23 Eylül 2009, Çarşamba 13:46:16

Lastiği patlayan uçak İstanbul'a indi

Lastiğinin patlaması nedeniyle New York İstanbul seferini yapamayan THY uçağı İstanbul’a geldi…
  • Sanayide mi aradılar da bulunamaması ilginç geldi? Yazmışlar ya oraya patlak 2 lastik üzerinde bir süre kalınca o dikmedeki 4 lastiğinde değişmesi gerekiyor. Kim sana çıkarıp 4 lastik bağışlasın. Bu lastik değildi de başka bir şeymi var altında acaba bu kadar gizli gizemli.? Patlak lastik üzerine bu kadar yorum çok bile.
  • eğer gider taksiwaylerdeki ışıkların üstünden geçersen tabiki patlar..
  • Gökçendeki hadiseyi yaşayan arkadaş gayet güzel bir açıklama yapmış. Olay öyle olsada olmasada uygunluk adına güzel örnek. THY boşa zaman kaybı ve zarar olsun diye buradan lastik göndermez!
  • Normal koşullarda uçağın iki lastiği birden patlamamalı, FOD veya piste ait bir şeylerin üstünden geçmiş olabilir mi?

Dün, New York İstanbul seferini yapmaya hazırlanırken iki arka lastiği patlayan THY’ye ait İzmir adlı Airbus A340 yolcu uçağı, 22 saat sonra İstanbul’a geldi.

New York’ta uygun lastiği bulunamadığı için THY’nin bakım merkezinden New York’a gönderilen lastiklerin THY uçağına monte edilmesinin ardından uçak bu sabah 07.40 sularında İstanbul’a sorunsuz olarak inişini gerçekleştirdi.

Lastiği patlayan uçak İstanbul'a indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
Sanayide mi aradılar da bulunamaması ilginç geldi? Yazmışlar ya oraya patlak 2 lastik üzerinde bir süre kalınca o dikmedeki 4 lastiğinde değişmesi gerekiyor. Kim sana çıkarıp 4 lastik bağışlasın. Bu lastik değildi de başka bir şeymi var altında acaba bu kadar gizli gizemli.? Patlak lastik üzerine bu kadar yorum çok bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
eğer gider taksiwaylerdeki ışıkların üstünden geçersen tabiki patlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Gökçendeki hadiseyi yaşayan arkadaş gayet güzel bir açıklama yapmış. Olay öyle olsada olmasada uygunluk adına güzel örnek. THY boşa zaman kaybı ve zarar olsun diye buradan lastik göndermez!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Normal koşullarda uçağın iki lastiği birden patlamamalı, FOD veya piste ait bir şeylerin üstünden geçmiş olabilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000