17 Mayıs 2013, Cuma 10:12:40

'SÖZLERİNDE DURMAZLARSA BEN NE YAPABİLİRİM?'

THY’de greve katılımın düşük olması üzerine gözler 24 yıldır Hava-İş Sendikası’nın başındaki isim Atilay Ayçin’e çevrildi. ‘Üyelerimiz sözlerinde durmadı’ diyen Ayçin’in gündeminde şimdilik istifa yok...
  • YORUMLARIN SAATİNE VE İÇERİĞİNE BAKIN 1 İLE 2 DAKİKA ARA İLE SADECE SENDİKA KARŞITI YORUMLAR. SANKİ BİRİLERİ ÖZELLİKLE HABERLERE YORUM YAZIYOR ARD ARDA? SANKİ BİRİLERİ "HER ZAMAN Kİ GİBİ" DEZENFORMASYON YAPIYOR. SANKİ SENDİKA DÜŞÜRÜLÜP YA LAĞV EDİLSİN YADA YİNE SENDİKA DÜŞSÜN SARISI KURULSUN DERDİNDELER. THY ÇALIŞANLARI, BU KRİTİK SÜREÇTE BELKİDE SON KEZ DE OLSA, SENDİKASINA SAHİP ÇIKMALI. GREV KIRILMAMALI. SENDİKA SEÇİMİNDE SENDİKAYA MUHALEFET EDERSİN İNDİRİRSİN AMA HAKLARINI SAVUNACAĞIN SON KURSUNU SIKACAGIN GREVI KIRARSAN YARIN BELINI KIRACAKLAR. PISMAN OLACAKSINIZ.
  • Sayın Ayçin ister beğenin ister beğenmeyin bu işi alnının akı ile 15 yıldır yapan biri.Eğer bir lokma ekmek fazla geçiyor ise boğazınızdan bu onun sayesindedir.bende tanımazdım bilmezdim ama uzaktan bosuna yorum yapmayınçok biliyorsanız siz olsaydınız sendıka başında.çekemeyenler hep olacaktır ama boşuna yorulmayın.THY SENDİKALI BİR İŞ YERİ OLMAYA DEVAM EDECEK! istemeyen gider.
  • Ama öyle ama böyle thy yönetiminde olsam bütün dizginler bende olduğu için sıfır zam ve hakların çoğunu geri alırdım...
  • Alço gazoz içirdi sanacak

Hava-İş Sendikası’nın Türk Hava Yolları’nda başlattığı grevde üçüncü güne girilirken, Hava-İş üyesi yaklaşık 16 bin çalışandan greve katılım sadece 500’de kaldı. 1989 yılından bu yana Hava İş sendikası Genel Başkanılığını yürüten Atilay Ayçin ise greve katılımın düşük olmasının ardından istifa etmesi gerektiği yönündeki eleştirilere ‘İstifaya niyetim yok’ yanıtını verdi.

Habertürk Gazetesi'nden Ünsal Ereke  imzalı habere göre; THY’de başlatılan greve katılımın düşük olduğunu kabul eden Ayçin, 'Ancak bu noktaya gelinmesinde kendimi istifa edecek bir durumda görmüyorum. THY tarafından haksız işten atılan 305 kişi işlerine iade edilmedikçe ve THY, çalışanı 16 bin sendika üyesinin haklarını korumadıkça görevimin başında bulunacağım’ dedi.

Havacılık sektöründe uygulanan baskılarla çalışanların çok kırılgan hale getirildiğine dikkat çeken Ayçin, ‘İnsanları korkuttular. Eğer 5 bin polis havalimanının içine girerse, çalışanların da psikolojisi tabi ki olumsuz olarak etkilenir’ dedi.

KATILIM YÜZDE 85 OLACAKTI

Grev konusunun sadece kendisinin kararı olmadığını, bütün yönetim kurulu ve çalışanların bir araya gelerek verdiğine dikkat çeken Ayçin, sözlerine şöyle devam etti; ‘Aldığımız teyitlerle ilk etapta 14 bin sendika üyesinden greve katılımın yüzde 80-85’ler mertebesinde bulunacağını tespit ettik. Ancak insanlar sözlerin arkasında durmazlarsa ben daha sendika başkanı olarak ne yapabilirim.’

 İŞTE HABERTÜRK GAZETESİ'NDE YER ALAN O HABER 

'SÖZLERİNDE DURMAZLARSA BEN NE YAPABİLİRİM?'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (146)

TYLER ~ 5 yıl önce
YORUMLARIN SAATİNE VE İÇERİĞİNE BAKIN 1 İLE 2 DAKİKA ARA İLE SADECE SENDİKA KARŞITI YORUMLAR. SANKİ BİRİLERİ ÖZELLİKLE HABERLERE YORUM YAZIYOR ARD ARDA? SANKİ BİRİLERİ "HER ZAMAN Kİ GİBİ" DEZENFORMASYON YAPIYOR. SANKİ SENDİKA DÜŞÜRÜLÜP YA LAĞV EDİLSİN YADA YİNE SENDİKA DÜŞSÜN SARISI KURULSUN DERDİNDELER. THY ÇALIŞANLARI, BU KRİTİK SÜREÇTE BELKİDE SON KEZ DE OLSA, SENDİKASINA SAHİP ÇIKMALI. GREV KIRILMAMALI. SENDİKA SEÇİMİNDE SENDİKAYA MUHALEFET EDERSİN İNDİRİRSİN AMA HAKLARINI SAVUNACAĞIN SON KURSUNU SIKACAGIN GREVI KIRARSAN YARIN BELINI KIRACAKLAR. PISMAN OLACAKSINIZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cahillik diz boyu ~ 5 yıl önce
Sayın Ayçin ister beğenin ister beğenmeyin bu işi alnının akı ile 15 yıldır yapan biri.Eğer bir lokma ekmek fazla geçiyor ise boğazınızdan bu onun sayesindedir.bende tanımazdım bilmezdim ama uzaktan bosuna yorum yapmayınçok biliyorsanız siz olsaydınız sendıka başında.çekemeyenler hep olacaktır ama boşuna yorulmayın.THY SENDİKALI BİR İŞ YERİ OLMAYA DEVAM EDECEK! istemeyen gider.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Ama öyle ama böyle thy yönetiminde olsam bütün dizginler bende olduğu için sıfır zam ve hakların çoğunu geri alırdım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
duyan da ~ 5 yıl önce
Alço gazoz içirdi sanacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000