24 Nisan 2014, Perşembe 10:22:23

LUFHTANSA’NIN PİLOTLARINI THY KAPTI

Türk Hava Yolları, Alman Lufthansa’da boşa çıkan 87 pilotu işe aldı.
  • UTANIN BE DAHA BUGUN BERLIN KREUZBERGDE NAZILER YURUYUS YAPACAKDI KREUZBERGIDE SECMELERININ NEDENI TURKLERIN YOGUN OLDUGU SEMT DIYE.ADAMLAR HER FIRSATTA TURKLERI ELLERINDEN GELSE BIR KASIK SUYDA BOGACAKLAR,SIZDE AYDA 12000 EUROYLA ALMANLARI DOYURMAYA CALISIONUZ.ALLAH ISLAH ETSIN SIZIN GIBI VATAN HAYINLERINI
  • Bu olay göstermiştir ki TC içeriden işgale uğramıştır.Bu kadar net.
  • TK ogretmenleri yorumunun sahibine Türkiyenin en büyük filosundan; arkadasim kuyruk acın nereden sen bir soyler misin? Assesment'a geldin simulatorden mi caktin? O videoyu ceken ogretmenlerin acaba yuzde kaci kadar guveniyorsun kendine? Kendine guveniyorsan hodri meydan simulator orada sen cekte bir izleyelim. TK ogretmenleri her filonun standardi en yuksek kaptanlarindan secilir. Egitim yonetime yakınlıkla degil bu ise gonul vererek gece gunduz demeden emek sarf ederek olur. O filo bugunlere kolay gelmedi.
  • Sonun Başlangıcı

Türk Hava Yolları, Alman Lufthansa’da boşa çıkan 87 pilotu işe aldı. 

Avrupa’dan Amerika’ya kadar birçok ülkede yabancı pilot arayışlarını sürdüren Türk Hava Yolları, aradığı pilotları yanı başında buldu. Türk Hava Yolları, geçen yıl mil kriziyle sürtüşme yaşadığı Lufthansa’dan ayrılan 87 pilotla anlaşarak kokpitteki sıkıntıya çözüm buldu.
Alt markasında uçan pilotların boşa çıkmasından sonra Türk Hava Yolları ile irtibata geçen Lufthansa, “ İsterseniz bizdeki fazla pilotları alabilirsiniz” teklifinde bulundu. Büyüyen filosuna pilot bulmakta güçlük çeken ve yerli kaynakların yanı sıra yurtdışında birçok ülkede pilot arayan THY, Lufthansa’dan gelen bu teklife olumlu cevap verdi.

Bir süre önce 87 pilotla masaya oturan THY, pilotların önemli bölümünün THY filosundaki uçakları kullanmalarına olanak sağlayacak tip sertifikaları olmamasına rağmen tamamını işe aldı. Pilotların bir çoğunun sadece Embraer tip sertifikaları bulunduğu belirtilirken tip eğitimini de THY’nin vereceği öğrenildi. Verilen tip eğitimlerinin THY tarafından mı yoksa pilotlar tarafından mı karşılanacağı ise bilinmiyor.

44 ÜLKEDEN 322 YABANCI PİLOT

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, bir süre önce THY’de 44 ülkeden 322 yabancı pilot çalıştığını açıklamıştı. THY’de halen toplamda 2 bin 700 civarında pilot bulunuyor.

©AirportHaber Özel

LUFHTANSA’NIN PİLOTLARINI THY KAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (185)

Gurbetci ~ 4 yıl önce
UTANIN BE DAHA BUGUN BERLIN KREUZBERGDE NAZILER YURUYUS YAPACAKDI KREUZBERGIDE SECMELERININ NEDENI TURKLERIN YOGUN OLDUGU SEMT DIYE.ADAMLAR HER FIRSATTA TURKLERI ELLERINDEN GELSE BIR KASIK SUYDA BOGACAKLAR,SIZDE AYDA 12000 EUROYLA ALMANLARI DOYURMAYA CALISIONUZ.ALLAH ISLAH ETSIN SIZIN GIBI VATAN HAYINLERINI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
Bu olay göstermiştir ki TC içeriden işgale uğramıştır.Bu kadar net.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
TK ogretmenleri yorumunun sahibine Türkiyenin en büyük filosundan; arkadasim kuyruk acın nereden sen bir soyler misin? Assesment'a geldin simulatorden mi caktin? O videoyu ceken ogretmenlerin acaba yuzde kaci kadar guveniyorsun kendine? Kendine guveniyorsan hodri meydan simulator orada sen cekte bir izleyelim. TK ogretmenleri her filonun standardi en yuksek kaptanlarindan secilir. Egitim yonetime yakınlıkla degil bu ise gonul vererek gece gunduz demeden emek sarf ederek olur. O filo bugunlere kolay gelmedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sonun Başlangıcı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000