞİYOR

Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortaklığındaki Sunexpress ile THY’nin alt markası Anadolujet uçak mübadelesi yapacak. İşte iki havayolunun ortaklık formülü...
  • Bir de yer hizmetleri tek olursa mesela TGS daha iyi olacaktır.
  • NE diyeyim ki.... calıs senin de olur..... Rekabet kaliteyi dogurur.Siz de adam gibi isinizi yapın ,az konusup cok uçun ,sizlerde THY nın atık ucuslarını alın:))) Acaba Sun EX. personeline sorsanız kim istiyorki 4- 5 bacak ucus, kim isterki THY nın istemedigi ucusları yapmak... Biz emekciler adalet istiyoruz.Artık uçucularında bir kanunu kitabı olsun istiyoruz...Airport haber lutfen sesimizi duyur...
  • Arkadaş senin gibi adamlar yüzünden yurt dışından pilot geliyor bu ülkeye. Sırf para kazanmak için pilot olamayacak kişileri pilot okullarına yazdırırlar, İngilizceyi bırak Türkçeyi zor konuşan adamları pilot ederler. Ondan sonra da niye yabancı pilot var diye ağlar, Ulaştırma Bakanına, SHGM ve havayolu şirketlerine laf atarsınız. Önce çalışın hak edin sonra konuşun.
  • Bütün piyasada biliniyor ki SunExpress Teknik, çalışılmak istenmeyen şirket oldu çıktı. 3 kuruş kar etmek adına base bakımda yapılacak taskları line'a yığarsanız, tekniğin emeğinin karşılığını vermezseniz, tekniğin başına olduk olmadık 3 sene havacılık tecrübesi olan kişileri sırf ağızları laf yapıyor, yönetimle araları iyi, komşu çocuğu, memleketlim diye şef olarak atarsanız onlar da bilmedikleri işi yürütemez, ekipte huzursuzluk çıkarırlar elbet. Önce tekniğini düzelt, sonra büyü. Eski Sunexpress gibi ol da herkes sırada beklesin girebilmek için.
Sunexpress ve Anadolujet güçlerini birleştiriyor. THY’nin alt markası Anadolujet ile Lufthansa ve THY ortaklığındaki Sunexpress, maliyetleri kısmak için ilginç bir ortaklık formülünü hayata geçiriyor.

Kokpit ve kabin maliyetlerini kısmak için tasarlanan formüle göre, Anadolujet filosundaki 22 uçağı Sunexpress’e kiralayacak. Uçaklar Sunexpress tesciline geçecek ancak Sunexpress uçakları bu kez wet lease (ekibiyle birlikte) olarak Anadolujet’e kiralayacak. Anadolujet’te görev yapan kokpit ve kabin ekibi tekrar THY’ye dönecek. Filodaki uçaklar için Sunexpress yeni ekipler alacak. 
 
Bu ilginç ortaklık formülünün süreç içerisinde hayata geçmesi planlanıyor. Buna ilişkin olarak Sunexpress şimdiden ekip arayışlarına da başladı. Kariyer sitelerine ilan veren Sunexpress hem kabin hem de kokpit ekibi alacağını duyurdu. Kokpit ve kabin personelleri, operasyonun çeşitliliğine göre İzmir, Ankara, Antalya ve İstanbul gibi farklı illerde istihdam edilecek. 
 
 
SUNEXPRESS VE ANADOLUJET BİRLEŞİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

Misafir ~ 6 yıl önce
Bir de yer hizmetleri tek olursa mesela TGS daha iyi olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
NE diyeyim ki.... calıs senin de olur..... Rekabet kaliteyi dogurur.Siz de adam gibi isinizi yapın ,az konusup cok uçun ,sizlerde THY nın atık ucuslarını alın:))) Acaba Sun EX. personeline sorsanız kim istiyorki 4- 5 bacak ucus, kim isterki THY nın istemedigi ucusları yapmak... Biz emekciler adalet istiyoruz.Artık uçucularında bir kanunu kitabı olsun istiyoruz...Airport haber lutfen sesimizi duyur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Arkadaş senin gibi adamlar yüzünden yurt dışından pilot geliyor bu ülkeye. Sırf para kazanmak için pilot olamayacak kişileri pilot okullarına yazdırırlar, İngilizceyi bırak Türkçeyi zor konuşan adamları pilot ederler. Ondan sonra da niye yabancı pilot var diye ağlar, Ulaştırma Bakanına, SHGM ve havayolu şirketlerine laf atarsınız. Önce çalışın hak edin sonra konuşun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bütün piyasada biliniyor ki SunExpress Teknik, çalışılmak istenmeyen şirket oldu çıktı. 3 kuruş kar etmek adına base bakımda yapılacak taskları line'a yığarsanız, tekniğin emeğinin karşılığını vermezseniz, tekniğin başına olduk olmadık 3 sene havacılık tecrübesi olan kişileri sırf ağızları laf yapıyor, yönetimle araları iyi, komşu çocuğu, memleketlim diye şef olarak atarsanız onlar da bilmedikleri işi yürütemez, ekipte huzursuzluk çıkarırlar elbet. Önce tekniğini düzelt, sonra büyü. Eski Sunexpress gibi ol da herkes sırada beklesin girebilmek için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000