13 Ağustos 2011, Cumartesi 10:31:17

KAPTAN PİLOT NEYE KIZDI?

Dün akşam 18:00'da Atatürk Havalimanı'ndan kalkan Türk Hava Yolları'na ait TC-JDJ kuyruk tescilli "İstanbul" uçağının iniş takımları kapanmayınca THY Teknik uçağın kaptan pilotuna destek verdi. İşte o dakikalarda yaşananlar...
  • kaptan kızdıysa buz diye birşey var yaaaa :))
  • Buralarda değil buralara olacak yazım hatası anlatım bozukluğu. İmala ve yazım kuralları aynı anlamlı kelime tekrarı anlatım bozukluğu. :) Seni anlıyorum ihtiyar.
  • Türkçe'yi, yazım, imla kurallarını, Falan'ın, Lakayt'ın nasıl yazıldığını önce bir öğren son gel buralarda yazı yaz. Kısaca; zekanı geliştir, sonra beni eleştir!
  • 1 -Sen kim olduğunu yazmadın ama hala birilerinden bahsediyorsun. 2 -Benim üslübumdan önce kendin neden alındın ve nasıl bir cevap yazdın bir oku paşam felan lakayık bir üslüp demek ki senin adamlığında bu kadarmış. 3- Bana genç diyerek ezeceğini düşündüysen eğer ihtiyar derim sana. 4- Uçağa her binenin bakımlar iyi yapılmıyor yazması ayıptır ve günahtır o bakımları yapan insanların hakkını yemektir araba kullanamayanlar uçak bakımını eleştiriyor. 5- Şimdi birde IQ problemin var onun hakkında çok alınmışsın belli daha üzerine gelmiyorum.
Atatürk Havalimanı'ndan 18:00'da havalanan ve kabin ekibi dahil 239 kişinin bulunduğu Airbus A340 tipi uçak, Bulgaristan sınırı üzerinde 10.000 feet yükseklikte yükselmeyi durdurdu.

İniş takımlarının kapanmaması nedeniyle önce Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'yle irtibata geçen ardından THY Teknik ile görüşen kaptan pilot 5 kere denemesine rağmen iniş takımlarının kapanmadığını belirtti.

Yardımlara rağmen iniş takımları kapanmayan uçağı Atatürk Havalimanı'na indireceğini belirten kaptan pilot, arızanın giderilememesi halinde başka bir uçağın sefere verilip verilemeyeceğini öğrenmek için Türk Hava Yolları OCC ile görüşemeyince, kızgınlığını dispatch'den çıkardı.

Bu arada THY Teknik personeli geçtiğimiz günlerde bir başka uçağın aynı şekilde arıza yaşadığını ve pilotların 5 denemeden sonra iniş takımlarını toplayabildiğini de sözlerine ekledi.

Türk Hava Yolları'nın filosuna 8 Haziran 1993 yılında katılan ve en eski A340'lardan biri olan TC-JDJ tescilli "İstanbul" isimli uçak,  geçtiğimiz Haziran ayında satılığa çıkartılmış fakat verilen teklifler nedeniyle satılmaktan vazgeçilmişti.

İşte o dakikalarda ortaya çıkan ilginç konuşmalar...
KAPTAN PİLOT NEYE KIZDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

Misafir ~ 7 yıl önce
kaptan kızdıysa buz diye birşey var yaaaa :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Buralarda değil buralara olacak yazım hatası anlatım bozukluğu. İmala ve yazım kuralları aynı anlamlı kelime tekrarı anlatım bozukluğu. :) Seni anlıyorum ihtiyar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Türkçe'yi, yazım, imla kurallarını, Falan'ın, Lakayt'ın nasıl yazıldığını önce bir öğren son gel buralarda yazı yaz. Kısaca; zekanı geliştir, sonra beni eleştir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
1 -Sen kim olduğunu yazmadın ama hala birilerinden bahsediyorsun. 2 -Benim üslübumdan önce kendin neden alındın ve nasıl bir cevap yazdın bir oku paşam felan lakayık bir üslüp demek ki senin adamlığında bu kadarmış. 3- Bana genç diyerek ezeceğini düşündüysen eğer ihtiyar derim sana. 4- Uçağa her binenin bakımlar iyi yapılmıyor yazması ayıptır ve günahtır o bakımları yapan insanların hakkını yemektir araba kullanamayanlar uçak bakımını eleştiriyor. 5- Şimdi birde IQ problemin var onun hakkında çok alınmışsın belli daha üzerine gelmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000